Skocz do zawartości

Marta Andrzejewska

Rekomendowane odpowiedzi

Wysoki Wierch to naprawdę piękne miejsce! Dzięki dokładnemu opisowi szlaku jaki podał mi @Artur S trafiłam tam bez trudu i będę tam wracać nieraz. Wrażenie robi cudnie zielona przestrzeń, widoki ale przede wszystkim cisza, spokój i to, że zamiast tłumu ludzi na szlaku spotkałam tylko stada owieczek i jednego psa, który je pilnował ? Po spacerze jeszcze kofola w Pienińskiej Chacie i przyjemny relaks nad Dunajcem♥

IMG_20200727_110812.jpg

IMG_20200727_110106.jpg

IMG_20200727_110402.jpg

IMG_20200727_113556.jpg

IMG_20200727_114613.jpg

IMG_20200727_131444.jpg

IMG_20200727_151658.jpg

  • Lubię to ! 5
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vatra, @Zośka - do teraz jestem pod wrażeniem. Szkoda tylko, że na zachód zjawia się tam więcej ludzi, bo i o dobry kadr trudniej i atmosfera trochę bardziej piknikowa. Ale cóż poradzić - w końcu są wakacje i trzeba chyba poczekać do września - października z następną wizytą w tym miejscu.

zach012.thumb.jpg.e9b18ed18c4b561acf4c133e7a0af496.jpg

  • Lubię to ! 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co jeszcze polecić, bo pozostałe miejsca są dobrze znane i opisane. Jedyne miejsce, które mi przychodzi do głowy to Sedlo Cerla w pobliżu Czerwonego Klasztoru - fajna łąka z widokiem na Tatry i Trzy korony, idealna na relaks np po wycieczce rowerowej.

P.S. Zapomniał bym o drzewach.......

zach015.thumb.jpg.d96c63b28ddeaca419f632af57ef8d68.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur S przyznam że Pieniny trochę już schodziłam ale chyba największe wrażenie zrobił na mnie kilka lat temu, szlak na Wysoką przez Homole. Te zielone łagodne pagórki, stada owieczek i właśnie drzewa! Zieloniutkie drzewa rozrzucone tu i tam po zboczach, czasem samotne! Piękne. Bardzo lubię takie klimaty!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobnie. Chyba Polana pod Wysoką to jest właśnie TO. 

Aż do tego lata nawet nie wiedziałem o istnieniu Wysokiego Wierchu , mimo że w Czerwonym Klasztorze byłem wiele razy.

Dotychczas najmilej wspominałem wycieczkę z Krościenka przez Sokolą Perć na Sokolicę, głównie dlatego, że wybraliśmy się tam pierwszego listopada i na szlaku spotkaliśmy tylko 4 osoby. A pogoda  dopisała wyjàtkowo. 

Sympatyczną jest też trasa rowerowa nad Dunajcem z Czerwonego Klasztoru przez Leśnicę i Sedlo Cerla. 

Przyznam,  że wyjątkowo kusi mnie wschód słońca z Trzech Koron, ale jednocześnie przeraża myśl, że będzie tam sporo maniaków z setką kilogramów sprzętu foto i wtedy nie będzie już tak magicznie.

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku to się nazywa Przełęcz pod Klasztorną gòrą. Parkując auto koło klasztoru trzeba przejść kawałek drogą w kierunku Wielkiego Lipnika i potem niebieskim szlakiem dość ostro pod górkę w stronę Leśnicy. Tak z pół godzinki. Lepszym wariantem jest rowerkiem koło Dunajca, potem kofola  albo obiadek w Leśnicy i stamtąd  niebieskim powrót do auta właśnie  przez Sedlo Cerla. Na samej przełęczy wiatka z ławeczką i widokiem na Trzy Korony a  po drugiej stronie rozległa łąka z Tatrami na horyzoncie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniny mają ten duży plus, że są blisko Tatr - raz już robiłem łączone wakacje Szczawnica-Zakopane  i pewnie przy okazji następnych górskich wakacji powtórzę ten schemat, bo coś znowu zaczyna mnie łapać tęsknota do moich pierwszych gór.. 

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poszliśmy wczoraj w Pieniny na Wysoką.  Dokładnie :Jaworki- Wąwóz Homole-Wysoka-Przełęcz Rozdziela- Rezerwat Białej Wody- Jaworki. Ładna i bardzo kolorowa trasa.  Wąwóz Homole przyjemnie wpuszczał do siebie promienie słońca, Kamionka szumiała koło uszu, Kamiennych Ksiąg odczytać mi się nie udało, za to czytałam historyczne i przyrodnicze tablice informacyjne. Wysoka pokazała całkiem ładne widoki choć Tatry były ukryte chmurami, zresztą cała trasa pełna było prześlicznej pieninskiej jesieni

IMG_20201101_095112.jpg

IMG_20201101_111820.jpg

IMG_20201101_132249.jpg

IMG_20201101_124404.jpg

IMG_20201101_103246.jpg

IMG_20201101_141352.jpg

IMG_20201101_112918.jpg

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...