Skocz do zawartości

Kużnice, Morskie Oko - rowerem?


dommingo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak jak w temacie. Wiem, jak wielu z nas nie lubi po prostu długich podejść do szlaków (oczywiście Morskie i Chochołowska wygrywają ? ), ale czy próbowaliście kiedyś dojechać tam rowerkiem tj. do Kuźnic i Morskiego? Jeśli tak, gdzie zostawialiście rowery i czy jest to "legalne"? ? 

Dzięki i pozdrawiam wszystkich Tatromaniaków ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dommingo do Kuźnic jest chyba już zrobiona ścieżka, a przy kolejce są stojaki. Jeśli chodzi o dojazd do  Morskiego Oka rowerem to zapomnij. Z tego co wiem opór TPN wzbudzają hulajnogi, ale czasami się da. Rowery mają zakaz. 

Jedyne miejsce gdzie można śmigać na rowerze to Chochołowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luk_ napisał:

Co jak co, ale z dużo większą przyjemnością powitałbym hulajnogi bądź rowery elektryczne niż fasiągi. Ew. coś w stylu kolejki "Rakoń", też wg mnie w porządku rozwiązanie.

Fasiągów nie cierpię, ale na hulajnogach to się tam pozabijają. Rowery chyba już kiedyś testowali i z tego co pamiętam był to niewypał. Kolejka może być ewentualnie ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Luk_ said:

a'la ścieżki rowerowe przy poboczach ? wtedy rowerzyści swoje, piechurzy swoje ? Wydaje mi się, że byłoby to do zrealizowania. 

Ze względu na nachylenie tegoż asfaltu  nie dałoby rady rozsądnie poprowadzić ścieżki rowerowej na zakrętach - musiałaby chyba zmieniać stronę ulicy naprzemiennie?

 

16 minutes ago, Luk_ said:

musiałaby być współpraca - turyści nie wchodzą na ścieżkę, rowerzyści nie zajeżdżają drogi pieszym. W dużych miastach w miarę to funkcjonuje, a też różni ludzie się tam przemieszczają ?

Ja tam odczuwam nieukrywaną agresję, gdy mi pieszy zawadza na drodze rowerowej. Zwykle przyspieszam i mijam o milimetry ? 

W drugą stronę również to działa - będąc pieszym na chodniku na bieżąco analizuję czy zbliżający się pojazd to pieszy na rowerze (czyli obiekt do lat 10), sam, bądź z opiekunami. Jeśli nie, to idę środkiem i żałuję, iż nie mam pod ręką kijów trekkingowych...

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozeznałem się z trasą wokół Tatr i widzę, że na razie jest budowany III etap, ale zdążyłem też poczytać na temat Velo Dunajec

https://polskanarowerze.pl/velo-dunajec/?gclid=CjwKCAjw97P5BRBQEiwAGflV6SphOaiObbisKTjI-GOYDp2oAtwFPVQLQCpxpcmfcVudeeNygJeTWxoCkBkQAvD_BwE

Czy ktoś jechał trasą z Zakopanego do Czorsztyna własnie rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...