Skocz do zawartości

Sliskie podeszwy


Silarox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest jakiś sposób na regenerację śliskich podeszw w górskich butach? Mam jakieś buty, nawet spoko ale po kilku latach są wyślizgane. O ile na prostej drodze to nie przeszkadza to w Tatrach jest sporo wyśliuzganych kamieni - i wtedy przeszkadza. Na allegro są kolce na buty ale to już pewnie na strome szczyty. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silarox napisał:

Witam,

czy jest jakiś sposób na regenerację śliskich podeszw w górskich butach? Mam jakieś buty, nawet spoko ale po kilku latach są wyślizgane. O ile na prostej drodze to nie przeszkadza to w Tatrach jest sporo wyśliuzganych kamieni - i wtedy przeszkadza. Na allegro są kolce na buty ale to już pewnie na strome szczyty. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Cześć. 

Kupić nowe buty. kolce powinny służyć zimą, lub kiedy jest oblodzenie. Nie wyobrażam sobie chodzenia w rakach czy raczkach na suchym wyślizganym wapieniu. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Silarox napisał:

Witam,

czy jest jakiś sposób na regenerację śliskich podeszw w górskich butach? Mam jakieś buty, nawet spoko ale po kilku latach są wyślizgane. O ile na prostej drodze to nie przeszkadza to w Tatrach jest sporo wyśliuzganych kamieni - i wtedy przeszkadza. Na allegro są kolce na buty ale to już pewnie na strome szczyty. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Maksymalny budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J@n napisał:

 To najlepiej zrezygnuj calkowicie i bedzie po problemie

@J@n - nie każdego stać na markowe obuwie, nie każdy też śmiga po górach tak często, jak my. Serdeczna prośba o więcej empatii i nie zniechęcanie nowych użytkowników. Starajmy sobie nawzajem pomagać i nie deprecjonować innych. Dzięki ?

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Silarox napisał:

A polecicie jakiś sklep stacjonarny? Mieszkam w Rzeszowie a takie buty musiałbym przymierzyć bo przez te moje kości co drugie mnie obcierają ?

W Rzeszowie na Rejtana jest centrum handlowe Plaza a w nim sklep sportowy Decathlon. Myślę że tam znajdziesz coś w tej cenie.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

@J@n - nie każdego stać na markowe obuwie, nie każdy też śmiga po górach tak często, jak my. Serdeczna prośba o więcej empatii i nie zniechęcanie nowych użytkowników. Starajmy sobie nawzajem pomagać i nie deprecjonować innych. Dzięki ?

Otóż to, i może mniej sarkazmu, czasami to już jest irytujące ?

  • Lubię to ! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silarox poszukaj jeszcze butów marki Trezeta. Myślę, że znajdziesz coś w budżecie. Mam dobre wspomnienia po ich użytkowaniu ?

 

Wiem, że to może być problem, ale przy takich "wrażliwych" stopach warto kupić przez Internet kilka par, poprzymierzanie w domu i odesłanie tego, co nie pasuje. Niestety wymaga to zamrożenia gotówki. 

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakupy zabierz ze sobą wodę. W sklepie jest zwykle mała trasa z kamieni i drewienek - sprawdź jak buty reagują na mokre podłoże. Mam jedne buty Asolo na podeszwie Vibram, kosztowały w promocji ponad 600 zł, są super wygodne ale niestety przy minimalnej wilgoci rozjeżdżają się na wszystkie strony. Natomiast jeden z tańszych modeli Quechua z Decathlonu (chyba 35€), sprawdziły się idealnie na kilkunastu przejściach w Tatrach Zachodnich, nie ślizgają się wcale i są bardzo wygodne.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Mnich Moderator said:

Z mojego doświadczenia z butami, a miałem już na nogach dziesiątki par wynika, że najbardziej przyczepny jest Vibram z mieszkanką Megagrip. Pamiętajcie, że Vibram Vibramowi nie równy.

To jest cenna uwaga ? A ja naiwna myślałam, że skoro Vibram jest zastrzeżoną nazwą, to będzie za każdym razem taki sam. Te same wnioski miałam co do Gore-tex. Jednak, jak zawsze, trzeba sprawdzać zawartość cukru w cukrze ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...