Skocz do zawartości

Parkowanie tylko z e-biletem


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że temat ten jest na tyle gorący, że zasługuje na oddzielne miejsce na tym forum do dyskusji.
Jak już pewnie wiecie, chcąc zaparkować w rejonie Palenicy Białczańskiej należy wcześniej zakupić e-bilet. Czy jest to dobry pomysł? Moim zdaniem zdecydowanie nie.  Dlaczego?
Ponieważ osoby takie jak ja, które planują wyjazd z dnia na dzień, a plany te zmieniają się nieraz w ostatniej chwili (głównie ze względu na pogodę), a także osoby, które wybierają się w góry spontanicznie, zmieniają trasę jeszcze w trakcie jazdy na Podhale, nie mają możliwości zaparkować na Palenicy. Nie wiem na ile wcześniej należy dokonywać zakupu biletu, ale np. w tej chwili już na jutro miejsc nie ma- a to przecież środek tygodnia. Problem nie dotyczy tylko wyjść w rejony Morskiego Oka, ale również Doliny Pięciu Stawów. Dla mnie strata wydaje się ogromna. Ponadto wydaje mi się, że wciąż jest wiele osób, które nie korzystają z płatności elektronicznych, zwłaszcza wśród starszych osób, a które też przecież chcą wyjść w góry. Nie każdy śledzi informacje wydawane przez TPN- wiele osób może być zaskoczonych zaistniałą sytuacją. Moim zdaniem część biletów powinna móc być kupiona na miejscu.  A co Wy sądzicie na ten temat?

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moim zdaniem powinno być 50/50 (połowa e-bilet, połowa kto pierwszy ten lepszy) . Tak samo z noclegami w schroniskach. Niestety w tych chorych czasach zebranie jak najszybciej największej ilości pieniędzy jest najważniejsze, czego nie popieram. Też jeżdżę zazwyczaj tylko wtedy, kiedy jest prognozowana dobra pogoda. Zdarzało się z dnia na dzień podejmować decyzję o przyjeździe w Tatry. Z drugiej strony co jakiś czas jeżdżą busy, zaparkować można w mieście i dojechać. Z trzeciej strony warto wybrać się w Słowackie Tatry. Kawałek dalej, a z parkingami dużo mniejszy problem 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Mateusz Z. 50/50 to dobra opcja. Jak jestem na urlopie to fajnie sobie zarezerwować i wiedzieć że miejsce czeka ale dla tych którzy jadą spontanicznie powinny być dostępne zwykłe bilety. Wiadomo że tych miejsc na parkingach jest za mało i można by pomyśleć o jakiejś rozbudowie parkingów ale pewnie jakieś przepisy na to nie pozwalają. Natomiast bardzo mi się podoba to że egzekwują wreszcie zakaz parkowania na poboczach bo po południu krew mnie zalewała jak miałam wyjechać z Palenicy i dojechać do ronda. Auta po obydwóch stronach ulicy, busy jeżdżące w jedną i drugą stronę i przeciskanie się między autami. A co do Słowacji to tam  faktycznie nigdy nie miałam problemu z parkowaniem.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz po wakacjach dalej to wygląda tak samo?  Bo rozważamy wypad w przyszłą niedzielę i zastanawiam się co z tym fantem robić.

EDIT:  widzę, że wygląda tak samo, wie ktoś może czy na ten weekend poszły wszystkie miejsca i czy był problem żeby zarezerwować dzień wcześniej?

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Parking na Łysej Polanie i górale już mocno przeginają!!! Koszt biletu online 35zł, na miejscu 50zł! W dodatku przy zakupie biletu online na konkretny dzień nie gwarantuje miejsca na parkingu! To jaki jest sens sprzedaży biletów online?! Powinna być konkretna pula online z numerem miejsca... najlepsze jest to, że tak na prawdę są miejsca, ale takie za które dodatkowo na miejscu musisz zapłacić (nieoficjalnie) mimo zakupionego biletu... 

Chytrość ludzka w Zakopcu nie zna granic, górale szarpią się między sobą o klienta, zero jakichkolwiek zahamowań, publiczne potyczki słowne, jest to już niesmaczne. Tym bardziej, że jeszcze jest przed sezonem. Zwykłe chamstwo!

NIE POLECAM!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,a mnie wynajęto pokój widmo.Na stronie był telefonicznie był,zadatek  przelany a na miejscu wypada do mnie jakieś dziewczę i od bramy pyszczy jaki nocleg,zapłaciła pani ? Turu rurur  pokazuje przelew i cyk oddają mi do ręki 50 zł i mówią że ktoś się pomylił pokoju nie ma???. Miałam mord w oczach chyba bo na szybko zorganizowali mi jakiś pokój u cioci kilka km dalej.Gdyby nie fakt że byłam kilkadziesiąt godzin na nogach to pewnie ktoś padłby trupem w tamtym momencie.

Nie wiem czy to niedopatrzenie czy celowa zagrywka bo Pan z który dogadywałam nocleg nawet nie odebrał telefonu.

 

 

  • Lubię to ! 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q'bot napisał:

W sumie na Twoim miejscu upubliczniłbym dane co/kto/gdzie/jak skończył

Ku informacji innych forumowiczów, którzy mogliby na to natrafić i też zarezerwować pokój widmo...

Chciałam im wystawić odpowiednią opinię ale poza nazwiskiem i imieniem Pana wynajmującego nie mam nic.

Na domu nie dostrzegłam nazwy " willi" w necie również nie ma .Dane wynajmującego w necie się również nie zgadają,wygląda na to że firma zarejestrowana jest na kobietę.

 

Od siebie mogę tylko powiedzieć że Pardałówka 8 dla mnie jest spalona na wieki.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, barbie609 napisał:

@Andziawiesz jak się czyta wspomnienia ks. Stolarczyka na temat społeczności jaką zastał w Zakopanem to ma się  ma czasem wrażenie ,że za wiele to się nie zmieniło.

 Nie wiem czy warto wrzucać wszystkich do jednego gara.

Owszem ludność Podhla jest mega specyficzna ale trafiałam  głowie na fajnych ludzi.Wynajmujący z reguły spoko ludzie,tym razem brałam co popadnie z braku miejsc w moich stałych miejscówkach i wyszło jak wyszło?

Ceny na pewno na Podhalu poszybowały mocno w górę.Oby nie odbiło się im czkawką na rok kiedy miejmy nadzieję świat unormuje obecne zawirowania i ludzie będą wybierać częściej zagraniczne all-inclusive niż Zakopane i okolice.

Edytowane przez Andzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...