Skocz do zawartości

Wasze górskie plany - pytania


Marcin 665

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Shear napisał:

@jaaga76 @barbie609 "Odpuść z uwagi na zagrożenie lawinowe" - no nie? ?

Łatwa, niewymagająca myślenia odpowiedź, i forum się kręci ?

Weź sobie chłopie na wstrzymanie daj...  raczej to żałosne, niż śmieszne.

Ponad 100 postów i dalej kultury brak...

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, dawno tutaj nic nie pisałem, raczej sobie z boku obserwuje różne dyskusje. Natomiast chciałem się poradzić w nietypowej sprawie. Mam możliwość wyjazdu w Tatry w dwóch terminach i nie mogę się zdecydować, który termin będzie lepszy pod względem ruchu na szlakach (długi weekend) czy tez pogody (chociaż wiadomo, że co do pogody to można sobie wróżyć z fusów ? )  13.08-18.08 czy 22.08-27.08, który termin byście wybrali ? Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piterson777 napisał:

który termin byście wybrali ?

Nie wiem do kiedy musisz się określić, ale np. dla mnie ważniejsza jest pogoda niż ruch, więc kierowałbym się prognozami.  Poza tym zawsze można na Słowację uderzyć, gdzie ruch wciąż jeszcze jest mniejszy, a Tatr więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myśle ze tak do połowy przyszłego tygodnia musze podjąć decyzje wiec będę patrzył jakieś wstępne prognozy ? Słowacja odpada, bo zmieniło by to koncepcje wyjazdu, chce dokończyć te kilka fragmentów, które mi zostało w polskich do przejścia a w przyszłym roku sie wezmę za Słowację ? niemniej jednak dziękuje za pomoc ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

@piterson777 wiadomo że pogoda najważniejsza ale ja bym wybrała ten drugi termin. Długi weekend sierpniowy to zawsze armagedon na szlakach?.

Zgadzam się z Zośka. Wszystkie długie weekendy omijaj szerokim łukiem. Co do pogody, to loteria. Jeśli chodzi o prognozy, to póki co jest to wróżenie z fusów. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Polecone Scarpy Mescalito zabierasz? ? 

Owszem, kolorystycznie nawet pasują do kasku ?

8 godzin temu, Jędrek napisał:

Ok, a jakie masz plany na ten wyjazd? 

To już końcowe fragmenty naszej części Tatr, które mi zostały do przejścia m. in. Hala Stoły, Smreczynski Staw, Wrota Chalubinskiego, Dolina Lejowa, to co najciekawsze już mam za sobą ? aczkolwiek nie miałem nigdy przyjemności przejść Orlej w całości ( do tej pory szedłem tylko poszczególnymi fragmentami) - jak sie trafi jakiś dzien z pewna dobra pogoda to sie na pewno skuszę ?

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piterson777 napisał:

Owszem, kolorystycznie nawet pasują do kasku ?

To już końcowe fragmenty naszej części Tatr, które mi zostały do przejścia m. in. Hala Stoły, Smreczynski Staw, Wrota Chalubinskiego, Dolina Lejowa, to co najciekawsze już mam za sobą ? aczkolwiek nie miałem nigdy przyjemności przejść Orlej w całości ( do tej pory szedłem tylko poszczególnymi fragmentami) - jak sie trafi jakiś dzien z pewna dobra pogoda to sie na pewno skuszę ?

Lejową spokojnie można sobie darować, moim skromnym zdaniem. Ewentualnie przy innej okazji zejść tamtędy, jeśli się chce "mieć zaliczone". ?

Na Wrotach tłoku na pewno nie będzie. 

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

Lejową spokojnie można sobie darować, moim skromnym zdaniem. Ewentualnie przy innej okazji zejść tamtędy, jeśli się chce "mieć zaliczone". ?

Na Wrotach tłoku na pewno nie będzie. 

 

 

Lejowa jest urocza. Przez to, że mało popularna i uczęszczana ? 

Na Wrotach na pewno nie będzie tłoku. Ale już w drodze do Wrót...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Lejowa jest urocza. Przez to, że mało popularna i uczęszczana ? 

Na Wrotach na pewno nie będzie tłoku. Ale już w drodze do Wrót...?

Lejowa jest pusta i to jej jedyna zaleta. ??

W drodze do Wrót też nie będzie tłoku, jeśli się ruszy z Palenicy o 8 lub wcześniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

dawno temu szedłem przez Lejową na Kominiarski Wierch i była to fantastyczna wycieczka.

Teraz to może i lepiej że nie wolno.

Na Kominiarski chętnie bym się wybrał, ale szlak zamknęli zanim zacząłem jeździć w Tatry, więc już nie nadrobię tej zaległości. A fajnie byłoby pójść np. szlakiem który wyznakował nastoletni Karłowicz. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...