Skocz do zawartości

Wasze górskie plany - pytania


Marcin 665

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja. ? Teraz jedziemy bez dzieci. Jest plan na noclegi w Kondratowej > Ornaku > Chochołowskiej.

Czy taka trasa na przejście do Ornaku jest do zrobienia przy prognozowanej pogodzie? Ma padać śnieg i będzie ujemna temperatura.

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2497085,19.9517673;49.2344640,19.9388230;49.2364950,19.9321930;49.2288650,19.8588990&utm_source=android_app&utm_medium=share&utm_campaign=share_route

W plecaku: raczki, kijki, raki, czekan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ukasus napisał:

Czy taka trasa na przejście do Ornaku jest do zrobienia przy prognozowanej pogodzie? Ma padać śnieg i będzie ujemna temperatura.

Cześć. Jak najbardziej do przejścia, aczkolwiek trzeba uważać, żeby nie pobłądzić we mgle i jak wiatr zawieje ślady na śniegu. Liczyć się musicie jeszcze z zalegającym mokrym śniegiem. Jak zrobi się kasza to idzie się jak po piasku, odbiera to siły niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
3 minuty temu, Shear napisał:

Cześć,

obecnie warunki w Tatrach dość trudne ze względu na opady śniegu, odcięte schronisko w piątce itd...

Czy jest jakaś trasa, którą względnie bezpiecznie można by się obecnie przejść z użyciem raków itd.? Niedziela rano powinna być w miarę przyzwoita jeśli chodzi o opady, zachmurzenie itd...

Żeby np. @barbie609nie zabrakło szczegółów w pytaniu ? Czy myślicie, że jest opcja teraz np. na Czerwone Wierchy?

Musisz śledzić na bieżąco sytuację w Tatrach. Obecnie warunki są skrajnie niekorzystne. Nie znam Twoich możliwości i doświadczenia, ale ja na Twoim miejscu, o ile nic się nie zmieni, póki co wysoko bym się nie pchał. Można zrobić Gęsią Szyję, można Wielki Kopieniec. Jeśli chodzi o Czerwone Wierchy - ryzyko lawiny (na teraz, rzecz jasna) jest spore.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.03.2022 o 15:56, wwwojo napisał:

@Jędrek na Twoim miejscu poplanowałbym już wstępnie jakieś wycieczki, mieć plany nic nie kosztuje

Prawie wszędzie już byłem, więc niczego już nie muszę i decyzje podejmuję spontanicznie. Zresztą jaki sens cokolwiek planować gdy nie wiemy jaka będzie pogoda za kilka dni, a co dopiero za kilka miesięcy. 

 

Tatry zresztą są na tyle małymi górami że właściwie nie trzeba niczego planować.  Najważniejsze (i dla mnie najtrudniejsze) to wcześnie zwlec się  z łóżka. ? Jeśli to się uda wtedy całe Tatry stoją otworem ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jędrek napisał:

Prawie wszędzie już byłem, więc niczego już nie muszę i decyzje podejmuję spontanicznie. Zresztą jaki sens cokolwiek planować gdy nie wiemy jaka będzie pogoda za kilka dni, a co dopiero za kilka miesięcy. 

 

Tatry zresztą są na tyle małymi górami że właściwie nie trzeba niczego planować.  Najważniejsze (i dla mnie najtrudniejsze) to wcześnie zwlec się  z łóżka. ? Jeśli to się uda wtedy całe Tatry stoją otworem ?

prawie robi różnicę, warto "zapolować" na miejsca w których się jeszcze nie było?, choć powroty do miejsc już odwiedzonych też są cudne?

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie nieobecności, lecz powiem tak. Plany na początek to święta Wielkanocne, dla niektórych ważne, dla mnie niekoniecznie i partnerki, to postanowiliśmy pojechać w rejony Kościeliska. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i krokusy już na Chochołowskiej będą. Zobaczymy jak z wyjściem w większe partie w zamyśle jest Giewont. TO chyba póki co tyle, jeżeli chodzi o kwiecień i plany związane z górami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ?
Wybieram się na majówkę w Beskid Żywiecki....to będzie 4 dniowa wędrówka od schroniska do schroniska ze sporym plecakiem i w związku z tym mimaluzując na maksa ciężar zastanawiam się nad raczkami...?
Może był ktoś z Was teraz w tych rejonach i mi podpowie czy są konieczne...?
Tak w dużym skrócie bedzie to pętla...
Rajcza lub Ujsoły....Schronisko na Rycerzowej...Bacówka Krawców Wierch...Schronisko Rysianka...Rajcza
Pozdrawiam ?
 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aye8w ostatnim miesiącu byłam na Raczy, Przegibku, Rycerzowej, Krawcowie, Pilsku... Czyli żywiecki.... Na szlakach było dużo mokrego, zapadającego śniegu. Był mokry, grząski.... W plecaku w takich warunkach mam zawsze raczki w razie W. Używałam ich sporadycznie ze względu na to, że śnieg lepił się do nich, w związku z czym nie były skuteczne... Myślę, że na tą chwilę będą mniej potrzebne niż bardziej, biorąc pod uwagę, że temperatura jest dodatnia. Ale przezorny zawsze........ 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Wybieramy się ze znajomymi w Tatry Zachodnie. Czy jest ktoś kto szedł niedawno i orientuje się jak wygląda szlak (na 23.05) między Wołowcem, a Starorobociańskim Wierchem? Czy jest dużo zalegającego śniegu na szlaku i ogólnie jakie warunki do przejścia? Zastanawiamy się nad doborem sprzętu. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam Tatromaniaków : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...