Skocz do zawartości

Meteorologia.


Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tak sobie pomyślałam, żeby zrobić tutaj wątek o meteorologii. Czyli przewidywanie pogody, na podstawie rodzajów chmur, obserwacji zjawisk przyrodniczych. Od 20 paru lat żegluję, i zawsze mi to pomagało. W górach też parę razy uratowało mi to 4 litery. Co wy na to??? W załączeniu zdjęcie z doliny Małej Łąki. 

Z górskim pozdrowieniem. Marta. 

IMG_20190710_154924.jpg

  • Lubię to ! 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cumulonimbus, czyli chmura burzowa nad Tatrami. Jak widzicie jest to chmura wysoka, płaska u podstawy. Chmury burzowe tworzą się najczęściej popołudniami, po gorącym dniu. Ta utworzyła się koło godziny 15.00. 

I taka moja obserwacja, z rejsów. Jeżeli słońce bardzo praży, to jest to znak że będzie padać. 

IMG_20190713_122144.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ciekawy temat, ale chyba w górach to trzeba być przygotowanym na każdą pogodę. Nie znam się na chmurach za dobrze, zwłaszcza na ich nazwach ale jak widzę jak  zbliża takie ciemne monstrum jak na zdjęciu wyżej to uciekam. ? 

Ale i tak nic tak dobrze nie przewidzi pogody jak kamień w Wąchocku .

1744931246_kamine.thumb.jpg.0ac5aeb0dfc477769039c534ebfeb280.jpg

  • Lubię to ! 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Marta za założenie tego tematu, jest niezmiernie ciekawy zwłaszcza dla takiego raczkującego żółtodzioba górskiego jak ja :classic_rolleyes: Podziwiam Was za ogromną wiedzę w tym temacie, ja na razie przyswoiłam tyle że moje ulubione chmurki zwiastują deszcz (te malowane pędzlem cirrusy). 

Czy dobrze mi się wydaje że na tych zdjęciach częściowo są właśnie cirrusy? Następnego dnia padało i była burza.

DSC_1101.JPG

DSC_1119.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 10:07, Marta napisał:

A masz może zdjęcie zjawiska halo? 

Halo, czyli krąg wokół księżyca, lub słońca, tworzony przez Cirrusy. Zwiastuje zmianę pogody, włącznie z deszczem. I frontem. 

Wydaje mi się, że mi udało się złapać halo. Nie w górach, a z mojego podwórka pod Warszawą ?

Zdjęcie robione telefonem, więc krąg wokół słońca nie jest aż tak widoczny jak na zdjęciu dodanym przez @Marta

received_2476689385896971.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...