Skocz do zawartości

Meteorologia.


Marta

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Luk_ napisał:

Po co pojechaliście w te Tatry w taką pogodę ?

@Luk_ - ja bym tydzień temu, miało cały czas lać, miały być burze, a podczas czterodniowego pobytu dwa razy padało może po 30 minut. Z pogodą w Tatrach jest jak z Kinder niespodzianką; nigdy nie wiadomo, co Ci się trafi ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krisbin napisał:

Czyli zgodnie z ,,tym prawem" jutro mam 50% szans na pogodę ??

A dlaczego teraz?

Urlop. Urlop mamy.

Kurtkę z membraną, buty z Gore, pokrowiec na plecak i można nawet w deszczu chodzić ? 

A tak zupełnie serio; tak jak napisał @Luk_, jutro nie spodziewajcie się cudów, ale we wtorek ma być lepiej. Niestety - tylko na chwilę.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2019 o 11:26, Marta napisał:

I moja ulubiona chmurka, chociaż zwiastuje zmianę pogody na gorszą, Cirrus. Wygląda jak mazniecia pędzlem po niebie. Jeżeli je zaobserwujemy to za jeden, max dwa dni nadejdzie front. 

I przysłowie ludowe : cirrus na niebie, pogoda się zj.. Epsuje. ?

images.jpeg

Nie dziwię się, że jest Twoją ulubioną, przepięknie to wygląda ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luk_ napisał:

Jakby ktoś z Was szedł we wtorek/środę w góry to dajcie znać jakie warunki. Myślę czy samemu nie skoczyć na jakieś 2-3 dni w Tatry, ale nie chcę za bardzo brać kaloszy lub kąpielówek na szlak ?

Od jutra do piątku "stacjonuje" w Chochołowskiej.  Dam znać co się dzieje.  Póki co zaklinam prognozy...

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jest lepiej. W Chochołowskiej nawet słonko od 13.00 było. Nadzieja się wkrada w me serce... wczoraj cały dzień lało...

Planowała przespacerować się do Kościeliskiej przez Przełęcz Iwanicka, ale pokonał mnie potok... woda mocno wezbrała, a ja lubię jednak chodzić w suchych butach. Zawróciłam i powędrowałam na Grzesia. Szlak uroczy nie był nigdy, ale w sumie po takich opadach nie było najgorzej. Rozjechany jest ( jak zwykle) do wejście na Przełęcz Bobrowiecka. Potem ok. Jutro planuje wyjście na Trzydniowiański i może dalej. Zobaczę na co pogoda pozwoli. 

 

..

20200623_203227.jpg

20200623_155121.jpg

20200623_142405.jpg

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grindavik napisał:

Daj znać jutro, przede wszystkim, czy nie ma mgieł i będą widoki jak się wyjdzie w górę i czy błoto na szlakach wyschło, dzięki ?

Hej. Widok w miarę. Chmury nisko... błota jest sporo, zwłaszcza w lesie. Im wyżej tym lepiej. Mocno wybrały potoki i to one czasami najbardziej utrudniają poruszanie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd. raportu z Chochołowskiej. Dziś dzień że słoneczkiem, a miało padać. Zrobiłam "pętelkę" przez dol.Jarząbczą, Trzydniowiański z odbiciem na Kończysty i w dół do Chochołowskiej. Szlaki ok, choć zejście momentami było dość płynne... O "schodach" nawet nie wspominam. Wryyy Teraz się mocno zachmurzylo. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...