Jump to content

Palenica - 5 Stawów - Morskie Oko - Szpiglas - 5 Stawów - Palenica


Recommended Posts

Jak w jeden dzień obskoczyć najpopularniejsze miejsca dostępne z Palenicy? Trzeba wybrać dobry dzień - 9.07.2020 na szlakach było niewiele osób, a prawodpodobnie pomogły w tym komunikat TPN o zamknięciu czerwonego szlaku na Morskie Oko i mocno mglista pogoda?

Ruszając byłem przekonany, że Doliną Roztoki będą szły tłumy, skoro asfalt zamknięty (na Palenicy kartki informujące o zamknięciu ciągle wisiały), jednak się pomyliłem - przy Wodogrzmotach większośc turystów nie skręcała w zielony szlak, lecz szła dalej asfaltem. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się niezmąconym spokojem na szlaku ?

W Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów też tłumów nie było, a na niebieskim szlaku przez Świstówkę Roztocką to już w ogóle ? Górne partie Tatr praktycznie cały czas spowite były chmurami i tylko raz na jakiś czas wyłaniały się zza zasłony. Ceprostrada również okazała się łaskawa i było pustawo, a na Szpiglasowej Przełęczy spotkaliśmy kozicę. Potem Szpiglasowy Wierch i zejście do 5 Stawów, skąd zielonym wróciliśmy na Palenicę.

Załączam link do filmiku na Relive.cc https://www.relive.cc/view/vZqNNeQpW3q i przy okazji polecam tę apkę ? można w niej tworzyć filmy z wypraw, które fajnie ukazują przebytą drogę ?

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...