Skocz do zawartości

A może... krakowskie Kopce? :)


reckeen

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem, z górami nie mają nic wspólnego, ale co powiecie na coś takiego... niedawno wymyśliłem i zrealizowałem sobie taki projekt - wszystkie (główne) krakowskie kopce, w ciągu jednego dnia, pieszo. Na lekko, niskie buty, bez plecaka, zbędnego balastu (picie można kupić po drodze :). Od wyjścia z domu, do jego powrotu, cały czas na nogach. Bez komunikacji miejskiej, hulajnogi czy co tam jeszcze można spotkać po drodze. Tylko marsz.

Specjalnie nie układałem optymalnej trasy, szedłem "intuicyjnie", na pewno da się szybciej i krócej, ale nie w tym rzecz. Wymyśliłem taką kolejność: k. Krakusa - k. Wandy - k. Kościuszki - k. Piłsudskiego.

Całość wyniosła 58 km, ponad 12 godzin. Oczywiście bez forsowania, podbiegania, ale też w sumie bez przerw. Jak mówię, nie badałem wcześniej tematu, więc w sumie nie miałem pojęcia co z tego będzie i czy... dam radę w jeden dzień ? Niemal płasko, bez przewyższeń, ekspozycji i kolejek na łańcuchach więc dałem ?

Oczywiście nijak ma się to do szlaków górskich, w pięknych okolicznościach przyrody, ale jako ciekawostka... Jednorazowy wybryk, bo w przeciwieństwie do szlaków górskich, gdzie te same ścieżki mogę pokonywać niezliczoną ilość razy, tutaj nie wyobrażam sobie powtórzenia.

  • Lubię to ! 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a chodźże na pole Wasze trasy i filmy to dowód na to, że jak się poszuka to i góry na nizinach ( choc Kraków  to jednak "wyżyna")  się znajdą, bo jak nie nie ma co się lubi, to się lubi ( a przede wszystkim odkrywa) co się ma! Bo najważniejsze to nie wypaść z rytmu ? Gratuluję pomysłów! 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...