Jump to content

Tatry jedniodniówka


Recommended Posts

Drodzy,

Planuję jednodniowa  wycieczkę w Tatry Zachodnie -    Starobociański  Wierch, wejście  Doliną Chochołowska  lub  Koscieliską.

Trasa niezbyt  wymagająca, piękne widoki itp:). 

Ktoś reflektuje  1 lub 3  Lipiec?

Najlepiej z  Małopolski  lub  Podhala+  okolice

- łatwiej  z dojazdem

Edited by King@@
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Hej,

Ja 4-5 lipiec planuję przejście z zachodu (od Chochołowskiej, Starorobociańska Dolina) na wschód (Czarny Staw pod Morskim Okiem). Z pominięciem Orlej Perci (raczej jej obejście, powiedzmy obok Czerwonego Stawu, przez Przełęcz Krzyżne). Nocleg, pewnie nie w schronisku (o miejscu można pomarzyć), więc mniej więcej w połowie, okolice Kasprowego, zejście do Zakopanego na noc i start wcześnie rano, z tego samego miejsca. Całość ok. 70-80 km, bez zbytniego forsowania, jeśli chodzi o wysokość i trudność trasy, rzecz raczej w długości. Ale ja lubię długie maszerowanie.

Wiem, że to niezupełnie to, o czym pisze King@@, nie 1 dzień, ale się podczepiam pod temat. Może ktoś chętny? Niekoniecznie całość, ale może jakoś spotkać się na szlaku, zamienić parę zdań, pomaszerować trochę razem...

Aaaa, czytam, że okolice Chochołowskiej pozamykane. Chyba trzeba będzie skrócić i zacząć od Dol. Kościeliska?

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
Dnia 1.07.2020 o 23:43, Anuś napisał:

@reckeen fajny pomysł, nie myślałam o "takich" wycieczkach... a tu proszę, fajny pomysł na kiedyś...

Czekamy na relacje i powodzonka ?

Zmiana planów. Przemyślałem trasę i to takie trochę "na pół gwizdka"... przejście z jednego końca na drugi, by miało sens, powinno trochę porządniej wyglądać. Teraz to widzę tak, że trzeba by zacząć max. od lewej (patrząc na mapę, czyli od zachodu) strony - Czyli Dol. Chochołowska, ale od niej, także Grześ, Rakoń, Wołowiec, dalej Starorobociański... potem szlak się urywa, więc niestety trzeba kierować się na Halę Ornak, stamtąd Ciemniak, całe Czerwone Wierchy, Kasprowy, Świnica, raczej nie schodzić z Orlej Perci (chyba, że na noc gdzieś), dopiero ewentualnie z Koziego Wierchu do Dol. 5 Stawów i dalej do Morskiego Oka... I najlepiej skończyć zdobywając Rysy. To by było coś, prawda? Ale w dwa dni nie ma szans. Pewnie 4-dniowa wyprawa... na razie odpuściłem.

Wyskoczyłem za to, pochodzić po Tatrach Zachodnich. Uwielbiam je. Raz na kilka wyjazdów.. To takie ożywcze, jakże odmienne od Wysokich. Nie potrafiłbym wybrać, co lepsze. 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, vatra napisał:

Między Świnicą a Zawratem masz szlak zamknięty więc też musisz zejść ?

Faktycznie, uciekło mi to... Ojej, to spore obejście (jak? chyba tylko przez Karb, obok Czarnego Stawu, powrót na Zawrat???), nie tylko o dodatkowy czas chodzi, ale trochę "nienaturalnie" to będzie wyglądać na mapie całej trasy (pasowałoby nie omijać Świnicy, więc trzeba by wejść i się wycofać na przełęcz)... to taki krótki odcinek... ale alternatywy chyba nie ma...

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, vatra napisał:

Między Świnicą a Zawratem masz szlak zamknięty więc też musisz zejść ?

Jest duża nadzieja, że szlak Świnica-Zawrat będzie niebawem poprowadzony na nowo - informacja prawie z pierwszej ręki - P. Marcin Nędza-Chotarski, którego spotkałem w poprzednim tygodniu w Gąsiennicowej i pod Zawratem obudził moje nadzieje na Orlą od Kasprowego do Krzyżnego  ? .  Kto oglądał "Partol Tatry" lub "Ludzie Tatrzańskiego Parku Narodowego", na pewno wie o kim mowa ?. Jeden warunek - musi się znaleźć firma, która się tego podejmie.

Teraz małym druczkiem by tylko bardzo ciekawi doczytali i nikt mnie nie skrzyczał - właściwie to obejście już istnieje poniżej przełęczy od strony piątki ?

 

Edited by huberto_p
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, huberto_p napisał:

 

Teraz małym druczkiem by tylko bardzo ciekawi doczytali i nikt mnie nie skrzyczał - właściwie to obejście już istnieje poniżej przełęczy od strony piątki ?

 

Ja jestem bardzo ciekawska i muszę to zobaczyć na własne oczy ?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, huberto_p napisał:

Kto oglądał "Partol Tatry" lub "Ludzie Tatrzańskiego Parku Narodowego", na pewno wie o kim mowa

Oglądałam i wiem o kim i o czym piszesz ? Też chce zobaczyć?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to obejście  jest poniżej obsypiska (można też znaleźć ścieżki wyżej), tak czy inaczej przecina się tor ewentualnie turlających się kamieni. Ogólnie jeśli szlak jest zamknięty to dla mnie to oznacza że tam nie idę. Alee......  skoro TPN myśli poważnie o poprowadzeniu szlaku to może w jakiś sposób  sugerować, że sytuacja na Niebieskiej Turni się lekko stabilizuje. I tej wspaniałej myśli będę się trzymał  ?

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...