Jump to content

Relacja z biegu po Tatrach Zachodnich

Recommended Posts

Super! ? Zawsze coś, a czy Sarnia czy Gąsienicowa mimo wszystko trochę wysiłku kosztują by je zrobić biegowo ? Ta moja traska była mega przyjemna (prócz Chochołowskiej ?), także koniecznie ją wytestuj. Może kiedyś uda się gdzieś w podobnym okresie na siebie trafić i razem coś przebiec ?

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cóż... Pisarz ze mnie żodyn, ale może komuś się tekst spodoba, a może nawet zainspiruje do biegania czy speedhikingu po górach ? Jeszcze tak tytułem wstępu, by uniknąć popularnych, fejsbukowych p

Gratulacje, czas mistrzowski :) Ja tą trasę bym szedł conajmniej 15 godzin :D Masz chłopie kondycje, podziwiam. 

Dzięki wielkie, traske gorąco polecam ? Można ją jeszcze rozszerzyć o Bystrą, z Siwego to rzut beretem ? Hm... Dlaczego... To już dawno było ? Z dziewczyną się umówiłem, że w miarę sprawnie wrócę

Posted Images

@vatra dziękuję ? ale dla takiej górołazki jak Ty nie sądzę by przejście takiej trasy było problemem ? kwestia nastawienia, ładny dzień w górach i można iść. Robiłem podobną trasę wcześniej z kumplami, ale całkowicie na spokojnie (z drzemkami i siedzeniem na każdym szczycie) i wyszło jakoś 16h, także długi dzień i można spokojnie śmigać ?

• Like ! 3
14 minut temu, Luk_ napisał:

Super! ? Zawsze coś, a czy Sarnia czy Gąsienicowa mimo wszystko trochę wysiłku kosztują by je zrobić biegowo ? Ta moja traska była mega przyjemna (prócz Chochołowskiej ?), także koniecznie ją wytestuj. Może kiedyś uda się gdzieś w podobnym okresie na siebie trafić i razem coś przebiec ?

Zobaczymy, jak się moja przygoda potoczy ? biegam dopiero od lutego, także jestem na początku, mam nadzieję, ciekawej drogi ? ale racja, bieganie po prostym i to jeszcze w mieście, nie należą do najciekawszych dla oczu. Dlatego jak zwiększę dystans to się zaczną wycieczki, także w góry, taki jest plan ? 

• Like ! 3

Mam podobny problem ? u mnie jest płasko jak cholera. Na 15km biegu robię jakieś 17m przewyższenia, także szału nie ma ? a las po którym biegam znam już na pamięć, biegłem każdą ścieżką, a nawet poza ? a sam bieg po płaskim w przełożeniu na góry wiele wspólnego nie ma, więc dużo czasu spędzam też na innych aktywnościach, które owocują właśnie na podejściach czy zbiegach ?

BTW ja trenuję od stycznia z małą przerwą na sesję, także dużo w tyle za mną nie jesteś ?

Edited by Luk_
Dnia 23.06.2020 o 22:48, Luk_ napisał:

Czyli Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo ?? Asekurujesz dupozjazdy znajomych? ?

Niestety tak wyszło ? Jak koleżanka zjechała ze schodków na Gęsią Szyję i na prostej drodze w Dolinie Białego to wolę nie ryzykować coby później nie dzwonić po TOPR, że ktoś połamał nogi ? ?

• Like ! 2
5 godzin temu, martuś napisał:

Niestety tak wyszło ? Jak koleżanka zjechała ze schodków na Gęsią Szyję i na prostej drodze w Dolinie Białego to wolę nie ryzykować coby później nie dzwonić po TOPR, że ktoś połamał nogi ? ?

Ludzie chyba sobie upodobali dupozjazdy z Gęsiej Szyi ? Zwłaszcza ten końcowy fragment, który zaczyna się na Rusinowej ? Bardzo wiele "dupolotów" mnie mijało, gdy sam stamtąd schodziłem ? Sam też spróbowałem, ale po nabraniu znacznej prędkości wyszedłem z takiego samego założenia jak Ty - szkoda "dzwonić po TOPR, że ktoś połamał nogi" ? Na takiej trasie trochę wstyd ?

• Like ! 2
  • Haha 1
  • 11 months later...
Posted (edited)

Odświeżę wątek bo .... warto ! ?

Relacja megazarąbista zdjęcia supeeer ?. I w dodatku gotowa traska ma fajną całodniową wyrypkę, dzięki !!! Na pewno skorzystam ? ?

Ps.  @Luk_ Tylko czemu tak szybko zakończyłeś tak pięknie rozpoczęty i dobrze zapowiadający się dzień w górach (13.40) ?? Chyba, że znowu ta Chochołowska Cię tak .... dobiła ??? Miałeś odbić z powrotem na Iwaniacką i Ornak zamiast na Siwą lecieć ?

Edited by Krzysiek Zd
  • Thanks 1
Posted (edited)

Dzięki wielkie, traske gorąco polecam ? Można ją jeszcze rozszerzyć o Bystrą, z Siwego to rzut beretem ?

Hm... Dlaczego... To już dawno było ? Z dziewczyną się umówiłem, że w miarę sprawnie wrócę, to chyba był powód ? Pamiętam, że kusiły mnie jeszcze wtedy Rohacze, ale wody było mega mało, a filtra żeby ze stawu uzupełnić jeszcze nie miałem ?

Edited by Luk_
  • Like ! 2
  • Haha 2

Ok, to faktycznie poważne powody ??

Rozszerzyć ....no jasne tylko to już by trzeba biegiem robić, jak Ty ? ?. A ta, którą przebiegłeś i nawet powrót przez Iwaniacką na Ornak jest jeszcze do ogarnięcia dla niezłego piechura na całodniową wycieczkę ?  

• Like ! 1

Dokładnie, piękny dzień, dobre towarzystwo i można iść ? Przewyższeń jest mimo wszystko sporo. W Kościeliskiej i Przeklętej jest prawie płasko (a to jakieś łącznie jakieś 12-13km). Wiec na pozostałych ok. 18 robi się prawie 2 tys. m przewyższenia ? ale jak jesteś sprawny, a wiem, że jesteś, to ogarniesz na lajcie ?

• Thanks 1
6 minut temu, Luk_ napisał:

Przewyższeń jest mimo wszystko sporo

No jest sporo, trochę więcej niż 2 tys. według  mapy turystycznej wychodzi 2,4 tys. z hakiem a to już nie w kij dmuchał jak mawiał mój dobry znajomy ?? 

Eee, jak się to rozłoży na cały dzień to na lajcie ? z kumplami robiłem podobna trasę, z tą różnicą, że z Blyszczem i Bystrą, ale bez Grzesia Rakonia i Ornaku. Mieliśmy cały dzień, były drzemki na szczycie, bardzo długa posiadóweczka na Bystrej Przełęczy (tam jeden ziomek jednak trochę narzekał), ogólnie dużo przerw i relaksu i zejście Chocho (tam już wszyscy narzekaliśmy, powodów rzucania słów na k chyba nikomu tłumaczyć nie muszę ?). Ale co się dziwić ? dwa razy ta dolina to hardkor. Przejście przez zasieki byłoby mniej bolesne ? Także spokojnie dasz radę zrobić tą moją biegową traskę ?

• Like ! 2