Jump to content
Sign in to follow this  
Luk_

Relacja z biegu po Tatrach Zachodnich

Recommended Posts

@Luk_ mam dużo takich doświadczeń bo jeździć rowerem uwielbiam ale serwis to już nie moja bajka. Odkąd są te wszystkie dziwne mechanizmy w rowerach to często zdarza mi się wyjechać na kołach a przyjść na nogach 😂 Na swoją obronę mam jednak fakt że umiem zmienić koło w aucie 💪

• Like ! 1

Posted (edited)

Ale mam nadzieję, że auta nigdy taki dystans pchać nie musiałaś? 😁 Jak lubisz rower to polecam właśnie Beskidy na ten rodzaj aktywności 😉 Na Skrzyczne jest fajna trasa rowerowa na Baranią Górę, na Klimczok, Wielką Raczę i dalej na Przegibek, Rysianka i Lipowska też są super. Tylko jeśli tam byś złapała gumę... To kaplica 😂 Pchanie roweru to pół dnia wyjęte z życia 😀 Ale jakie wspomnienia! 😀

Edited by Luk_
  • Haha 1

Posted (edited)

Wiesz @Luk_ dla takich wspomnień warto zaryzykować😀 Bardzo lubię Beskidy a szczególnie Beskid Żywiecki ale jak na razie tylko na własnych nogach  (nie licząc dojazdu) je poznałam i może kiedyś się skuszę na rowerowe przemierzanie szlaków🙂

Edited by Zośka

Beskid Żywiecki to perełka 🙂 Bardzo często w sezonie wakacyjnym potrafię na szlaku spotkać zaledwie kilka osób. Także w porównaniu do Śląskiego czy innych gór jest nadal w miarę "dziki" 🙂 Nie licząc oczywiście np. Babiej, tam potrafi być jak w ulu 😛

• Like ! 1

Babia jest fajna ale ja się zakochałam w widokach z Pilska. Są chyba lepsze a Pilsko jest bardziej "beskidzkie" niż Babia

• Like ! 1

No nie mów! Pilsko to mój ulubiony beskidzki szczyt😀! Pamiętam jak poszedłem raz na spacer po okolicznych ścieżkach będąc u dziadków, wyszedłem na grań i zobaczyłem Pilsko. To była miłość od pierwszego wejrzenia 🙂 Punktem każdego mojego pobytu w Beskidach jest wejście na tą górkę 😀 Również według mnie widoki z niego biją Babią na głowę! I jest zdecydowanie mniej ludzi niż na sąsiadce 🙂 Z reguły na szczycie jestem sam (ale może też temu, że wycieczki często zaczynam po 13-14😛) bądź z paroma osobami. Ale tłumów nigdy tam nie spotkałem 🙂

• Like ! 1

Ja też się zakochałam w Pilsku od pierwszego wejrzenia tylko że z "dołu"😉 Postanowiłam sobie że przy najbliższej okazji muszę tam wejść i tak zrobiłam. Ale ponieważ jak kocham to na zawsze to nie ma innej opcji niż taka żeby jak najczęściej je odwiedzać😀

Ostatnio było tak jak na zdjęciu. Kilkoro ludzi i super "klimat"

DSC_4874.JPG

• Like ! 3

Na Pilsku jest tak klimatycznie i rozłożyście, że aż się prosi o kocyk i grilla 😀 i zachód słońca!

Nie wiem czy byłaś, ale polecam Ci też Małą Fatrę - rzut beretem od Beskidu Żywieckiego, zresztą jeśli miałaś dobrą przejrzystość powietrza to na pewno dostrzegłaś Wielkiego Rozsutca z Pilska 🙂 To pasmo to takie "małe Tatry" ale widoki też są obłędne 🙂

IMG_20190818_145540.jpg

IMG_20190818_204639.jpg

IMG_20191110_014229.jpg

IMG_20200623_191324.jpg

• Like ! 4

Mała Fatra jakoś nigdy nie pojawiła się w moich planach ale jak mówisz że fajnie i blisko z Beskidu Żywickiego to może się wybiorę w jakiś weekend. A widać stamtąd Pilsko😜?  No i chyba bez roweru bo jakbym gumę złapała to słabo 😉

• Haha 1

Widać! I Pilsko, i Tatry, i Niżne Tatry, I Beskid Śląski, i Żywiecki, i Wielką Fatrę i Wielkiego Chocza też! 😀

Ja bym zaryzykował z tym rowerem 😀 Obyś tylko z Rozsutca nie próbowała zjechać! 😂 Tam gumę złapiesz na pewno 😁

• Haha 1

No ładnie kolego, trzeba przyznać, że trasa robi wrażenie, czas zresztą też  👍  W kilku ubiegłych latach zdarzyło mi się przebiec kilka półmaratonów w moim mieście, ale to były płaskie leśne trasy, do pokonania poniżej 2 godzin. Nigdy bym się nie porwał na Tatry i tą skalę przewyższeń na trasie, więc tym bardziej należą Ci się gratulacje!  🙂 

• Like ! 1
  • Thanks 1

@Luk_To ja może zabiorę zapasową dętkę albo lepiej serwisanta😜i jakoś dam radę😀

• Haha 1

Posted (edited)
12 minut temu, Karol Kliński napisał:

No ładnie kolego, trzeba przyznać, że trasa robi wrażenie, czas zresztą też  👍  W kilku ubiegłych latach zdarzyło mi się przebiec kilka półmaratonów w moim mieście, ale to były płaskie leśne trasy, do pokonania poniżej 2 godzin. Nigdy bym  się nie porwał na Tatry i tą skalę przewyższeń na trasie, więc tym bardziej należą Ci się gratulacje!  🙂 

Dzięki! Tych przewyższeń jakoś bardzo mocno nie odczułem, ale może to też dzięki temu, że chyba najbardziej strome podejście (Ornak) udało mi się zrobić na świeżości 🙂 Ja z kolei sobie nie wyobrażam większych dystansów niż 20-30km po płaskim 😛 Zbyt mało otoczenie się zmienia i po prostu nuda bierze😀 A jak dalej jesteś w formie to spróbuj też pobiegać Tatrach, np. Czerwone Wierchy, dużych przewyższeń tam nie ma 🙂

10 minut temu, Zośka napisał:

@Luk_To ja może zabiorę zapasową dętkę albo lepiej serwisanta😜i jakoś dam radę😀

Wiesz, zawsze można podjechać autem z rowerem i zapasowym sprzętem na pace, ale wtedy nie ma przygody 😁 tylko że my się nie poddajemy i mam nadzieję że z Polski na dwóch kółkach tam w tą Fatrę dojedziesz, wepchniesz rower na Wielki Krywań (btw jest jakaś historia, że jacyś bodajże patrioci w jakieś święto narodowe Słowacji pomylili szczyty i wyszli na Wielki Krywań zamiast na Krywań w Tatrach 😜), później oblecisz grań, następnie zjedziesz i do Polski wrócisz! Oczywiście w ambitnym czasie, mniejszym niż 24h 😁

Edited by Luk_

O tych patriotach też gdzieś czytałam😁 po prostu "miszczowie"👍

A co do reszty to chyba nie jestem zbyt ambitna i jednak na rekonesans pojadę autem (przynajmniej koło zmienię jakby coś....😁).

• Haha 1

Posted (edited)

Czym byś nie pojechała i w czym byś koła bądź dętki nie zmieniała (a bym się nie zdziwił, jakbyś faktycznie na Słowacji miała takie przygody po tym naszym krakaniu 😁) to koniecznie zdaj relację!

I mam taką serdeczną prośbo-niespodziankę dla Ciebie😁 Koniecznie zejdź/zjedź 😜 żółtym szlakiem z "Poludnovy Grun" do Chaty na Grunu. Najlepiej po jakimś deszczu czy coś i powiedz jak Ci się tam podobało! 😁

Edited by Luk_
  • Haha 1

@Luk_ rozumiem że to taki challenge dla mnie ? 😁 OK ! Najpierw jednak ogarnę Tatry bo tam też mam parę wyzwań  a może pod koniec wakacji coś pomyślę 🤔

• Like ! 1

Tak, tak, coś w tym stylu 😁 Koniecznie zejdź tym żółtym szlakiem i to najlepiej po deszczu! 😂 I bez wchodzenia w las! A z końcem wakacji czekam na wrażenia z Fatry 😀 

• Haha 1

Ja bym nie dała rady wbiec pod górę 🙈 😅 Ale z góry często jest tak, że szybko schodzę (czasami podbiegam) i muszę na wszystkich czekać 😜 Za to jak idę pod górę to jestem zawsze na końcu 😂 Tak że gratuluję bo czas imponujący 👍

• Thanks 1

Aaa pod górę to ja też nie wbiegam 😄 staram się szybko wchodzić, ewentualnie jak jest delikatne nachylenie to truchtam 🙂 A na znajomych nie czekaj! Zawsze możesz skoczyć na jeszcze jedną miejscówkę w tym czasie! 😀 A za gratki dziękuję 🙂

20 minut temu, Luk_ napisał:

Tak, tak, coś w tym stylu 😁 Koniecznie zejdź tym żółtym szlakiem i to najlepiej po deszczu! 😂 I bez wchodzenia w las! A z końcem wakacji czekam na wrażenia z Fatry 😀 

OK jak tylko popada jadę 😉

• Like ! 1

Niestety muszę czekać bo już kilka razy koleżanka zjechała na dupie (oczywiście po najprostszej trasie) 😅

• Haha 1

Czyli Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo 😁? Asekurujesz dupozjazdy znajomych? 😁

@Luk_ super sprawa! Na początku roku kumpel mi powiedział, że warto się zainteresować bieganiem, a skoro chodzę po górach to bieganie po górach to już w ogóle odlot. Zacząłem krótsze trasy (tak do 10 km póki co) po mieście a podczas ostatniego wyjazdu z nastawieniem na bieganie zdobyłem Sarnią Skałę i Halę Gąsienicową. Wiem, że blisko i niewysoko, ale jak na początek to myślę, że ok miejscówki 🙂 a co najważniejsze, spodobało mi się i chcę to kontynuować w miarę możliwości 🙂Twoja trasa jest na liście "do zrobienia", ale muszę jeszcze trochę potrenować wytrzymałość 🙂 

• Like ! 3