Skocz do zawartości

Przejazd.


Martyna4556

Rekomendowane odpowiedzi

No musisz chyba poczekać aż Słowacy pozwolą nam wjeżdżać do siebie a to może  prędko  nie nastąpić.  Pod koniec 2019 roku ruszyła linia autobusowa Bukowina- Dolny Kubin,  przez Zuberec. Tyle że teraz przez koronawirus nie wiadomo jak to będzie wyglądało  po otwarciu granicy.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek - jak teraz wygląda dostępność transportu publicznego na Słowację? Strama nie kursuje. Zebra bus ma tylko jedną linię - czy to jedyna opcja? Blablacar widzę tylko do Zakopanego. Chciałabym się dostać docelowo do Zdziaru. Z góry dzięki za podpowiedzi 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aleksandra napisał:

Chciałabym się dostać docelowo do Zdziaru. Z góry dzięki za podpowiedzi 

Rzuć okiem na tę stronkę: https://zdiar.sk/cestovny-poriadok/ 

Może coś znajdziesz. Albo tu jest jakiś rozkład http://sadpp.sk/cest/pppri/706425.pdf

Ogólnie teraz to trzeba szukać dojazdów u słowackich przewoźników na słowackich stronach. Od nas dojeżdża jeszcze Flixbus to Tatrzańskiej Łomnicy i Starego Smokowca. 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Zebrabus mają obecnie trzy kursy dziennie z Zakopca (normalnie 2, ale w sezonie dodatkowy rano).

https://zebrabus.pl/timetables/rozklad-eurolinia.pdf

Ja mam podróż w środę i normalnie mogłem zakupić bilet przez ich system na ten dzień na ostatni tego dnia kurs, z Zakopca o 15:18. Półtorej godziny później (około) jest w Zubercu. Nic mi nie wiadomo o niekursowaniu. Cena takiego kursu 12 zł.

Edytowane przez Thomson
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2020 o 16:06, aleksandra napisał:

@Mateusz Z dzięki za linki! Słowacki internet dopiero przede mną ? Na miejsce dotrę na dwie raty - właśnie dojeżdżam do Zako, a na Słowację jutro ? 

I jak Ci się udało dotrzeć i gdzie? Przede mną wyprawa do Smokovca ale coś ciężko z wyszukiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele wracałem z Zuberca zebrabusem. Kierowca mówił, że zazwyczaj w autobusie są pustki, ale teraz trafiła się jakaś wycieczka. Przyjechał punktualnie. 

Do Smokowca w czwartek-niedziela jeździ z Krakowa flixbus. 

Znalazłem jeszcze taki rozkład, może ktoś z Was zadzwoni i się dopyta, czy aktualne :) http://tatry.online.prv.pl/sad.php.htm

Poza tym co jakiś czas jeżdżą słowaccy przewoźnicy pod Tatrami, trzeba patrzeć na rozkład na przystankach. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Radek said:

I jak Ci się udało dotrzeć i gdzie? Przede mną wyprawa do Smokovca ale coś ciężko z wyszukiwaniem.

@Radek Dotarłam jak wyżej opisałam, ale może sprawdź jeszcze ten Leo Ekspres, jeśli jedziesz z Krk. Rozkład wisi na przystanku, ale czy faktycznie kursuje, nie wiem ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzam z ostatniej chwili, że Zebrabus jeździ jak wyżej pisałem (autokary opisane jako Eurolinia Tatry). Właśnie dotarłem do Primuli k. Zuberca, tak więc z dostaniem się w Słowackie Tatry Zachodnie spod dworca w Zakopcu nie ma najmniejszego problemu. Odjazdy ze stanowiska nr 9 (mój o 15:18 był opóźniony o około 5 minut, bo spory ruch + deszczowa aura), ale po przekroczeniu granicy odrobił straty. Co ciekawe, jechało w sumie 6 osób na cały autokar, z czego od granicy tylko ja, potem jakaś Słowaczka się dosiadła i tyle - mimo środka sezonu. Fakt, że covid mógł wystraszyć oraz że ten rejon Tatr nie cieszy się dużą frekwencją (i super) ale i tak byłem w szoku, jakby było grubo po sezonie. Pozdrawiam

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...