Skocz do zawartości

Wołowiec


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Wołowiec - Najdalej wysunięty na zachód dwutysięcznik w Polskich Tatrach. Szczyt mierzy 2064 m.n.p.m.. Wejść na niego można czerwonym szlakiem graniowym od Jarząbczego Wierchu lub niebieskim z Doliny Chochołowskiej. Od Jarząbczego nie miałem jeszcze przyjemności tam wchodzić, jednak z chochołowskiej szlak jest przyjemny, bez żadnych trudności, bardzo malowniczny z przepięknymi panoramami. Śmiało mogę polecić niedoświadczonym turystom jako pierwsza wyprawa w Tatry. Szczególnie fajna jest droga przez Grzesia, gdzie już do samego szczytu otwierają się wspaniałe widoki. Poniżej kilka zdjęć z Wołowca i trasy. 

Z długiego upłazu

DSCN0927.JPG

Wschód słońca gdzieś z okolic Rakonia

DSCN0947.JPG

Pan Wołwiec

DSCN0966.JPG

Na Rohacze

DSCN1012.JPG

Słowackie Tatry Zachodnie

DSCN1002.JPG

W kierunku Tatr Wysokich

DSCN0997.JPG

Rakoń

DSCN0987.JPG

Wersja Zimowa

DSCN2453.JPG

DSCN2462.JPG

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 10:12, Mateusz Z napisał:

Wołowiec - Najdalej wysunięty na zachód dwutysięcznik w Polskich Tatrach. Szczyt mierzy 2064 m.n.p.m.. Wejść na niego można czerwonym szlakiem graniowym od Jarząbczego Wierchu lub niebieskim z Doliny Chochołowskiej.

 

 

 

 

 Można też wejść (przynajmniej można było w czasach przedwirusowych)  z Doliny Jamnickiej (dłuuugo ale bez tłoku), przez Rohacze  (ciut trudniej) albo przez Dolinę Rohacką od bufetu (miło, łatwo i przyjemnie ale w późniejszych godzinach bywa tłoczno, szczególnie na przełęczy Zabrat - plusem jest możliwość przejazdu rowerem od parkingu do bufetu po asfalcie). Mnie Wołowiec, oprócz miejsca z piękną panoramą, kojarzy się z miejscem gdzie zawsze wieje ?

IMG_0766f.jpg

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artur S napisał:

Można też wejść (przynajmniej można było w czasach przedwirusowych)  z Doliny Jamnickiej (dłuuugo ale bez tłoku), przez Rohacze

A patrz, tak mi padło na głowę już, że Słowacji nie biorę pod uwagę :) Kurczę niech otworzą chociaż Tatry, na Rohacze bym się przeszedł z wielką chęcią. 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...