Jump to content
Sign in to follow this  
Magda87

wyposażenie na lekko ośnieżone trasy

Recommended Posts

Witajcie, zawsze chodziłam po górach w sezonie letnim, teraz wybieram się na długi weekend w tatry i chyba muszę się przygotować na bardziej zimowe warunki. Podpowiecie mi w co powinnam się wyposażyć? Mam buty trekkingowe, nawet jakieś stuptuty znajdę no i to by było chyba tyle z turystycznego sprzętu 😉. Nie wiem jaką kurtkę powinnam wziąć - czy patrzeć tylko na przeciwdeszczowe czy może jakieś cieplejsze? Jest sens kupowania raków? Za każdą radę będę wdzięczna. 

Cześć. 

Kurtka przeciwdeszczowa + polar powinno wystarczyć. Czy raki będą potrzebne? - to zależy na jakie szlaki się wybierasz. Na Rysy, Zawrat od Murowańca z pewnością raki się przydadzą. Jeśli niższe partie lub Tatry Zachodnie to na spokojnie można wziąć raczki (teraz w sklepach są wyprzedaże), najwyżej się nie przydadzą, a ważą niewiele. Warto mieć coś na zlodowaciały śnieg w plecaku. O ile nie napada świeżego śniegu moim zdaniem stuptuty zbędne. Mogą się przydać jeszcze kijki. 

Ja bym wziął jeszcze okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania, czerwcowe słońce + śnieg może nieźle dać w kość. 

• Like ! 3

6 godzin temu, Magda87 napisał:

Witajcie, zawsze chodziłam po górach w sezonie letnim, teraz wybieram się na długi weekend w tatry i chyba muszę się przygotować na bardziej zimowe warunki. Podpowiecie mi w co powinnam się wyposażyć? Mam buty trekkingowe, nawet jakieś stuptuty znajdę no i to by było chyba tyle z turystycznego sprzętu 😉. Nie wiem jaką kurtkę powinnam wziąć - czy patrzeć tylko na przeciwdeszczowe czy może jakieś cieplejsze? Jest sens kupowania raków? Za każdą radę będę wdzięczna. 

Jedziesz sama ?

Buty z membraną, a jeśli chodzi o górę, to Mateusz mądrze prawi. Bieliznę termo, nie za gruby polar, a ostatnia warstwa kurtka z membraną  ewentualnie, softshell. Raki odpuść, ewentualnie raczki, ale te możesz wypożyczyć na miejscu. Być może będzie jeszcze zimowo, a być może raczki nie będą potrzebne. Pytanie zasadnicze, gdzie chcesz iść i jak wysoko.

• Like ! 1

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Być może będzie jeszcze zimowo

taki mały off

dzisiaj w Alpach jeździłem na nartach

P1000514.thumb.JPG.849e4e48b76dee2fd70af3a6ad751ca1.JPG

• Like ! 3
  • Wow 1

1 minutę temu, J@n napisał:

taki mały off

dzisiaj w Alpach jeździłem na nartach

No pięknie Panie 👌Na jakiej to jest wysokości?

8 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

No pięknie Panie 👌Na jakiej to jest wysokości?

Około 3200

• Like ! 1

12 godzin temu, J@n napisał:

Jedziesz sama ?

Jadę z mężem, będziemy we dwójkę.

12 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Pytanie zasadnicze, gdzie chcesz iść i jak wysoko.

myślałam o starorobociańskim wierchu, czerwonych wierchach, dolinie pięciu stawów i przejsciu stamtąd do morskiego oka. Wszystko jednak zależy od aktualnych warunków.