Skocz do zawartości

wyposażenie na lekko ośnieżone trasy


Magda87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zawsze chodziłam po górach w sezonie letnim, teraz wybieram się na długi weekend w tatry i chyba muszę się przygotować na bardziej zimowe warunki. Podpowiecie mi w co powinnam się wyposażyć? Mam buty trekkingowe, nawet jakieś stuptuty znajdę no i to by było chyba tyle z turystycznego sprzętu ?. Nie wiem jaką kurtkę powinnam wziąć - czy patrzeć tylko na przeciwdeszczowe czy może jakieś cieplejsze? Jest sens kupowania raków? Za każdą radę będę wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Kurtka przeciwdeszczowa + polar powinno wystarczyć. Czy raki będą potrzebne? - to zależy na jakie szlaki się wybierasz. Na Rysy, Zawrat od Murowańca z pewnością raki się przydadzą. Jeśli niższe partie lub Tatry Zachodnie to na spokojnie można wziąć raczki (teraz w sklepach są wyprzedaże), najwyżej się nie przydadzą, a ważą niewiele. Warto mieć coś na zlodowaciały śnieg w plecaku. O ile nie napada świeżego śniegu moim zdaniem stuptuty zbędne. Mogą się przydać jeszcze kijki. 

Ja bym wziął jeszcze okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania, czerwcowe słońce + śnieg może nieźle dać w kość. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Magda87 napisał:

Witajcie, zawsze chodziłam po górach w sezonie letnim, teraz wybieram się na długi weekend w tatry i chyba muszę się przygotować na bardziej zimowe warunki. Podpowiecie mi w co powinnam się wyposażyć? Mam buty trekkingowe, nawet jakieś stuptuty znajdę no i to by było chyba tyle z turystycznego sprzętu ?. Nie wiem jaką kurtkę powinnam wziąć - czy patrzeć tylko na przeciwdeszczowe czy może jakieś cieplejsze? Jest sens kupowania raków? Za każdą radę będę wdzięczna. 

Jedziesz sama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty z membraną, a jeśli chodzi o górę, to Mateusz mądrze prawi. Bieliznę termo, nie za gruby polar, a ostatnia warstwa kurtka z membraną  ewentualnie, softshell. Raki odpuść, ewentualnie raczki, ale te możesz wypożyczyć na miejscu. Być może będzie jeszcze zimowo, a być może raczki nie będą potrzebne. Pytanie zasadnicze, gdzie chcesz iść i jak wysoko.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, J@n napisał:

Jedziesz sama ?

Jadę z mężem, będziemy we dwójkę.

12 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Pytanie zasadnicze, gdzie chcesz iść i jak wysoko.

myślałam o starorobociańskim wierchu, czerwonych wierchach, dolinie pięciu stawów i przejsciu stamtąd do morskiego oka. Wszystko jednak zależy od aktualnych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...