Skocz do zawartości

Najpiękniejsze trasy w Tatrach


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w szczególności uwielbiam szlak z Kasprowego przez Przełęcz pod Kopą Kondracką i dalej drogę przez Czerwone Wierchy. I całą Dolinę Gąsienicową, z Karbem i Kościelcem na czele. Z okolic Piątki Kozi Wierch. W planach Świnica, Rysy, Mięguszowiecka Przełęcz. To w Polsce, na Słowacji na razie tylko Bystra zaliczona....

A z takich mniej oczywistych to do gustu szczególnie przypadła mi opcja "na początek", czyli wycieczka na Nosal a potem przez Nosalową Przełęcz i Polanę Olczyską na Wielki Kopieniec, koniecznie po południu, jak już mało ludzi. Nie jakaś bardzo wymagająca a panoramy super.

Aha, no i coś, co najchętniej robiłbym co każdy dłuższy wyjazd - Czarny Staw pod Rysami, genialne miejsce, szczególnie w okresie jesiennym.

Edytowane przez staroń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polskiej stronie wielką miłością kocham Czerwone Wierchy ze wszystkimi szlakami dojściowymi i generalnie Tatry Zachodnie - Bystra, Starorobociański, Kończysty, Jarząbczy, nie wiaodmo gdzie patrzeć jest tak pięknie. Kapitalne widoki są też ze Świnicy i orlej. Ale w tym roku zobaczyłam coś, co mnie dosłownie zmiotło, a mianowicie szlak przez Tatry Bielskie, bardzo polecam!!! Widoki z szalonego przechodu to absolutna petarda ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tatromen napisał:

Czy da się zagospodarować na tych Bielskich min. 15 godź w ciągu dnia ???? Czy wystarczy 3-4 godziny i wszystko co najważniejsze zaliczone???

 

Raczej ta druga opcja 3-4 godziny. Ale możesz to potraktować jako powrót z któregoś szlaku z Wysokich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Agnieszka GP napisał:

Raczej ta druga opcja 3-4 godziny. Ale możesz to potraktować jako powrót z któregoś szlaku z Wysokich ?

To pewnie dlatego, że poza jednym szlakiem Bielskie od lat 80-tych są zamknięte dla turystów. Szkoda, bo np. Hawrań (2152 m.) robi niesamowite wrażenie. 

IMG_1957.jpg

Edytowane przez sickboy777
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sickboy777 napisał:

To pewnie dlatego, że poza jednym szlakiem Bielskie od lat 80-tych są zamknięte dla turystów. Szkoda, bo np. Hawrań (2152 m.) robi niesamowite wrażenie. 

Masz rację ale jak poszukasz to zobaczysz ślady starych szlaków i dobrze widoczne ścieżki ? Oczywiście nie namawiam bo to nielegalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...