Skocz do zawartości

Filmy i dokumenty warte polecenia


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj obejrzałam dokument "Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz". Miała to być niezwykła opowieść o jeszcze bardziej niezwykłej kobiecie ale nie było w niej niczego, czego już wcześniej nie pokazano albo nie opisano. Moim zdaniem można zobaczyć ale jak się nie zobaczy to nic straconego.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2022 o 11:15, jaaga76 napisał:

 Biegiem na Mount Blanc i Matterhorn

śp Dominik Socha również potrafił nieźle zasuwać. Filmiki jeszcze są na yt. Lubię sobie co jakiś czas rzucić okiem na jego wyczyny. 

 

Lubię też ten filmik, zero montażu, jedno długie ujęcie ?

 Cała Orla Perć - rekord przejścia 1:16:32 - Piotr Łobodziński Towerrunner 12.07.2016 - YouTube

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zośka napisał:

Wczoraj obejrzałam dokument "Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz". Miała to być niezwykła opowieść o jeszcze bardziej niezwykłej kobiecie ale nie było w niej niczego, czego już wcześniej nie pokazano albo nie opisano. Moim zdaniem można zobaczyć ale jak się nie zobaczy to nic straconego.

Trochę się tego obawiałam... szkoda. To chyba kolejny dokument, ktory potwierdza, jak trudny to rodzaj filmu.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 8.03.2023 o 08:40, wjesna napisał:

Myślę, że będziemy mieć wkrótce piękny film do obejrzenia. 

"Tylko w górach czuje się jak u siebie"

 

Jest piękny.  To historia  o przyjaźni. O wspólnym domu. O górskich wędrówkach. O tym, że góry wyciszają, pozwalają być innym człowiekiem, dają odpoczynek od wielkiego miasta. 

Jest ładna scena, gdy ojciec zabiera syna i jego przyjaciela na szlak, idą, idą i ten kolega chce coś powiedzieć a chłopiec go ucisza, że nie teraz, że rozmawiać można dopiero  gdy zatrzymają się na odpoczynek. Podobało mi się.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"Pojedynek nad przepaścią" - tytuł moze nieco tandetny, ale zawartość godna polecenia. To film o ... no właśnie? ... "pojedynku"? Daniego Arnolda i legendarnego Ueliego Stecka??? Chyba jednak tak. Mocno wybrzmiewają tu pytania o istotę wspinania, jego komercjalizację, granice ryzyka, ale też o uczciowść w rywalizacji. Gdzieś w tle pojawia się pytanie o rolę mediów. O przepięknych widokach nawet nie będę wspominać, bo to rozumie się samo. Ujęcie biegnącego północną ścianą Egeru Stecka to cymes.... Jestem ciekawa Waszych wrażeń. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...