Jump to content

Szczyrbskie jezioro

Recommended Posts

Cześć ?

Od 2 dni przewijają mi się na słowackich grupach jakieś nagłówki o petycji związanej ze Szczyrbskim Jeziorem. Ktoś się orientuje o co chodzi? ? Mój brak znajomości słowackiego nie pozwala mi zrozumieć treści artykułów ?

• Like ! 2
23 minuty temu, vatra napisał:

o wieżę widokową?

raczej o coś jeszcze gorszego czyli totalną dewastację krajobrazu na potrzeby narciarskie.

Nowe kolejki linowe, potężne wielopiętrowe parkingi, hotele, apartamentowce, dyskoteki i restauracje

pre_1590082061__sp.jpg

źródło: https://noizz.aktuality.sk/enviro/udia-nechcu-aby-sa-zmenilo-strbske-pleso-a-podpisuju-peticiu/rw2h8ld

Edited by J@n
  • Like ! 2
  • Thanks 1
  • Sad 2
Przed chwilą, Luk_ napisał:

Nie rozumiem tej logiki słowaków?? otwarcie paru starych, zamkniętych szlaków NIE, ale budowa niemalże wesołego miasteczka w sercu Tatr już tak ?

Jak nie rozumiesz - 

• Like ! 1
  • Haha 2

W połowie grudnia 2019 byłam w tych rejonach( zdjęcie tej wieży poniżej). Mam mieszane uczucia co do tego pomysłu. Rejon Szczyrbskie go jeziora jest tak bardzo urokliwy, że szkoda go psuć tą budowlą?☹️

DSC_0409.JPG

• Like ! 4
3 minuty temu, vatra napisał:

U nas też jest ciekawie po tym względem, a park linowy w Dolinie Chochołowskiej to tylko jeden z przykładów.

uj dawno tam nie byłem - w którym miejscu Doliny ?

38 minut temu, J@n napisał:

uj dawno tam nie byłem - w którym miejscu Doliny ?

Jak powiększysz lekko zdjęcie to po prawej stronie. Nie jest to jakiś wielki park, no chyba, że dobudują. Propo Szczyrbskiego to szkoda tak ładnej okolicy. Nie dość, że skocznia nie pasuje do krajobrazu to jeszcze milion atrakcji jakby już mało tego było. IMG_20200208_065905.thumb.jpg.7ccab727e9454f679d7a6874aa16d3ea.jpg

O i mam jeszcze z przybliżenia (tym razem po lewo) lekkiego. Nie ma tragedii szczerze mówiąc. 

IMG_20200209_105636.jpg

Edited by Mateusz Z
  • Like ! 2
  • Wow 1

Z tego co dzisiaj wyczytałem, to jednak nie będzie ani parkingu, ani stoku, ani kolejki linowej ? Noo... To teraz niech otworzą dawne szlaki i ludzie będą już totalnie zadowoleni ?

• Like ! 5

No zarzadzający gminą pod wpływem protestów ogłosili, że tych największych inwestycji nie będzie, ale część terenu już przygotowano i mają powstać budynki mniej ingerujące w przyrodę, więc pewnie wcześniej czy póżniej pomysł powróci, tak jak w Zakopanem powraca co jakiś czas pomysł zimowych igrzysk. Chwilowo obrońcy przyrody mogą ogłosić sukces protestu ale obawiam się że to tylko początek walki

• Like ! 3