Skocz do zawartości

Dolina Zielona Gąsienicowa


vatra

Rekomendowane odpowiedzi

Dolina Gąsienicowa to niewątpliwie jedno z najbardziej uroczych miejsc w polskich Tatrach i posiada sporą liczbę fanów, również na tym forum? a miłościwie panujący nad doliną Kościelec, jest ulubionym obiektem dla wielu miłośników górskiej fotografii. Trudno się dziwić! 

IMG_20200516_121011.jpg

IMG_20200516_121357.jpg

  • Lubię to ! 5
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jednak pójdziemy nieco dalej żółtym szlakiem w kierunku Kasprowego Wierchu a później skręcimy w lewo na czarny prowadzący na Świnicę, wejdziemy do Doliny Zielonej Gąsienicowej zwanej inaczej Roztoką Stawiańską. Miejsce jest tak urocze i ciekawe, że zasługuje na odrębny wątek.

IMG_20200516_123155.jpg

IMG_20200516_124942.jpg

IMG_20200516_125439.jpg

IMG_20200516_125448.jpg

  • Lubię to ! 7
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ze względu na moją słabość do tatrzańskich stawów naprawdę kocham to miejsce!  Aż 19 spośród 21 stawów gąsienicowych znajduje właśnie tutaj. Ukryte są wśród zielonej kosodrzewiny i skalnych rumowisk otoczonych koroną dumnych szczytów. Niektóre są bardzo małe i zdarza się że latem wysychają. Inne, tak jak największy z nich Zielony Staw, czarują przez cały rok, nawet gdy są jeszcze zamarznięte, co widać na poniższych zdjęciach.

IMG_20200516_123104.jpg

IMG_20200516_132514.jpg

IMG_20200516_125501.jpg

Edytowane przez vatra
  • Lubię to ! 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten zakątek ? podoba mi się to, że w odróżnieniu od Hali Gąsienicowej, zwykle jest po prostu pusto. 2 lata temu podczas czerwcowego wyjazdu, kiedy pogoda płatała figle, właśnie nad Zielonym Stawem uznałem, że w sumie, mimo słabej widoczności, takie góry też są bardzo spoko ? 

 

11.jpg

12.JPG

34.jpg

DSC02479.JPG

DSC02534.JPG

DSC02845.JPG

DSC02853.JPG

DSC06319.JPG

DSC06332.JPG

  • Lubię to ! 9
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Dolina Gąsienicowa to miejsce o tyle dziwne, że bardzo łatwo tam się dostać, a zwykle jest puste. To znaczy w porównaniu do Hali Gąsienicowej. Jedno z moich ulubionych miejsc w naszych Tatrach. No i z jednej strony Świnica, a z drugiej Kościelec : D Nie miałam okazji iść przez nią do Przełęczy Świnickiej, może w tym roku się pojawi okazja. Zgaduję, że musi być tam pięknie ?
 

SL278399.JPG

zielona.JPG

SL278555.JPG

2019-10-26-5297.jpg

SL278525.JPG

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lavinka napisał:

Zgaduję, że musi być tam pięknie ?

Oj tak, z tej perspektywy jest super widoczek, chociaż im wyżej i bliżej przełęczy Świnickiej tym ten widok trochę zostaje zakryty. Moim zdaniem warto spojrzeć na zieloną dolinkę z okolic Skrajnej Turni. Widać ją jak na dłoni!

IMG_20190630_075957.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J@n napisał:

widać że z Karbu jeszcze można by nieźle pojeździć na nartach

Doksa - genialne foty - Dzięki

Mi też się bardzo podobają ?

@Doksa - pierwsze koty za płoty. Wszyscy liczymy na to, że będziesz tu znacznie częściej. Masz tę moc ? 

P.S. Napisz proszę w dedykowanym wątku o butach, jak Ci się sprawują LS TX4.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Mi też się bardzo podobają ?

@Doksa - pierwsze koty za płoty. Wszyscy liczymy na to, że będziesz tu znacznie częściej. Masz tę moc ? 

P.S. Napisz proszę w dedykowanym wątku o butach, jak Ci się sprawują LS TX4.

Oj dziękuję, dziękuję. Już się robi Panie moderatorze ? idę pisać opinie

Edytowane przez Doksa
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...