Skocz do zawartości

Kiedy najczęściej jeżdzę w Tatry?


Mnich Admin

Kiedy najczęściej jeżdzę w Tatry?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy najczęściej jeżdzę w Tatry?



Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej bywam w sierpniu i wrześniu, zimą nie chodzę po górach, jakoś nie mam odwagi ? Wolę lato- wiadomo, dzień jest długi, śniegu nie ma, czasu mam więcej, chociaż i tłumy większe, co troszkę odstrasza. Najbardziej lubię wybrać się w Tatry w czerwcu i wrześniu. Czerwiec- dzień jest bardzo długi, burz nie ma tyle co w wakacje, ludzi też mniej (ostatnio jak byłam to na szlaku do Piątki spotkałam 10 osób(!)- a pogoda była cudna). Jedyny minus to fakt, że wysoko lubi jeszcze zalegać śnieg, z którym bardzo się nie lubimy ?  Natomiast wrzesień to dla mnie miesiąc tatrzańskich wypraw- mniej burz, mniej ludzi, zwykle ładna pogoda, no po prostu żyć nie umierać ? 

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej chodzę latem po Tatrach, ale bywam o każdej porze roku. Były lata, kiedy średnio dwa razy w miesiącu byłam na szlakach ( miałam wtedy więcej czasu na wyjazdy). Wiosna jest cudna z zalegającym śniegiem, zima..... no cóż tu mówić....... jest piękna, jesień - barwy powalają. No a lato to już sami wiecie??

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w Tatrach jest przepiękna, a zarazem bardzo zwodnicza i niebezpieczna. Uwielbiam wędrówki zimowe, łatwo zobaczyć wschód i zachód słońca nawet z wyżej położonych miejsc. Latem staram się obierać mniej uczęszczane szlaki, niestety sezon burzowy, tłumy, upały - lato nie zachęca. Natomiast jesień jest moja ulubioną porą roku w Tatrach. Dużo mniej turystów, nie ma palącego słońca, śniegu jak na lekarstwo. Złote godziny przed zachodem i panoramy Tatry w tym czasie. Coś pięknego

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sezon górski zaczyna się gdzieś w marcu/kwietniu a kończy październik/listopad. Z zimą jest tak, że na jednodniowe wypady nie bardzo mi się opłaca jechać te 100 km w te i 100 we wte bo dzień jest krótki a dłuższe wolne wolę zostawić na cieplejsze miesiące ? plus nie czuję się jeszcze specjalnie na siłach, żeby szaleć po zaśnieżonych szczytach. W tym roku zrobiłem wyjątek i wybrałem się w styczniu i było pięknie ? Zimą to zupełnie inne miejsce, nie żałuję ani trochę, że pojechałem. Na dodatek ten wyjazd to jak do tej pory jedyny w 2020 r., całe szczęście, gdyby nie to to przez tę całą kwarantannę i bez gór byłbym już zupełnym wrakiem emocjonalnym ? Dalej jednak uważam, że w swoim żywiole jestem jak jest już ciepło i z małą ilością śniegu, jeśli już. Wrzesień jest najlepszy, co roku jak dotąd dopisuje pogoda, jest mniej ludzi, super po prostu. Jeżdżę też często w czerwcu, ale tu z kolei nie mam szczęścia do pogody, za miesiąc znów wyruszam, może tym razem szczęście się do mnie uśmiechnie ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, staroń napisał:

U mnie sezon górski zaczyna się gdzieś w marcu/kwietniu a kończy październik/listopad. Z zimą jest tak, że na jednodniowe wypady nie bardzo mi się opłaca jechać te 100 km w te i 100 we wte bo dzień jest krótki a dłuższe wolne wolę zostawić na cieplejsze miesiące ? plus nie czuję się jeszcze specjalnie na siłach, żeby szaleć po zaśnieżonych szczytach. W tym roku zrobiłem wyjątek i wybrałem się w styczniu i było pięknie ? Zimą to zupełnie inne miejsce, nie żałuję ani trochę, że pojechałem. Na dodatek ten wyjazd to jak do tej pory jedyny w 2020 r., całe szczęście, gdyby nie to to przez tę całą kwarantannę i bez gór byłbym już zupełnym wrakiem emocjonalnym ? Dalej jednak uważam, że w swoim żywiole jestem jak jest już ciepło i z małą ilością śniegu, jeśli już. Wrzesień jest najlepszy, co roku jak dotąd dopisuje pogoda, jest mniej ludzi, super po prostu. Jeżdżę też często w czerwcu, ale tu z kolei nie mam szczęścia do pogody, za miesiąc znów wyruszam, może tym razem szczęście się do mnie uśmiechnie ? 

Czerwiec bywa kapryśny pogodowo. Z moich doświadczeń wynika, że najmniej deszczowo jest w okresie wrzesień-listopad. Chociaż, wiadomo, reguły nie ma. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze jest dobra pora na Tatry! Jak nadaża się okazja wyjazdu, to zawsze jestem na TAK.  A trochę tu z pn mam km do przejechania, ale zawsze warto. Wędruje po Tatrach o każdej porze roku, ale w zimie powyżej dolin  byłam dopiero w tym roku i choć narazie nie były to jakieś wybitne szczyty bo tylko Sarnia, Grześ i Gęsia to jestem oczarowana zimowym zdobywaniem gór. Dla mnie Tatry są niezwykłe, niezależnie od pory roku. Jako, że długo bez nich nie wytrzymuje, jestem gdy tylko tęsknię nie patrząc na miesiąc ?

20200125_141912.jpg

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mnich Admin odpiął/ęła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Wcześnie rano ( dla większości znajomych jest to środek nocy ) ponieważ posiadanie większych zwierzątek nie pozwala na dłuższe niż jednodniowe wyjazdy z domu, a przynajmniej  znacznie je utrudnia. Wyjątek to odcinek od Krywania do Barańca - wtedy wyjeżdżam wieczorem i wracam na następny dzień popołudniu.

Pora roku obojętna, z tym że zimą tylko z perspektywy dolin.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 minut temu, wjesna napisał:

Zimą nie chodzę w Tatry, trochę się boję. Kiedy zima się kończy, to idę w Gorce żeby sie rozchodzić przed latem w Tatrach.

Robię dokładnie tak samo? Ale w tym roku odważyłam się trochę chodzić zimą w Tatry i powiem Ci że wcale nie jest tak strasznie? Na początek coś łatwego żeby się oswoić a później już jest coraz lepiej

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wjesna @vatra moje zimowe ("niskopienne") chodzenie po górach zastąpiły narty. Urlop zimowy nie chce być z gumy ?. Poza tym - podobnie jak Wy - wyżej się nie pcham z obawy.

A swoją drogą- ktoś z Was ma doświadczenie że skitourami? Nęcą mnie i wabią, a finalnie ląduję na nartostradzie... taki los ?

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...