Jump to content
tatromaniak

Moje najlepsze tatrzańskie zdjęcie

Recommended Posts

Najlepsze Waszym zdaniem zdjęcie, które do tej pory udało Wam się zrobić w Tatrach. Jedno na osobę, wrzucamy 🙂

Ja zaczynam dość starym już, zrobionym w 2013 roku zdjęciem Kościelca. Swego czasu wygrało nawet pewien konkurs. Nie wiem czy najlepsze w moim portfolio, ale mam do niego wciąż duży sentyment...

10.jpg

• Like ! 11
  • Wow 4

Wiem, że już tu było (i też coś wygrało 🙂), ale, jak do tej pory najbardziej je lubię, mimo, że nie zrobione w Tatrach a ponad nimi 🙂 

DSC00779.jpg

• Like ! 14

Może nie najlepsze zdjęcie, ale jedno z ulubionych;-)Dolina 5 Stawów Polskich.

IMG_20190815_134929.jpg

• Like ! 9

Ciężko wybrać jedno ulubione zdjęcie, szczególnie jeśli ma się ich w archiwach około dwustu, starannie wyselekcjonowanych  😉  Powiedzmy więc, że u mnie wygrywa to poniższe. Podejście z Iwaniackiej Przełęczy w stronę masywów Ornaku może i jest nieco uciążliwe, ale jeśli komuś zależy na fajnej fotce końca Doliny Kościeliskiej, to zaryzykuję stwierdzenie, że lepszego widoku nie znajdziecie  🙂  Udało mi się utrwalić na jednym zdjęciu: schronisko Ornak, Polanę Smytnią (czyli to "pole golfowe" na lewo od Ornaku), początek szlaku nad Smreczyński Staw i sam Staw, początek Doliny Pyszniańskiej (po prawej), Dolinę Tomanową (z ukrytym w niej zielonym szlakiem), Ciemniak i Krzesanicę, Tomanowy Wierch Polski, a w najdalszym tle nawet chyba i Świnica się załapała na fotkę  😉  Dlatego zachęcam do niezniechęcania się stromym podejściem i do robienia fotek właśnie sponad Iwaniackiej.

Zdjęcie jest trochę "podrasowane", ale mam słabość zarówno do jaskrawych kolorów, jak też do zabaw polegających na nasycaniu barw, regulowaniu kontrastów czy przejrzystości zdjęć - więc pewnie mi to wybaczycie. Zresztą efekt każdy może ocenić sam  😉 

1191152248_48-nadIwaniackPrzeczwidoknaDolinKocieliskDolinTomanowiCiemniak.thumb.jpg.938bf2222c458b77cd3f49cb8a240a7f.jpg

• Like ! 8

Mam parę ulubionych zdjęć z Tatr 😍 wrzucam fotkę z ostatniej wizyty w Tatrach. Lutowy poranek w Strążyskiej, ostatnio to moje ulubione zdjęcie 😄

IMG-20200516-WA0000.jpg

• Like ! 10

Takich najpiękniejszych zdjęć jest cała masa.... Które wybrać???? Miejsca by brakło 😁DSC_0870.thumb.JPG.ab52632124af616613063839d8b9a628.JPG

• Like ! 9

Dokładnie, z każdym zdjęciem wiąże się jakaś historia, każde przywołuje inne emocje, wspomnienia ... Czasem nawet to mniej ładne zdjęcie jest tym naj...

• Like ! 2

Może nie najlepsze zdjęcie, ale trochę humorystyczne, które nazwałem "Lemingi" w nawiązaniu do dość starej gireki 😉

Widok na Rysy z szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz Pod Chłopkiem

DSC_0390.JPG

• Like ! 6

Styczeń 2016. Dolina Chochołowska, w drodze na Grzesia. Bardzo wcześnie rano. Niekoloryzowane 🥶

Grześ.jpg

• Like ! 8
  • Wow 1

23 minuty temu, rapapacz napisał:

Styczeń 2016. Dolina Chochołowska, w drodze na Grzesia. Bardzo wcześnie rano. Niekoloryzowane 🥶

Grześ.jpg

Świetne foto. I jakoś skojarzało m się z tytułem niezłej, skądinąd, książki 🤣

bieliecki.jpg

• Like ! 1
  • Haha 4

2 godziny temu, Mnich Moderator napisał:

Tatry zimą najpiękniejsze są... 

Czy to majowe z Kopy? 🙂 Super!

• Like ! 2

I ja mam ulubionych zdjęć więcej.To jedno z nich.Pogoda była idealna,słonecznie i mroźno.

Trochę sobie posiedziałem na Kozim🙂

20200123_133808.jpg

• Like ! 8
  • Wow 2

Posted (edited)

Najlepszego to jeszcze niestety nie zrobiłem ( i małe szanse, żebym zrobił ), ale mam kilka ulubionych, to może jedno pokażę.

IMG_1360-2.jpg

Edited by Artur S
  • Like ! 8

Niekoniecznie najlepsze ale jedno z ulubionych. Chwilę czekałam żeby ten "ptak" znalazł się w odpowiedniej pozycji do sfotografowania🙂

@vatra @Luk_ to też sposób na tłumy na szlaku🙃

DSC_5403.JPG

Edited by Zośka
  • Like ! 9

Kiedyś rozkminiałem czy by się paralotnią nie zainteresować w kontekście górskim 😀 W tym sensie, żeby wejść na szczyt rozłożyć skrzydło i w dół  😛 Jednak liczba rzeczy, które mogą się nie zgrać mówi mi, że to nie najlepszy pomysł 😀

• Like ! 4
  • Haha 1