Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, barbie609 napisał:

Tak naprawdę to chyba nikomu nie zależy na zrobieniu porządku 

No i właśnie to jest największym problemem. Najważniejsze żeby kasa płynęła a na resztę można przymknąć oko. Tak naprawdę to kara należy się też dyrekcji TPN za to że daje zgodę na łamanie regulaminu parku i chyba też łamanie prawa (picie w miejscu publicznym). 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zośka napisał:

chyba też łamanie prawa (picie w miejscu publicznym). 

Czy wobec władz parku zachodzi 231KK-niedopełnienie obowiązków to by się musiał wypowiedzieć prawnik.Natomiast jeśli sytuacja jest tak zła to Minister Środowiska jako organ nadzoru powinien zażądać od dyrekcji wyjaśnień. Oczywiście że mamy tu naruszenia Ustawy o wychowaniu w trzeźwości art 43, Kodeksowe zakłócenia spokoju czyli 51KW ,nieobyczajne wybryki 40 KW/wysikać po piwsku się trzeba/ pewnie też używanie słów wulgarnych 141KW o prozaicznym zaśmiecaniu 145 KW nie wspomnę . Oczywiście też szczególne przepisy o ochronie przyrody......  a jakby dobrze poszukał to by się coś z Kodeksu Karnego też znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barbie609 napisał:

Oczywiście że mamy tu naruszenia Ustawy o wychowaniu w trzeźwości art 43, Kodeksowe zakłócenia spokoju czyli 51KW ,nieobyczajne wybryki 40 KW/wysikać po piwsku się trzeba/ pewnie też używanie słów wulgarnych 141KW o prozaicznym zaśmiecaniu 145 KW nie wspomnę . 

Po wodzie czy herbacie też trzeba się wysikać ?

Mnie od dawna denerwuje w polskim prawie ten pierdylion przepisów które są stosowane wybiórczo albo i wcale. 

Straż parku mogłaby się wreszcie wziąć do roboty. Podobno na obszarze TPN obowiązuje zakaz palenia. A pety leżą wszędzie. 

Co do burdelu nad Morskim Okiem  - powinni mieć tam stały posterunek i to nie jednoosobowy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jędrek napisał:

Mnie od dawna denerwuje w polskim prawie ten pierdylion przepisów które są stosowane wybiórczo albo i wcale. 

akurat wykroczenia są w miarę sensownie poukładane.

5 minut temu, Jędrek napisał:

Straż parku mogłaby się wreszcie wziąć do roboty. Podobno na obszarze TPN obowiązuje zakaz palenia. A pety leżą wszędzie. 

Co do burdelu nad Morskim Okiem  - powinni mieć tam stały posterunek i to nie jednoosobowy. 

popieram w całej rozciągłości

6 minut temu, Jędrek napisał:

Po wodzie czy herbacie też trzeba się wysikać ?

po piwie obniża się próg krytycyzmu wobec własnych zachowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jędrek said:

Podobno na obszarze TPN obowiązuje zakaz palenia. A pety leżą wszędzie. 

Ooo tak, a smród unosi się godzinami ?

 

1 hour ago, Jędrek said:

Co do burdelu nad Morskim Okiem  - powinni mieć tam stały posterunek i to nie jednoosobowy. 

Posterunek pilnujący by właśnie tam nacierały najbardziej rozjuszone hordy turystów, przypadkiem nie skręcając do Doliny Białej Wody, albo Jaworowej, niech choć one się uchowają.

 

56 minutes ago, barbie609 said:

po piwie obniża się próg krytycyzmu wobec własnych zachowań

Nie potwierdzam ? Albo inaczej, nie obniża się bardziej, niż po 40-50 godzinach spędzonych na nogach

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Q'bot napisał:

Bo ja wiem... Na gęsiej szyi też nie ma piwiarni, a ludzi wiecznie tłum

Tłum to raczej na Rusinowej, ale tam można po ostatnich remontach drogi dojechać nawet wózkiem dziecięcym. No i jest bacówka, a niedaleko też obiekt kultu. To zawsze zwiększa ruch. 

Co do samej Gęsiej, to ilekroć tam jestem, żadnego tłumu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2023 o 15:20, Jędrek napisał:

Straż parku mogłaby się wreszcie wziąć do roboty.

 

 

Gdzieś się doczytałam ze jeszcze kilka lat temu było ich 8. Nie wiem czy zwiększono etaty, ale biorąc pod uwagę że do pilnowania krokusów wysyłają wolontariuszy sadzę że ta lub podobna ilość mogła pozostać. Poza tym może nie by zbyt wielu chętnych chcących za marne grosze tłuc się z pijanymi karkami. Ja akurat obarczam wina za to co sie dzieje na szlakach sposób promowania Podhala - dla kogo ono w tej chwili jest. Czyli właśnie dla tych co jadą tam sie zabawić i wydać kasę. A takie Morskie Oko to tak przy okazji konikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gosia WU napisał:

Gdzieś się doczytałam ze jeszcze kilka lat temu było ich 8. Nie wiem czy zwiększono etaty, ale biorąc pod uwagę że do pilnowania krokusów wysyłają wolontariuszy sadzę że ta lub podobna ilość mogła pozostać. Poza tym może nie by zbyt wielu chętnych chcących za marne grosze tłuc się z pijanymi karkami. Ja akurat obarczam wina za to co sie dzieje na szlakach sposób promowania Podhala - dla kogo ono w tej chwili jest. Czyli właśnie dla tych co jadą tam sie zabawić i wydać kasę. A takie Morskie Oko to tak przy okazji konikiem.

"sylwester marzeń" robi swoje, niestety ...

A co do strażników - nie wiem ile zarabiają. Ale gdyby w końcu wzięli się do konkretnej roboty, to ich pensje błyskawicznie zwróciłyby się "w mandatach", nawet 5 razy wyższe niż obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Jędrek said:

A co do strażników - nie wiem ile zarabiają. Ale gdyby w końcu wzięli się do konkretnej roboty, to ich pensje błyskawicznie zwróciłyby się "w mandatach", nawet 5 razy wyższe niż obecnie. 

Ale efekt uboczny mógby się uwidocznić w niższych wpływach z blietów do parku... Zakładam, że księgowość TPN'u już dawno obliczyła krzywą opłacalności takiego przedsięwzięcia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q'bot napisał:

Zakładam, że księgowość TPN'u już dawno obliczyła krzywą opłacalności takiego przedsięwzięcia.

I to założenie może być bliskie prawdy. 

Mnie osobiście ten burdel nad Morskim Okiem zbytnio nie dotyka (co nie znaczy że nie wkurza), bo przy ładnej pogodzie jestem tam zwykle na tyle wcześnie i wracam na tyle późno że tłumy omijam. A przy kiepskiej pogodzie nawet tam tłumy nie walą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/gniazdo-sokola-w-tatrach-tpn-zamyka-drogi-wspinaczkowe,4899

Nie zauważyłem aby wcześniej ktoś umieścił ten temat, dlatego wrzucam.  Wychodzi na to że pozaszlakowe chodzenie/wspinanie w rejonie Cubryny i Mnicha do 31 lipca zabronione.

 

Co do Morskiego Oka, miejsce piękne, tylko wtedy gdy nie jest zatłoczone (rano lub późnym wieczorem). Problem tego miejsca polega na stosunkowo łatwej dostępności, niezbyt wymagający asfalt i jeszcze te bryczki. Osobiście staram się wychodzić wcześnie rano aby nie trafić na tą cepeliadę.  Kiedyś schodząc ze Szpiglasowej Przełęczy byłem przy Morskim około 15.  Jakieś wycieczki z dziećmi które wchodziły do Morskiego Oka jak na plaży do jeziora (hałas, rzucanie kamieniami itp.) "Czego się Jaś nie nauczył tego Jan nie będzie umiał".   Ogólnie brak słów. Miałem też kiedyś taki przypadek, "turysta - piknikowiec" zaczepił mnie kiedy schodziłem z Rysów była godzina około 17 przy Czarnym Stawie pod Rysami , 24 sierpień, był w adidasach, krótkie spodenki sportowe, t-shirt i mały plecak, szedł w kierunku Rysów i zapytał czy można tam na górze kupić Coca-colę. Nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać, zapytałem czy na pewno chce tam wchodzić szczególnie o tej godzinie? Odpowiedział że tak. Powiedziałem że jedynie po stronie słowackie w chacie pod Rysami.     

Edytowane przez Pablo P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...