Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.01.2023 o 21:44, Q'bot napisał:

skalnik nie uznał mojej reklamacji przeciekającej membrany w butach,

Napisz do producenta. Oczywiście grzecznie wspomnij że jesteś nawet zdecydowany napisać do GoreTex że ktoś ich membrany użył w bucie w niewłaściwy sposób... Prawdopodobnie poskutkuje bo GoreTex to cenne logo na bucie, nie dostaje się go gratis i łatwo je stracić - GTX bardzo dba o renomę. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, barbie609 napisał:

Jak już poleciało z Małego Kościelca i zrobiło powtórkę z Karłowicza to uważam decyzję za uzasadnioną. Wszyscy wiemy dlaczego Żleb Żandarmerii tak się nazywa i co się  tam czasami zdarza.

Dokładnie. Masakra była o warunkach, a nie o decyzji, bo ta w 100% słuszna, choć bardzo mi pokrzyżowała plany... życie. 

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaaga76 napisał:

Dokładnie. Masakra była o warunkach, a nie o decyzji, bo ta w 100% słuszna, choć bardzo mi pokrzyżowała plany... życie. 

Ja miałam ten weekend spędzić w Karkonoszach. Szrenica, Śnieżne Kotły, może Śnieżka... eh może jeszcze będzie okazja tej zimy.

  • Przykro mi 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/89249/Turysci_za_nic_maja_zamkniecie_Tatr_i_wchodza_na_szlaki_Przoduja_skitourowcy_zdjecia.html

widzę proste wyjście,zaprzestać prowadzenia działań ratowniczych.Nie widzę powodu dla którego ratownicy mieli by się narażać w tych warunkach. Jak zejdą śniegi to się ewentualnych denatów policzy.O ile miśki i wilki nie będą pierwsze.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barbie609 napisał:

Tu pomogłaby jedynie likwidacja tzw schronisk, które tak naprawdę są przede wszystkim knajpami z wyszynkiem. Ale nikomu na tym nie zależy. I biznes się kręci, tak parkowy jak i pozostałe. 

A ta "warsiafka" to ludzie z całej Polski. 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jędrek napisał:

Tu pomogłaby jedynie likwidacja tzw schronisk, które tak naprawdę są przede wszystkim knajpami z wyszynkiem. Ale nikomu na tym nie zależy. I biznes się kręci, tak parkowy jak i pozostałe. 

A ta "warsiafka" to ludzie z całej Polski. 

Sądzę że po pierwsze przywieźli flaszkę ze sobą.

Nie wygląda to na zdjazd rodzinny - więc mogli być z każdego miejsca w Polsce i nie tylko.

Jakby się dojazd skończył to i schroniska by nie zawadzały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gosia WU napisał:

Sądzę że po pierwsze przywieźli flaszkę ze sobą.

Nie wygląda to na zdjazd rodzinny - więc mogli być z każdego miejsca w Polsce i nie tylko.

Jakby się dojazd skończył to i schroniska by nie zawadzały ?

Nie chodzi akurat o ten konkretny przykład. Od lat twierdzę że brak knajp, zwanych wciąż z przyzwyczajenia "schroniskami", zlikwidowałby patologię na szlakach praktycznie do zera. Bo zdecydowana większość takich ludzi idzie tylko w okolice schronisk i z powrotem. 

Po prostu. 

A Tatry są na tyle małymi górami, że wszędzie da się wejść i wrócić tego samego dnia, niosąc na własnych plecach wszystko co potrzebne. 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jędrek napisał:

Tu pomogłaby jedynie likwidacja tzw schronisk, które tak naprawdę są przede wszystkim knajpami z wyszynkiem. 

Nie powinni używać nazwy "schronisko" tylko "obiekt turystyczny". 

10 godzin temu, Jędrek napisał:

 Bo zdecydowana większość takich ludzi idzie tylko w okolice schronisk i z powrotem.

Ja od zawsze powtarzam że góry nie są dla wszystkich. Już wielokrotnie byłam "objechana" za taką opinię ale zdanie nie zmieniłam i nie zmienię. 

 

12 godzin temu, Gosia WU napisał:

Sądzę że po pierwsze przywieźli flaszkę ze sobą.

Brawo dla nich. Przecież wszem i wobec wiadomo że po to się idzie na szlak żeby pić, palić, słuchać głośnej muzyki i strzelać sobie fotki na fejsa.

A tak swoją drogą to przecież na Palenicy są bramki więc jak już Park kasuje za bilety to niech ci którzy wpuszczają zwracają uwagę na to co ktoś wnosi. Rozumiem że flaszkę można schować ale takiego boomboxa widać gołym okiem. Koło schroniska też mogliby patrolować teren i pijących krzyczących debili zacząć wreszcie karać. Ja osobiście takiego chamstwa jakie widać przy Morskim Oku nie widziałam nigdzie indziej i naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć braku interwencji i pobłażliwości dla tych pseudoturystów.  Nawet w telewizji kiedy pokazują okolice Morskiego Oka mówią o wybrykach, nieodpowiedzialności czy braku kultury zamiast nazywać to co się dziej po imieniu czyli chamstwem, wandalizmem i chuligaństwem. 

Edytowane przez Zośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

na Palenicy są bramki więc jak już Park kasuje za bilety to niech ci którzy wpuszczają zwracają uwagę na to co ktoś wnosi.

Widzisz ,należało by w regulaminie udostępniania Parku  umieścić wykaz przedmiotów zabronionych tak jak to jest przy imprezach masowych. Tak naprawdę to chyba nikomu nie zależy na zrobieniu porządku bo środki oddziaływania są. Kodeks Wykroczeń daje różnorakie możliwości łącznie z przepadkiem przedmiotów , karami ograniczenia wolności i grzywny , wystarczy chcieć.KPP Zakopane jest za słabe ,ale zamiast do pilnowania pomników jakieś Plutony OPP można rotacyjnie kierować do służby, dobrze to zorganizować i jazda z chamstwem.

Jako karę dodatkową podanie wyroku do publicznej wiadomości i jako środki prewencji uaktualniany wykaz ukaranych na wejściu do Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...