Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, barbie609 napisał:

Za mało wiem aby oceniać

To w takim razie jaki sens miało kopiowanie tej informacji jeśli już była na głównej stronie portalu "tatromaniak.pl" ?

 

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Nie ma naszej zgody na tego typu komentarze. 

to nie był komentarz tylko pytanie do kolegi linkującego to smutne wydarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barbie609 napisał:

@J@nAkurat nie widziałem na stronie głównej, rzadko tam zaglądam  ale jeśli uważasz że nie potrzebnie coś linkuję to zgłoś do moderatora lub po prostu nie czytaj

zwykłe nabijanie postów i szukanie taniej sensacji

Edytowane przez J@n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Agent02 napisał:

Luk_ i Mnich, usiłowanie utrzymania poprawności na forum wyprzedza Waszą  umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Pytanie Jana do osoby linkującej było sarkastycznym podważeniem sensu podawania linka, a nie komentarzem nt. wydarzenia. 

Popieprzyło Was całkiem. 

 

Mówią że trolli nie powinno się karmić ale ciężko się powstrzymać patrząc na tak durne komentarze ?

Sarkastyczne wypowiadanie się o czyjejś śmierci czy też prześmiewcze nazywanie turystów stonką jest co najmniej niestosowne. Odrobina szacunku do innych żywych czy umarłych nikomu nie zaszkodzi.

To forum różni się od strony na Fb właśnie tym że kultura nie została za drzwiami,że ludzie są dla siebie mili i wyrozumiali ( większość).Czasy mamy podłe,bycie wrednym,uszczypliwym trollem jest popularniejsze niż bycie miłym,empatycznym a szkoda.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wątku: próbowałem wypełniać formularz i niestety odrzuca jak się nie wpisze adresu słowackiego(ale mam pewien sposób :))

Napisałem maila do Słowaków i polskiej dziennikarki. Zobaczymy czy odpiszą.

Wciąż liczę, że od 1 lipca kiedy każde państwo UE musi wdrożyć wspólny system certyfikatowy ten absurd zniknie.

Nie jest prawdą(co podkreślają niektórzy dziennikarze) że zaszczepieni problemu nie mają. Zaszczepieni nie muszą tylko na kwarantannę 14 dniową się udawać.  Też muszą wypełnić formularz i mieć przy sobie dokument potwierdzający szczepienie. Fakt rejestracji przez formularz mogą sprawdzić w systemie tylko policjanci i straż graniczna. A więc na szlakach, w schroniskach, hotelach prawdopodobnie problemu nie ma.

Jedynym problemem pozostaje ten absurdalny słowacki adres samoizolacji przy jednoczesnym braku kwarantanny dla zaszczepionych...?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 może takie niezbyt pasujące , ale  tatrzańskie  zdarzenie , które do dzisiaj jest nie wyjaśnione ale jak  widać dalej coś dzieje więc szukając taniej sensacji:

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/ula-olszowska-nie-zginela-w-tatrach-przypadkiem-ruch-sledczych/1dpfjvd

za ciekawostkę można uznać ,że w atmosferze ,która się wytworzyła podczas tych wydarzeń a zwłaszcza bredzenia zakopiańskiej policji o  nie możności działań przy Siklawie ze względu na brak przeszkolenia górskiego policjantów, przełożeni łyknęli oddolny pomysł o powstaniu w KPP Nowy Targ Nietatowej Grupy Poszukiwawczej. Grupa została podszkolona przez Podhalańską Grupę GOPR i działała wraz z nią przy zaginięciach w terenie.

 

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Krzysiek Zd napisał:

Słowacy wciąż utrudniają wjazd szczególnie niezaszczepionym. Dodatkowo przygotowują się na większe kontrole ?

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/od-9-lipca-slowacja-chce-wprowadzic-5-dniowa-kwarantanne-dla-niezaszczepionych,4039

Mało tego. Jak podaje Tygodnik Podhalański (24tp.pl) od jutra znów zamykają małe przejścia graniczne. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Luk_ napisał:

Ja już się gubię... Czy ktoś z Was ogarnia teraz jak wygląda to przekraczanie granic ze Słowacją? Łysa Polana i Chochołów zamknięte. Mogę więc sobie przekroczyć legalnie granicę np. przez Rysy, zejść do Smokowca i tam normalnie nocować, zakładając, że jestem zaszczepiony i wypełniłem ten internetowy formularz? Czy w chacie pod Rysami będzie czekał pogranicznik, który poprosi o dokumenty ??

Bez jaj. Nikt nikogo sprawdzać nie będzie. Tylko policja i sanepid słowacki mają prawo kogoś zatrzymać do kontroli.

Oczywiście mogą poprosić o okazanie certyfikatu w schronisku czy hotelu.

Masz szczepienie + certyfikat = droga wolna. Byle nie zamknęli Jurgowa. ?

Do sierpnia daleko więc lekko się obawiam co jeszcze sąsiedzi wymyślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk_ napisał:

@peter1 a wiesz jak to wygląda z pieszym przekraczaniem granic? Łysa Polana jest zablokowana zarówno dla pojazdów jak i pieszych?

Nie wiem jak jest od wczoraj. Przydałby się ktoś tam na miejscu aby to sprawdzić.:)

Ostatnio jak zamknęli Łysą i Suchą Horę to ustawili szlabany, znaki, bariery etc.(w Suchej to ziemi jeszcze nasypali). Nie było żadnego przejścia. Obstawiam, że zrobią to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

No jeszcze pola minowe w pasie granicznym , wybronowany pas , wieże co 200 m , czujniki ruchu , patrole z psami , drony  ,patrole strzelają bez ostrzeżenia. Koreańska strefa zdemilitaryzowana to pikuś.

piszesz o granicach TPN i TANAP - niestety zbyt piękne aby było prawdziwe

Edytowane przez J@n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...