Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Krzysiek Zd napisał:

Z jednej strony łagodzą a z drugiej trzeba się rejestrować? Chyba, że jakiś błąd na portalu jest.

''Obowiązkowy formularz wjazdowy: każdy chcący wjechać na Słowację, niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony, czy też nie, musi wypełnić formularz wjazdowy dostępny na stronie: https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Bo jak trzeba się rejestrować za każdym razem jak się granicę przekracza to już nie jest ułatwienie a idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luk_ napisał:

Oczywiście , osobiście jestem za tym aby tą formę komunikacji zlikwidować w ogóle a biedne konisie wysłać w ramach odpoczynku do rzeźni.Aktywiści powinni być zachwyceni wreszcie nie będą się zwierzątka męczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_Oczywiście że  rzeźnia utrzymanie konia kosztuje ciężkie pieniądze . Każdy z tych górali ma kilka koni , jak przestaną na siebie pracować to zostawi  jednego dwa najlepsze a reszta pójdzie na kabanosy . A jeśli chcesz zobaczyć naprawdę ciężko pracujące konie to pooglądaj sobie pracę przy zrywce drzewa , są miejsca gdzie nie wjedzie żaden sprzęt , sprawdzają się tylko konie. Tam koń wytrzymuje dwa lata. A co do aktywistek , inspektorów i innych pasjonatów to niestety mam jak najgorszą opinię . Są świetni w mediach i wynajdowaniu innym roboty no i  tam gdzie węszą kasiorę.

Edytowane przez barbie609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luk_ napisał:

 są fundacje, które ratują takie zwierzaki.

Gdyby w tej chwili został zlikwidowany transport konny do Moka to każdy z tych koni od razu byłby zabrany przez fundację. Uważam że transport powinien być w pełni mechaniczny i dostepny tylko dla tych którzy nie mają możliwości dojść o własnych siłach. Żadna barbarzyńska "tradycja" nie usprawiedliwia wykorzystywania zwierząt do pracy ponad ich siły. Mamy XXI wiek, nie myjemy się w rzece, nie siedzimy wieczorem przy świeczkach i nie jeździmy konno tylko samochodami. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jak rozumiem zostałby kupiony od tych gospodarzy , czy przejęty za friko a potem odsprzedany? Co do transportu to jestem za pozostawieniem dwóch, trzech pojazdów elektrycznych tylko dla osób niepełnosprawnych a reszta do likwidacji , chcą oglądać to per pedes .Co do barbarzyństwa to wiesz koń w Polsce był zawsze towarzyszem pracy i walki  a nie pluszakiem do zabawy. Osobiście nie uważam , ze ciągnięcie wozu jest pracą ponad siły dla zdrowego konia , ale co ja tam wiem , nie jestem  aktywistą czy inspektorkiem w munduro podobnym wdzianku.Za chwilę dojdziemy do paranoi i poszczucie psa służbowego na uzbrojonego bandziora będzie ostatnim bestialstwem bo przecież lepiej by zginął człowiek niż pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem widocznie coś było z nim  nie tak, widziałem wysportowanych dwudziestolatków , którzy mdleli z wysiłku  a a byli po dokładnej selekcji lekarskiej , zdarza się.Co do postępu to się zgadzam przecież napisałem że jestem za pojazdami elektrycznymi , chociaż moja motywacja likwidacji tych przewozów jest nieco inna niż ulżenie doli koników .koń jest od pracy lub traci racje bytu ... niestety.A te wszystkie fundacje to temat na inną dyskusje ja w każdym razie doświadczenia mam negatywne , z wyjątkiem jednej , która zajmowała się ptakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zośka said:

Żadna barbarzyńska "tradycja" nie usprawiedliwia wykorzystywania zwierząt do pracy ponad ich siły. Mamy XXI wiek, nie myjemy się w rzece, nie siedzimy wieczorem przy świeczkach i nie jeździmy konno tylko samochodami. 

Ale asfalt do schroniska to właśnie regres cywilizacyjny - niegdyś trasa wyścigów samochodowch, teraz konie. Kolejne muszą być już lektyki, lub też riksze z kwadratowymi kołami.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysiek Zd napisał:

Super.

Szukam informacji jak to będzie się miało do przekraczania granicy granią i nic nie znalazłam.

Wiecie coś na ten temat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andzia napisał:

Super.

Szukam informacji jak to będzie się miało do przekraczania granicy granią i nic nie znalazłam.

Wiecie coś na ten temat ? 

Nie do końca tak super bo wciąż trzeba się rejestrować na ich rządowej stronie(jak pisałem wcześniej). Mam nadzieję, że to zniosą od 1 lipca kiedy formalnie covid certificate będzie obowiązywał.

Na grani nikt nikogo ścigać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peter1 mnie tam nie przeszkadza że będę musiała się rejestrować ?Ograniczy to ewentualnie lekko spontaniczny wyjazd,na zasadzie podejmuję nagle decyzję i chce jechać.

Na grani myślę że nie będą kontrolować ale ciekawe czy już np.podczas korzystania ze schronisk nie będą wymagać zaświadczenia o szczepieniu lub testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andzia ale Ty zamierzasz tam jechać i zostać przez parę dni?

Bo ja będę dojeżdżał prawie codziennie z Zakopanego. Więc jak mógłbym raz się zarejestrować to ok. Ale pewnie trzeba będzie za każdym razem. I druga sprawa: przeglądałaś dokładnie ten formularz? Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać? Dla mnie jest to absurd, mam już certyfikat covidowy, jaka samoizolacja?? Dlatego mam nadzieję że to zniosą od 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peter1 napisał:

@Andzia ale Ty zamierzasz tam jechać i zostać przez parę dni?

Bo ja będę dojeżdżał prawie codziennie z Zakopanego. Więc jak mógłbym raz się zarejestrować to ok. Ale pewnie trzeba będzie za każdym razem. I druga sprawa: przeglądałaś dokładnie ten formularz? Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać? Dla mnie jest to absurd, mam już certyfikat covidowy, jaka samoizolacja?? Dlatego mam nadzieję że to zniosą od 1 lipca.

Cholerka nie czytałam przyznam szczerze.Wyszlam z założenia że będą wymagane personalia i ewentualnie miejsce pobytu czy info o szczepieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zośka napisał:

@Andzia @peter1 granice są otwarte i tylko trzeba mieć przy sobie zaświadczenie, certyfikat albo aplikację w telefonie w razie gdyby Was np. policja zatrzymała albo gdybyście w hotelu nocowali. Wjeżdżacie bez żadnego problemu?

Wiem Zośka że są otwarte, dzięki. ?

Ale nie tylko na portalu tatrzańskim o tej rejestracji informują ale też na naszych stronach rządowych. I straszą mandatami w razie kontroli. Więc dla mnie jest to bez sensu i wiadomo, że jak tego nie zniosą a nie będę mógł się zarejestrować to będę ryzykował bez rejestracji(ale wolałbym tego uniknąć).

Wspominałaś coś o znajomych co byli w T.Łomnicy. Nie rejestrowali się w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Luk_ napisał:

Też patrzyłem na ten formularz i się nad tym zastanawiałam ? co jak chcemy dojechać parę razy na SK z Polski? Albo na jednodniowy wypad? Jakbyś się dowiedział to daj znać, też szukałem o tym info, ale po słowacku to ja średnio....

Ok, na pewno będę trzymał rękę na pulsie bo dla mnie to kluczowa sprawa.

Masa ludzi sobie rezerwuje miejsca w Chochołowie, Brzegach czy Jurgowie właśnie po to aby mieć bazę wypadową na Słowację.

Jakbym miał w planie tylko rejony Białej Wody i Jaworowej to bym się w ogóle nie przejmował rejestracjami ale będę często w Szczyrbskim Plesie a to kawał drogi i policję można spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne rozwiązanie dla udających się w rejon Śląskiego Domu. Statne Lesy uruchomiły pilotażowo usługę dowozu turystów pod hotel ( niby dotychczas można było zamówić podobną usługę w hotelu, ale różnie  z tym bywało ). Za pośrednictwem strony internetowej www.lesytanap.sk, w dziale rezerwacja transportu, każdy może zarezerwować transport z parkingu w Tatrzańskiej Poliance do  hotelu w  Welickiej Dolinie.  Dwa minibusy mają kursować od 7.00 do 18.00. Cena 10 euro od osoby - płatne u kierowcy, chyba niewygórowana, zważywszy na to że podejście jest bezwidokowe i nudne.

https://www.lesytanap.sk/sk/rezervacia-prepravy/

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 11:44, J@n napisał:

Popieram Każdą akcję prowadzącą do ograniczenia stonki w Tatrach a Hrabia Zamoyski pewnie przewraca się w grobie jak widzi ten dziki tłum.

Popierasz zamykanie granic i dzielenie Tatr? 

No brawo Jasiu ... za czasów Bieruta i Gomułki dobrze byś się zapewne czuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luk_ napisał:

Też patrzyłem na ten formularz i się nad tym zastanawiałam ? co jak chcemy dojechać parę razy na SK z Polski? Albo na jednodniowy wypad? Jakbyś się dowiedział to daj znać, też szukałem o tym info, ale po słowacku to ja średnio....

Rok temu jednak cyrk był mniejszy, w czerwcu otworzyli wszystko i do września mieliśmy spokój z różnymi dziwnymi pomysłami. 

Mam już "certyfikat covid" wydrukowany i tym się będę podpierał "w razie W" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...