Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Luk_ napisał:

O matko, jak ja Ty ludziom współczuję ? Wybrać Chochołowską na spacer...

Jak zaczynałam chodzić po Tarach to też wybrałam się na spacer do Chochołowskiej?. To było dawno temu i wtedy jeszcze nie wycinali w niej tyłu drzew a błota też jakby mniej było ale i tak obiecałam sobie że odwiedzę ją ponownie tylko jak stracę rozum albo będę miała bardzo ważny powód?. Na szczęście Rohacze to była ta druga opcja?.

Edytowane przez Zośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wieści szlak Zawrat-Świnica będzie otwarty !!! ??. Jednokierunkowy, ale dobre i to ?

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/tpn-otworzy-szlak-pomiedzy-zawratem-a-swinica/

 

Wygląda na to, że na Słowację też niedługo będzie można swobodnie podróżować ?

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/slowacja-zniosla-stan-wyjatkowy-ale-dla-polakow-nadal-kwarantanna,3972

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na pewno nie jest to rozwiązanie idealne ale za to może nie będą się  tam tworzyć jakieś duże korki szczególnie na początku po otwarciu tego odcinka. ?

30 minut temu, Luk_ napisał:

Dla mnie to trochę absurdalne, zwłaszcza, że choćby Orlą dużo osób  zaczynało od wejścia na Świnicę.

Dla bardziej ambitnych co planują atakować OP już wcześniej od np. Kasprowego czy mega ambitnych od Ciemniaka (a gdzieś czytałem, że taki masz plan ?) do końca, to faktycznie spory problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ No powiem Ci....grubo i jeszcze ten Szpiglas na deser ? .....pełen szacun !!! Jakiś czas temu myślałem, że jesteś "młodszym bratem" Dominika a teraz widzę, że godnym Jego następcą ?. Powodzenia !!!

7 godzin temu, Luk_ napisał:

Chyba że ten fragment poprowadzili jakoś totalnie inaczej i stąd taka decyzja ?

Już od 1.06 otwierają to na pewno niedługo będzie wiadomo jak ten szlak wygląda ?

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agent 01 Mówię tu raczej pozytywnych cechach czyli miłości do gór i niesamowitej pasji a @Luk_a trochę już zdążyłem "poznać"- bo czytam to forum i wiem, że dosyć odpowiedzialnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa w górach, szczególnie zimą ?.

Zresztą masz już odpowiedź @Luk_a, która wiele wyjaśnia ☺️.

12 minut temu, Luk_ napisał:

Nie wyobrażam sobie rozpoczynać trudniejszych graniówek bez zdobycia solidnych podstaw w postaci np. kursów ?

@Luk_ trzymam kciuki za rozwój ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ no dobra jakoś się wytłumaczyłeś ? ?.

Też nie jestem jej jakimś wiernym fanem może też dlatego, że zwykle jak tam się wybierałem to trafiałem niefajną pogodę. Ale chyba też dlatego, że świadomie szedłem tam raczej w niepogodę (lub niepewną pogodę) bo jak była super lampa wybierałem zwykle atrakcyjniejsze miejsca ?

My co mamy trochę dalej w te Taterki (choć ja nie narzekam) musimy częściej dokonywać właśnie niestety takich wyborów i wtedy też trudniej dostrzec to ukryte piękno.

Na szczęście są też ludzie (także na tym forum), którzy potrafią to ukryte piękno jakoś wydobyć i starają się zarażać także innych i moim zdaniem to jest, ok. Masz blisko możesz pójść w każdej chwili o każdej porze roku i zależnie od pogody, pory roku wszystko wygląda trochę inaczej, czasami jakby piękniej ☺️.

No niestety czasu w Górach zawsze jakoś brakuje dlatego ja na ambitniejsze (dłuższe) szlaki  w tym rejonie jak Rohacze, inne części OPTZ wybierałem podejście od strony słowackiej ?.

4 godziny temu, Luk_ napisał:

ale generalnie wolę jak szlak dosyć szybko zaczyna się piąć pod górę ?

Ok, jak ktoś nie lubi w górach za dużo płaskiego (bo przyjechał w końcu chodzić po Górach) a chce zdobywać głownie szczyty to się raczej z dolinami nie polubi ? no chyba, że jest tam wiele innych dodatkowych atrakcji.?
  

Edytowane przez Krzysiek Zd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek Zd napisał:

Masz blisko możesz pójść w każdej chwili o każdej porze roku i zależnie od pogody, pory roku wszystko wygląda trochę inaczej, czasami jakby piękniej ☺️.

Zupełnie się z Wami zgadzam @Luk_ i @Krzysiek Zd Dużo zależy od tego gdzie się mieszka i jak często się w Tatrach bywa. Ja akurat mieszkam na tyle blisko, że mogę sobie pozwolić na takie właśnie "różne" chodzenie po nich, w zależności od pogody, czasu towarzystwa.  Ale rozumiem też dobrze tych, którzy z dolinami się nie lubią. To chyba zupełnie naturalne że każdy woli iść pod górę i zdobyć szczyt i zwłaszcza jeżeli przyjeżdża z drugiego końca Polski na kilka dni urlopu. Dobrze jest rozumieć się nawzajem i szanować.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, lepiej  nie szarżować. To co latem jest do ogarnięcia zimą  staje się  przeszkodą. Przynajmniej  masz czas własne  środowisko poznać i docenić. 

Czytałam przed chwilą, że  pienińska  sosenka  może latem nie przetrwać naporu  turystów, którzy koniecznie muszą mieć z nią  zdjęcie i przechodzą przez barierki narażając  jej korzenie. Cóż,  nie wiem,  może to tylko takie pisanie  a może rzeczywiście coś jest na rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wjesnaNiestety to prawda , tam po prostu powinno się ładować mandaty po 500 nie dociera do nich nic więc może strzał po kieszeni by pomógł. Ja  w sezonie  na Sokolicę nie chodzę  bo mnie po prostu szlag trafia.

Z sosenką jest źle na szczęście w okolicy jest pełno rówieśnic tylko nie tak eksponowanych.

  Sokolica z Czertezika. Powiększ zakreślony obszar .

IMG_8394.thumb.jpg.45e33bd7307fc6d7055a88f147251d27.jpg

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki: właśnie czytałem, że powstanie pierwsza ferrata(a raczej ferratka) na Czerwonej Ławce. Bardzo dobry news! ?

Mam nadzieję, że się wyrobią przed sierpniem bo z chęcią ją wypróbuję! Nie mogę się doczekać. ?

I jak będzie zainteresowanie(liczę na to) to może Słowacy zaczną wreszcie budować ferraty(bo mają gdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...