Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Są i w Gorcach , spotkaliśmy też w Pieninach Spiskich  w żywieckim jest ich pełno.Wilka jeszcze tu nie spotkałem , na podlasiu i owszem. Tutaj tylko tropy w Pieninach ,na podejściu pod Wierchliczkę poza szlakiem. Na Wysokiej widziałem rysia a raczej jego tył jak wiał w krzaki i potem na Połoninie Kiczera tropy na śniegu. W Gorcach na szlaku od Liberatora na Magurkę dwa nieletnie miśki na szczęście chwilowo bez mamy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @vatra dziki chyba jeszcze bardziej unikają naszego towarzystwa niż my ich?. Ale jak się boisz to możesz sobie kupić taki preparat odstraszający dziki?. Co prawda jest na nim napisane żeby spryskać nim szmatkę i powiesić ją na paliku ogrodzenia ale można taki palik nosić ze sobą a wtedy żaden dzik na pewno się nie zbliży?

images (1).jpg

Edytowane przez Zośka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, barbie609 napisał:

Są i w Gorcach , spotkaliśmy też w Pieninach Spiskich  w żywieckim jest ich pełno.Wilka jeszcze tu nie spotkałem , na podlasiu i owszem. Tutaj tylko tropy w Pieninach ,na podejściu pod Wierchliczkę poza szlakiem. Na Wysokiej widziałem rysia a raczej jego tył jak wiał w krzaki i potem na Połoninie Kiczera tropy na śniegu. W Gorcach na szlaku od Liberatora na Magurkę dwa nieletnie miśki na szczęście chwilowo bez mamy.

Rysia?? No, to miałeś szczęście, ponoć trudno zobaczyć.

21 godzin temu, vatra napisał:

gdzie spotykasz te dziki? Tylko nie mów że w Gorcach??

Ślady, samych dzikow nie spotkam i wolałabym nie spotkać.   Ze zwierząt to w Bieszczadach spotkaliśmy jelenia, Podchodził coraz bliżej jakby w ogóle sie nie bał, jak ten co chodził koło Morskiego Oka.  Odeszliśmy.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q'bot napisał:

Ja mijam codziennie... Dopóki są zajęte ryciem, to nie uciekają, no chyba, że głośno stąpasz. Ale złapać nie jest łatwo...

Parę razy włamały mi się do ogrodu niszcząc płot, wtedy to dopiero jest problem...

Rozumiem z tego, że nie atakują od razu gdy człowieka zobaczą? U nas jest sporo dzików, tez niszczą ludziom pola i ogrody. 

15 godzin temu, Q'bot napisał:

Ale złapać nie jest łatwo...

- powiedzial dzik patrząc na człowieka?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, wjesna said:

Rozumiem z tego, że nie atakują od razu gdy człowieka zobaczą? U nas jest sporo dzików, tez niszczą ludziom pola i ogrody. 

Jeśli nie woniasz jak żołędzie/trufle, to się nie rzuci ?

Generalnie dzik zachowuje się podobnie do zwierzyny płowej na widok człowieków - a kiedy ostatnio uciekałaś przed kierdlem rozjuszonych, żądnych krwi saren?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wjesna napisał:

Rysia?? No, to miałeś szczęście, ponoć trudno zobaczyć.

 

To był o ile pamiętam grudzień sporo śniegu i środek tygodnia  w górach byłem sam , sądząc  po śladach byłem tam pierwszy tego dnia.Żałuję że  nie  zdołałem zrobić foty.Zdarza mi się wędrować samemu w środku tygodnia poza sezonem wtedy można zobaczyć więcej.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barbie609  to są takie zdarzenia, że człowiek je chłonie a nie myśli, by robić zdjęcia. Musiałeś  być naprawdę cicho, że udało się choćby i rysia ogon zobaczyć.

17 godzin temu, Q'bot napisał:

Jeśli nie woniasz jak żołędzie/trufle,

Na wszelki wypadek  trufli sobie odmówię

 

17 godzin temu, Q'bot napisał:

Generalnie dzik zachowuje się podobnie do zwierzyny płowej na widok człowieków - a kiedy ostatnio uciekałaś przed kierdlem rozjuszonych, żądnych krwi saren?

Niby może i dobrze mówisz, ale jakoś spojrzenie mi się rozaniela na widok pasących się sarenek. Gdyby to były pasące się dziki to byłabym przerażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wjesna said:

Niby może i dobrze mówisz, ale jakoś spojrzenie mi się rozaniela na widok pasących się sarenek. Gdyby to były pasące się dziki to byłabym przerażona.

I to i to widuję niemal każdego dnia - różnią się tylko dźwięki. Co wyczuwasz przerażającego w zarośniętej szynce na czterech kopytach?

MG-8726.jpg

 

P.S.

Jelenie możesz uświadczyć w tym samym babrzysku, co dziki - dla mnie widok błota średnio przyjemny ? A w końcu jeleń to taka spasiona sarna, czyż nie?

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki zwierzątka są małe to nawet taki dziczek fajny. Wydaje mi się, że sarny są płochliwe, jelenie z rogami to jednak wolę z dalsza oglądać. 

Dnia 9.04.2021 o 20:17, Q'bot napisał:

Co wyczuwasz przerażającego w zarośniętej szynce na czterech kopytach?

To, że może ona mieć ochotę na moją szynkę. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Zośka napisał:

Normalnie cyborg

Cyborg to mało powiedziane...... super wyczyn ☺️ i w ogóle nie było widać po nim zmęczenia ?. A w nocy 'trochę' zawiewało. No i nauczył się sprawnie zakładać raki ?.

A sam film ciekawie zrobiony te nocne zdjęcia i robione z drona.... bajka ?. A pogodę zamówili..... piękną ☺️

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...