Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gieferg napisał:

 

Do 2008 roku w ogóle nie miałem telefonu i zostałem zmuszony do tego, by się weń zaopatrzyć. Od tamtej pory wydałem na telefon (nie korzystanie oczywiście, tylko sam fizyczny sprzęt) całe 1 zł.

Zadziwiające. Jeżeli jest to podyktowane świadomością ekologiczną to brawo dla Ciebie? ale postępu technologicznego nie zatrzymasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomość ekologiczna nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu nie lubię telefonów, korzystam tylko w minimalnym stopniu i nie lubię być do tego zmuszany tam, gdzie wcześniej telefon nigdy potrzebny nie był. Na necie siedzę w domu, w robocie, jak wychodzę/wyjeżdżam nie chcę mieć z nim do czynienia.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę i ja dorzucić swoje trzy grosze...

Zacznę od tego; pierwsze moja myśl była taka, po kiego grzyba remontować asfaltówkę na MOK-o, skoro de facto (poza nielicznymi wyjątkami) zamknięta jest ona dla ruchu kołowego? Ale mniejsza z tym, klamka zapadła. 

Z jednej strony rozumiem intencje władz TPN. W szczytowych miesiącach w drodze na najpopularniejszy "szlak" robią się potworne korki.  Cierpią na tym nie tylko turyści, ale też pracownicy służb Parku, schronisk, etc. Konia z rzędu temu, kto choć raz nie utknął na wysokości Łysej Polany. Władze TPN założyły, nie wiem, czy słusznie, że po wprowadzeniu swojego pomysłu uda się ten problem rozwiązać. Obawiam się, że nie. 

Nowe rozwiązanie z pewnością nie ucieszy amatorów spontanicznych, wczesno porannych wypadów. Dobrze wiemy, że niektórzy wstają o 4.00, wyglądają za okno i w zależności od warunków podejmują decyzję. To po pierwsze. Po drugie; dla mnie smartfon to drugi komputer, który umożliwia mi nie tylko dzwonienie i wysyłanie SMS, ale też robienie zdjęć, wysyłanie e-maili, sprawdzenie pogody, kupowanie online. Ale to dla mnie. Dla osób starszych może być to jednak znaczne utrudnienie. A przecież wszyscy zgodzimy się z tym, że Tatry są dla wszystkich. Dla pogromców Orlej Perci, jak i miłośników asfaltowych wędrówek do MOK-a. 

Nie do końca jasna jest dla mnie kwestia dotyczącą informacji o liczbie dostępnych miejsc. Czy będzie ona wyświetlana na stronie (aplikacji)? Skąd będziemy wiedzieć, jakie jest obłożenie na dany dzień, ile wolnych miejsc jeszcze pozostało? 

Wątpliwości jest naprawdę sporo. Najbardziej jednak się boję paraliżu komunikacyjnego, sporo osób nie zagląda na strony TPN, nie ma konta na FB, nie śledzi na bieżąco portali tatrzańskich. I na pewno zdarzy się tak, że gros z nich, jak gdyby nigdy nic, ruszy na Palenicę, nieświadoma wprowadzonych, dość rewolucyjnych zmian. Efekt? Ci, co wykupią rezerwację i tak będą stać w korkach, bo przed nimi będą dziesiątki kierowców, którzy pojadą na rympał, bez wcześniejszej rezerwacji. 

Oczywiście, jak napisałem na początku, problem zakorkowanej drogi na Palenicę istnieje. Sam nie mam gotowej recepty. Być może lepszym pomysłem byłoby uruchomienie większej liczby połączeń z Zakopanego do Palenicy. Busów, które zaczęłyby kursowanie o godz. 4.00, a skończyły o 22.00? 

Eh, czarno to jakoś widzę.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zośka napisał:

@Luk_ dla mnie najlepszą opcją byłaby taka żeby przy Łysej Polanie umieścić telebim a na nim wyświetlać ilość wolnych miejsc na Palenicy. Wtedy można by zawrócić albo stanąć na Łysej gdyby parking na Palenicy był już pełny. Ale moim zdaniem powinien być bezwzględny zakaz zostawiania aut na poboczu (tam jest linia ciągła) bo to stanowi okropne utrudnienia w ruchu po południu kiedy ludzie chcą wyjechać. Gdzieś indziej jak staniesz za linią ciągłą dostajesz mandat a tam stoją dziesiątki aut i policja nie reaguje. 

To już się zmieniło. W długi weekend czerwcowy nocowałem w Roztoce. I tam się dowiedziałem, że około 20 samochodów parkujących na dziko zostało odholowanych. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kilku dni jeżdżę na Słowację przez Łysą Polanę i już tam sprawdzają czy ma się wykupiony bilet parkingowy i jak nie ma biletu a na parkingu brak miejsca to zawracają. Aut przy drodze też nie ma a te nieliczne które stoją na zakazie są kontrolowane przez Policję. Jak widać można bez korków i zostawiania aut gdzie popadnie. W niedzielę o szóstej na Palenicy udało mi się zaparkować ale było już niewiele wolnych miejsc, za to wyjazd po południu super bo nic nie blokowało drogi. Dla mnie ta rezerwacja miejsc to super pomysł??

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam, żeby ktoś o tym pisał, a jesli tak faktycznie było to przepraszam za powielanie informacji!
Komunikat TPN:
Od 14 lipca do odwołania z powodu remontu zamknięty jest szlak na Przełęcz Krzyżne od strony Doliny Pańszczycy (od skrzyżowania szlaku żółtego ze szlakiem czarnym).

Doszły mnie słuchy, że utrudnienia mają być przy Przełęczy Liliowe, ale nie znalazłam oficjalnej informacji.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie przeczytałam że teraz parkingi na Palenicy i Łysej Polanie są już dostępne tylko online ale można przyjechać o której się chce. To oficjalny komunikat Gmina Bukowina Tatrzańska uruchomiła dwa parkingi: w Białce Tatrzańskiej przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska oraz w Bukowinie Tatrzańskiej przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski, skąd można dojechać linią użyteczności publicznej do Palenicy Białczańskiej. Parkingi są bezpłatne, płaci się wyłącznie za transport..

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

Oglądałem na małym obrazku w telefonie i myślałem że to kijki a nie kule.

Zresztą może to być wysportowana kobieta po operacji haluksa a na furze mogą jechać ludzie z ciężkimi schorzeniami np. serca.

@J@n obejrzyj jeszcze raz fotkę. UWAŻNIE ...

Szczególnie ten duży  pan na wozie wygląda na wymagającego transportu ..?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zośka napisał:

a dla konia "spacerek".

Koń jest zwierzęciem gospodarskim i zgodnie z prawem może być wykorzystany  w celu uzyskania produkcji towarowej lub siły pociągowej,

oczywiście jeśli właściciel się nad nim znęca to należy powiadomić odpowiednie służby.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsiądzie 10 osób z bagażem to koń ciągnie tonę pod górę. To jest znęcanie tłumaczone tradycją a podyktowane chciwością. Ale mogę zamknąć oczy i udawać że nie widzę a potem wpłacić 10 zł. na jakieś schronisko i znowu udawać że to nie hipokryzja tylko nowa świecka (i nie tylko) tradycja.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...