Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Od jutra tj. 16 maja ponownie otwarte będą zamykane na zimę odcinki szlaków:

Dolina Tomanowa – Chuda Przełączka (zielony)

Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz (czerwony)

Morskie Oko – Świstówka Roztocka – Dolina Pięciu Stawów Polskich (niebieski)

Więcej: https://tatromaniak.pl/aktualnosci/tatrzanski-park-narodowy-otwiera-kolejne-3-szlaki-turystyczne/

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Kościelcem znaleziono dziś ciało kobiety:

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/pod-koscielcem-znaleziono-cialo-turystki/

Wczoraj do śmiertelnego wypadku doszło natomiast pod Rysami. Polski turysta spadł na słowacką stronę:

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/polski-turysta-zginal-pod-rysami/

  • Przykro mi 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję ważny apel:

"Moi drodzy. Dnia 19 maja tragicznie zmarła moja siostrzenica Julia Krauza. Wyruszyła zdobyć Kościelec. Została znaleziona przez grupę, którą prowadził instruktor. Jeśli ktoś z Was był wśród tych osób, proszę o kontakt. A na zdjęciu nasza Julka. Tak bardzo kochała Tatry."

Gdyby ktoś z Was posiadał jakieś informacje, piszcie proszę na priv.

99008824_10222827088728498_3581165824716570624_n.jpg

  • Przykro mi 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Magda87 napisał:

a czy istnieje jakaś aplikacja na telefon, w której pojawiałyby się najważniejsze informacje na bieżąco? Typu alerty pogodowe albo informacje o zamykanych/otwieranych szlakach?

Polecam śledzić stronę TPN. A jeśli masz FB, to również fanpejdż Tatromaniaka ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może stwórzmy jakąś petycję, żeby udostępnili nam Tatry? Chociaż piesze wędrówki typu Rohacze, Polski Grzebień od Łysej, Bystra czy Kopskie z Jaworzyny... Nawet powrót mógłby być tego samego dnia tą samą drogą (Oczywiście w miarę możliwości :)).

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jak chcę spontanicznie wyskoczyć na dłuższą trasę z Palenicy i się okazuje, że tydzień wcześniej wszystko zarezerwowane, to choćby przyjechać w środku nocy, nie wpuszczą na pusty parking?  Na główkę się komuś upadło. I to z dużej wysokości.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ dla mnie najlepszą opcją byłaby taka żeby przy Łysej Polanie umieścić telebim a na nim wyświetlać ilość wolnych miejsc na Palenicy. Wtedy można by zawrócić albo stanąć na Łysej gdyby parking na Palenicy był już pełny. Ale moim zdaniem powinien być bezwzględny zakaz zostawiania aut na poboczu (tam jest linia ciągła) bo to stanowi okropne utrudnienia w ruchu po południu kiedy ludzie chcą wyjechać. Gdzieś indziej jak staniesz za linią ciągłą dostajesz mandat a tam stoją dziesiątki aut i policja nie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zośka napisał:

Ale moim zdaniem powinien być bezwzględny zakaz zostawiania aut na poboczu

Chyba od maja jest taki zakaz.

Kierowca, który pozostawi samochód wzdłuż drogi jest narażony na mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny, do tego dochodzą koszty 400 zł za odholowanie auta i opłata za parking - 30 zł za dobę.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zośka napisał:

Właśnie sięgnęłam po telefon żeby przeczytać Twojego posta ? To chyba nic złego? ?

Nie mnie to oceniać. Ja po telefon sięgam żeby:

a) zadzwonić/odebrać tel.   b) napisać/odczytać SMSa  c) ustawić budzik d) posłuchac muzyki

I jesli ktoś wymaga, żebym go używał do jakichkolwiek innych celów to jestem zawsze na nie.

 

Cytat

Właśnie z tego co czytałem to niestety nie!

? Jeśli nie pojawisz się do 8 rano to Twoja rezerwacja przepada, więc nici ze spania

I co się dzieje ze zwolnionym w ten sposób miejscem? Udostępnią komuś innemu? Ale kasy nie oddadzą? Czyli sprzedadzą to samo miejsce dwa razy? W sytuacji gdy ktoś się spóźnił o minutę też?

 

 

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdjęć też nigdy nie robisz telefonem?

Nie. Do tego używam aparatu. Telefonem to mogę pstryknąć najwyżej jakiś rozkład jazdy na przystanku ?

Do 2008 roku w ogóle nie miałem telefonu i zostałem zmuszony do tego, by się weń zaopatrzyć. Od tamtej pory wydałem na telefon (nie korzystanie oczywiście, tylko sam fizyczny sprzęt) całe 1 zł.

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...