Skocz do zawartości

Tatrzańska zabawa: czy zdarzyło Ci się :)


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Luk_ napisał:

Byłem ? 8 lat temu za czasów szkolnych ? Szliśmy Dolina Kościeliską, był super, sprzedawał ciekawe historie, ale niestety nie pamiętam jak się nazywał, także z chęcią bym go polecił, ale nie mam jak ? Z ciekawostek to pamiętam jego historię, że on wraz ze znajomymi zajął się jakąś grą zespołową i stworzyli drużynę, która była jedyną drużyną w tej dyscyplinie w Polsce. By rywalizować z innymi to jeździli do Czech. Był nawet pomysł, by pojechali na igrzyska, ale coś się nie udało. Ot, taka historia od przewodnika, która mi mocno zapadła w pamięć ?

Jeśli jesteś osobą, która nie mieszka w górach to czy myślisz o przeprowadzce na Podhale? ?

 

 

Bardzooo chciałbym. Może kiedyś? 

Plecak o jakim litrażu dźwigasz na szlakach najczęściej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Tak. Kiedyś cały weekend siedzieliśmy w schroniskach bo tak lało.

Czego najbardziej się boicie w trakcie wycieczek w Tatry?

Niedźwiedzia??

Czy zdarzyło Ci się iść w wyższych partiach gór w trakcie burzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Luk_ napisał:

Wizualnie to chyba Krywań, Lodowy Szczyt i Świnica z przełęczy Liliowe ? ale jeśli miałbym wybrać jeden to chyba Krywań, zwłaszcza od strony Słowackiej - uwielbiam tą sylwetkę.

Korzystacie z bukłaków na wodę? Czy jakieś inne trunki wlewać do niego próbowaliście ??

Tak i tak. Ale nie polecam wlewania do bukłaków innych cieczy niż woda. Trunków, których zapewnie masz na myśli, również ?

Czy zabieracie ze sobą kuchenki turystyczne? Zdarzyło Wam się korzystać z nich na szczycie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mnich Moderator napisał:

Czy zabieracie ze sobą kuchenki turystyczne? Zdarzyło Wam się korzystać z nich na szczycie?

Zimą czasem zabieram, jak planuje biwak również. Zdarzyło mi się kilka razy korzystać z kuchenki w górach, szczególnie w terenie (głównie zima), ale i w schronisku też gotowałem. 

Czy byliście świadkami śmiertelnego wypadku w górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz Z napisał:

Zimą czasem zabieram, jak planuje biwak również. Zdarzyło mi się kilka razy korzystać z kuchenki w górach, szczególnie w terenie (głównie zima), ale i w schronisku też gotowałem. 

Czy byliście świadkami śmiertelnego wypadku w górach?

Może nie w górach, i nie do końca świadkiem byłam, bo całego zajścia nie widziałam, ale kilka lat temu byłam na obiedzie gdzieś na Krupówkach. W pewnym momencie zrobiło się zamieszanie przy dorożkach, widzialam jak jeden koń był zdenerwowany i ruszył znienacka przed siebie. Pojawiła się karetka, pamiętam, że jak wyszłam na ulicę, to tym takim rowkiem odpływowym płynęła krew. Wtedy woznica został staranowany przez swojego konia i - o ile dobrze pamiętam - nie przeżył. 

Czy spadła wam kiedyś w przepaść/w niedostępne miejsce jakaś rzecz? Telefon, aparat, czapka, etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2020 o 17:53, Luk_ napisał:

 

Nocowaliście w Tatrach na grani?

Jeszcze mi się nie zdarzyło ale fajnie byłoby kiedyś obejrzeć zachód słońca a potem wschód w tym samym miejscu. I może jakieś zdjęcia nocnego nieba.

Zdarzyło się wam kiedyś wyjść na zaplanowaną trasę a w ostatniej chwili zmienić plany i iść w zupełnie inne miejsce ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zośka napisał:

Zdarzyło się wam stracić zdjęcia które robiliście w górach ? Np. nie zapisały się na karcie albo przypadkiem się wykasowały?

Niestety tak. Przy idealnej jesiennej pogodzie wchodziłem na Kozi Wierch. Na dole lato, na górze zima.. Zdjęcia przepadły :( Szkoda mi ich bardzo, bo było super. 

Czy korzystacie z mapy w formie papierowej czy elektronicznej? Czy może Tatry znacie na pamięć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mateusz Z napisał:

 

Czy korzystacie z mapy w formie papierowej czy elektronicznej? Czy może Tatry znacie na pamięć? ?

Teraz to już chodzę na pamięć ale jak chodziłam z mapą to lubiłam mieć papierową i rozkładać ją w schronisku na stole żeby zobaczyć jak wygląda trasa.

Zdarzyło się wam dołączyć do jakiejś ekipy albo kogoś kogo nie znacie i iść z nim/nimi na jakiś szczyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vatra napisał:

 

Czy korzystacie z przewodników przy planowaniu trasy? Jakich?

Teraz nie ale kiedyś jak jeszcze słabo znałam Tatry to lubiłam przed wycieczką zajrzeć do przewodnika J. Nyki. A jak idę w inne góry niż Tatry to papierowa mapa i internet (najczęściej You Tube).

Czy byliście kiedyś tak zmęczeni że wydawało się wam że nie dacie rady dojść do parkingu (samochodu, busa itp.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Luk_ napisał:

Pobłądziliście kiedyś tak bardzo, że musieliście korzystać z GPSa bądź innych pomocy nawigacyjnych ??

Raz się zdarzyło przy halnym pod Kopą kondracką. Widoczność 5 metrów, wiatr w porywach ze 200km/h. Nie dało się ustać. Na szczyt nie weszliśmy, zabrakło 50 metrów ?

Czy znaleźliście kiedyś portfel/dokumenty na szlaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Luk_ napisał:

 

W które miejsce w Tatrach najchętniej chodzicie, by się zrelaksować?

 

Ja mam takie ulubione miejsce jak się idzie z nad Czarnego Stawu na Przełęcz pod Chłopkiem i nad kosówką jest taka jakby polanka. Można tam usiąść zjeść śniadanie i popatrzeć na Dolinę Rybiego Potoku.

Macie jakąś ulubioną dolinkę do której chodzicie jak macie przerwę we wchodzeniu na szczyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ sugerujesz, że Ciemniak jest nieambitny? @Zośka dolinki na relaks to nie mam jakiejś ulubionej, bo w moje dni relaksu zwykle leje więc nigdzie nie Idę. Ale jak się trafią lepsze warunki to do celów odpoczynkowych najbardziej lubię Halę Ornak, Kondratową albo Rusinową Polanę. Sarnią Skałę i Nosal jeszcze lubię na lżejszy dzień. @Luk_ jakby do Moka jeździły hulajnogi to przestałbym tam chodzić że strachu, że mnie ktoś rozjeździe ?

Edytowane przez Fibi
Dopisałam tekst
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...