Skocz do zawartości

Dojazd na Morskie Oko


vanhezz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jędrek napisał:

Poza tym, co w sytuacji gdy np. podwożę kogoś pod szlak, albo stamtąd odbieram? Nie mogę wjechać publiczną drogą, bo nie mam biletu na parking, który jest przy niej? 

o i tu właśnie widzę problem.  Dlatego pisałem o ostrożności w jakimkolwiek represjonowaniu . Policjant ma uprawnienie wydawania wiążących poleceń  każdemu co do drogi i pojazdu , strażnik nie.A co do usytuowania biorąc pod uwagę umiejętności  sporego odsetka kierowców w zakresie manewrowania słabo widzę manewr zawracania na tej drodze.

3 godziny temu, Zośka napisał:

do którego momentu to jest droga publiczna a gdzie się zaczyna droga wewnętrzna TPNu

co do zasady powinien być znak Droga Wewnętrzna TPN a taki stoi chyba tylko na zejściu na drogę do schroniska w Starej Roztoce , więcej nie kojarzę.Według wykazu dróg to faktycznie droga powiatowa  od ronda aż do Włosienicy.  A że nie jest to jednoznaczne to właśnie polskie prawo. W czasach kiedy nosiłem białą czapkę to mój przełożony wysłał by w to miejsce dwóch młodych na motorach i nie było by problemu,

Edytowane przez barbie609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

A co do usytuowania biorąc pod uwagę umiejętności  sporego odsetka kierowców w zakresie manewrowania słabo widzę manewr zawracania na tej drodze.

Bez przesady, jest szeroko i spokojnie da się zawrócić bez większych manewrów. 

Ale ciekawostka że tuż za rondem jest dodatkowa "zawrotka" i bilety można by ewentualnie tam sprawdzać, zamiast na rondzie. Puszczając przy okazji ruch tym osobnym zjazdem, omijającym rondo. 

Zapewne tak to było zresztą pomyślane przy budowie.

Ale panowie wolą blokować cały ruch na rondzie - "bo tak". 

Poniżej fotka - źródło wikipedia

rolrietr.png

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jędrek napisał:

est szeroko i spokojnie da się zawrócić bez większych manewrów. 

może i tak nie będę się spierał. Wiesz nasza dyskusja jest nieco akademicka , ja w sezonie i tak docieram co najwyżej do Wierch Porońca a na Słowację jeżdżę przez Jurgów.  Sądzę ,że policja się wypięła na problem płynności ruchu a Straż Parku usiłuje zapanować na tym co się dzieje i wychodzi jak wychodzi.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zośka napisał:

Ja bym najchętniej usunęła cały ten asfalt od Palenicy do schroniska i wtedy problem sam by się rozwiązał. Z pewnością liczba chętnych na odwiedzenie Moka spadłaby przynajmniej o połowę.

A jakby tak jeszcze fasiągi zlikwidować... Pomarzyć zawsze można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fibi napisał:

Pomarzyć zawsze można ?

Właśnie. Niestety ale rządzi kasa, interesy, układy....... Szkoda bo to Park Narodowy i powinien być jakoś chroniony. Co prawda władze TPNu mówią że kasa z biletów idzie na ochronę przyrody ale to tak jakby otworzyć sklep monopolowy i zysk ze sprzedaży alkoholu przeznaczać na walkę z alkoholizmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q'bot napisał:

Jaracze też się przyczyniają całkiem skutecznie do wpływów na rzecz NFZ - dlategóż dla budżetu państwa rzesze nałogowców stanowią istotny element społeczeństwa.

I dlatego również narkotyki powinny być legalne. 

Zawsze mnie śmieszą informacje że "służby przechwyciły narkotyki o wartości" - i tu jakaś suma w milionach. A tak naprawdę one już nie mają w tym momencie żadnej wartości, jeszcze trzeba kasę na utylizację wydać, nie mówiąc o tym ile kosztuje walka z całym tym narkotykowym biznesem. Zalegalizować, podatkiem obłożyć i tyle. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

I dlatego również narkotyki powinny być legalne. 

Zawsze mnie śmieszą informacje że "służby przechwyciły narkotyki o wartości" - i tu jakaś suma w milionach. A tak naprawdę one już nie mają w tym momencie żadnej wartości, jeszcze trzeba kasę na utylizację wydać, nie mówiąc o tym ile kosztuje walka z całym tym narkotykowym biznesem. Zalegalizować, podatkiem obłożyć i tyle. 

A nad Morskie Oko powinien być otwarty dojazd samochodami po zbudowaniu wielopoziomowego parkingu na Włosienicy

taki np.

363172300_Besucherzentrum_Kaiser-Franz-Josefs-Hhe_Parkhaus_Freiwandeck_03a.thumb.jpg.ecccd37ccf43663cd750e5602f48aeb4.jpg

albo taki

0213_006_hochauflosend_c_rw.2400x1920.thumb.jpg.5e113920a3c3095e585ec716fc58fd49.jpg

 

Edytowane przez J@n
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Jędrek said:

I dlatego również narkotyki powinny być legalne. 

Wszystko powinno być legalne, i delikatnie opodatkowane, na tyle nisko, by nie opłacało się istnieć szarej strefie ?

No ale cóż, państwo bogate, gardzi dodatkowymi przychodami...

 

15 hours ago, J@n said:

A nad Morskie Oko powinien być otwarty dojazd samochodami po zbudowaniu wielopoziomowego parkingu na Włosienicy

Zaiste - hyperloop bezpośrednio z Równi Krupowej też by się przydał - po co komu tłok na drodze Balzera

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jędrek napisał:

A co dają zakazy? Handel narkotykami gdzieś upadł dzięki nim?

Racja , Kodeks Drogowy też do likwidacji , jest zbędny bo przecież dalej są wykroczenia i przestępstwa drogowe. Przy okazji można zdepenalizować  zabójstwa , włamania , gwałty , tu zakazy też nic nie dają.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, barbie609 napisał:

Racja , Kodeks Drogowy też do likwidacji , jest zbędny bo przecież dalej są wykroczenia i przestępstwa drogowe. Przy okazji można zdepenalizować  zabójstwa , włamania , gwałty , tu zakazy też nic nie dają.

Trochę przesadzasz. Mnie po prostu dziwi od dawna że wóda nie jest zakazana, a jakieś prochy tak. Co to za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jędrek napisał:

Trochę przesadzasz. Mnie po prostu dziwi od dawna że wóda nie jest zakazana, a jakieś prochy tak. Co to za różnica?

Po prostu idę tym tokiem rozumowania. A co do różnicy to jest wierz mi jest , chociażby w tempie uzależniania i degenerowania osobnika. Ale to nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, barbie609 said:

Przy okazji można zdepenalizować  zabójstwa , włamania , gwałty , tu zakazy też nic nie dają.

Popieram.

Każdy się uzbroi po zęby, agresywne jednostki zginą w przeciągu kilku tygodniu i zapanuje idylliczny spokój ?

Przy obecnym ustawodawstwie należy kulturalnie czekać aż włamywacz nas zdekapituje, by móc legalnie w obronie własnej też sięgnąć po topór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, barbie609 napisał:

 A co do różnicy to jest wierz mi jest , chociażby w tempie uzależniania i degenerowania osobnika. 

A, że narkotyki (twarde) szybciej degenerują? No to może tym bardziej powinny być legalne. Z alkoholikami nieraz rodziny męczą się przez wiele lat. 

Dać im koki czy czego tam, do woli - i problem znika błyskawicznie. 

 

Swoją drogą nieźle zjechaliśmy z drogi nad Morskie Oko - i to na trzeźwo ?

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...