Skocz do zawartości

Salewa vs SCARPA - pomózcie..


Błażej z rowerem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje Waszej pomocy..  mam nadzieję, zę tamatu już gdzies nie było i że zaraz od kogoś nie oberwę ?

Planuje pierwszy raz zakup butów innych niż HiTec, Quechua , i inne "marketowe".
Po górach chodzę o każdej porze roku, kilkanaście do kilkudziesięciu razy w roku. Nie wspinam się.. ale potrzebuje buty w miarę uniwersalne, nieprzemakalne, przyczepne.. NIEZNISZCZALNE ? WYGODNE!

W wysokich jest mi zdecydowanie lepiej. 
Chce też przejść trasę potrójnej korony, więc wyjdzie za jednym zamachem 75km ?
No i w końcu do brzegu...

Zastanawiam się nad zakupem jednego z dwóch modeli:
 SCARPA Rush TRK GTX  
oraz
 Salewa Mountain Trainer Lite Mid GTX

Doradzicie?

Edytowane przez Błażej z rowerem
Błąd w opisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Błażej z rowerem są tu  miłośnicy zarówno jednej jak i drugiej marki. Ja jestem fanem Salewy. Chodzę w Trainerach zarówno wysokich jak i niskich już ponad 10 lat i nigdy nie moglam im nic zarzucić. Najbardziej lubiłam te pierwsze ale następne też spełniają swoją funkcję i jestem z nich bardzo zadowolona.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Błażej z rowerem napisał:

Salewa Mountain Trainer Lite Mid GTX

Hahaha, właśnie je zakupiłem,bo chciałem mieć coś lżejszego oprócz aktualnie używanych Aku Trekker lite. Ale czy warto było, to przekonam się dopiero w czerwcu. 

O moich poprzednich salewach mtn trainer już tu wspominałem parę razy, więc tylko w skrócie - zalety: wygodne, oddychające, dodany fajny komplet wkladek (tego już nie ma w w/w modelu), stopy się nie męczyły w nich. Wady - słaby vibram (zaliczyłem sporo poślizgów, do tego szybkie zużycie, nie tylko się wycierał, ale i kruszył), przemakały w większym deszczu bardzo szybko (w rejonie czubka buta, tam gdzie sięga "climbing lacing" ?), sztywne i zbyt długie sznurówki.

W tych świeżo zakupionych nie ma vibramu, lecz jakaś firmowa podeszwa salewy (Pomoca się to nazywa), sznurówki są miękkie, za to bardzo krótkie ?, but rzeczywiście jest lżejszej konstrukcji, więc ciekawe jak będzie z wytrzymałością. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2023 o 03:11, Jędrek napisał:

W tych świeżo zakupionych nie ma vibramu, lecz jakaś firmowa podeszwa salewy (Pomoca się to nazywa),

Podeszwa PoMoCa to nie jest produkt Salewy, to autonomiczna firma produkująca podeszwy jak Vibram. Można ją spotkać w różnych markach butów do biegania w terenie czy do wspinania. Pierwsza z brzegu marka obuwia oprócz Salewy która stosuje te podeszwy to Dynafit.

Chyba jedyną (z mojej wiedzy) firmą obuwniczą, outdorową oczywiście, która opracowała swoje podeszwy jest Salomon. To podeszwa Contagrip.

 

A teraz w temacie, te buty są niemal parametrowo identyczne. Potrójna Korona to faktycznie niemal 80 km. W tatry mam Salewy MTN2 GTX ale na twoją trasę chyba bym zdecydował się na coś lżejszego. Scarpa Rush to dobry wybór choć osobiście na tego typu wędrówkę pewnie wybrałbym inny model wysokich butów. Z obu modeli będziesz zadowolony, maja miękkie i przyczepne podeszwy.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2023 o 03:11, Jędrek napisał:

Ale czy warto było, to przekonam się dopiero w czerwcu. 

Póki co sprawdziłem jak się w nich chodzi po lesie i po asfalcie - no i w lesie jest bardzo dobrze. A jeśli chodzi o asfalt to nie miałem wygodniejszych - podeszwa jest fajnie wyprofilowana i idzie się bardzo przyjemnie. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...