Jump to content

Problem z topo Tatr z Rusinowej

Recommended Posts

Cześć :)

Od jakiegoś czasu uczę się topografii tatrzańskiej. Wspieram się trochę panoramami i natrafiłem na pewien problem. Znalazłem dwie opisane panoramki i nie wiem, która jest poprawna, bo obie inaczej mają podpisane Spismichałową Czubę. Na panoramie z wikipedii szczyty oznaczone za pomocą czarnej i czerwonej strzałki to wierzchołki Spismichałowej Czuby, a pomarańczowa to Horwacki Upłaz. Natomiast na jednym z portali o Tatrach czerwona strzałka to Zielona Czuba (jednakże wydaje mi się, że to jest błąd, bo ze zdjęcia wynika, że grań ze szczytu oznaczonego czerwoną strzałką idzie w kierunku tej oznaczonej czarną strzałką).

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc :)

IMG_20200506_141602.jpg

• 2 weeks later...

Właśnie o tej Panoramie mówiłem 😁 z kolei na Wiki są podane dwa wierzchołki Spismichałowej Czuby. Sprawdzałem też na generatorze panoram widok z Rusinowej oraz Gęsiej Szyi i wg mnie (i generatora panoram) z Rusinowej Zielonej Czuby nie widać. 

• Like ! 1

Hejka 🙂 Przestudiowałam mapy i fotki 😉 i moim zdaniem z Rusinowej Polany, nie widać Zielonej Czuby, bo zakrywają ją wierzchołki Spismichałowej Czuby. Poza tym, wierzchołek Zielonej Czuby opada łagodniej, niż widoczny na zdjęciu.

z-rusi.jpg

• Like ! 2
  • Thanks 1