Jump to content

Buty Scarpa Ribelle Hd na jesień i wiosnę?


Recommended Posts

Witam czy ktoś posiada wyżej wymienione obuwie i użytkuje je wiosna i jesień w tatrach? Chodzi mi najbardziej czy nie są zbyt twarde w okresie gdzie do połowy nie ma już sniegu i chodzimy w nich po mokrej skale bo to dośc twardy but a wiadomo im twardszy tym przyczepność na mokrej skale spada . Nie chodzi mi o użytkowanie w rakach bo do tego to są stworzone . Jeszcze jedna kwestia czy przy plusowych temperaturach nie są za ciepłe w takim okresie i jak z oddychalnością i wodoodpornością .

Zastanawiałem się także nad modelem Zodiac tech gtx który jest chłodniejszy i miększy ale też nadający się pod  półautomat. Jedyny problem w zodiac kiepsko sie je wiąże od dołu do połowy ze względu na sposób przeplatania sznurówki a ja lubię mieć solidnie ściągnięte biorąc pod uwagę cienką skarpetę jak to wiosną i jesienią ma być użytkowane. Po za tym Ribelle jakoś mi lepiej leżą jak przymieżałem no i już więcej zimą mogą posłużyć na czym mniej mi zależy bo typowe zimówki kupię później . Zodiac pod względem techniczym wiosna jesień wydaje się rozsądniejsze no i maja goretex.  

Zastanawiałem sie jeszcze nad jakimiś Zemberland pod półautomaty zbliżone twardością do zodiac. Tu także prosze o opinię użytkujących czynnie 😀

Inne modele odpadają La sportiva ten nowy model jak dla mnie jest zbyt dziki i podobno bieżnik dość szybko się sciera pewnie kosztem przyczepności a model trango pod raki w stromy teren w tatry się zbytnio nie nadaje . 

Edited by Tatromaniak84
Link to post
Share on other sites

Posiadam Scarpy i powiem tak... but stworzony na warunki zimowe, ostatnio testowałam bez raków na śniegu😁 i mała massakra. Twardość robi swoje, więc wiosną i jesienią w skale używam salewy. Toporny but, którego wkładka jak but narciarski  dostosowuje się do stopy to taka zaleta😉

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...