Skocz do zawartości

Warunki Hala Gąsienicowa


Iza1990

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Iza1990 napisał:

Dziwi mnie trochę niestabilnoś

 

Stabilnie twierdzę, że Jaworzynka do podchodzenia w zimie jest słaba. Mając do wyboru bezpieczniejsza drogę wybiorę ją. 

17 godzin temu, Iza1990 napisał:

i prosiłabym jednak powstrzymać się od osądów i sugestii 

.Nikogo nie oceniałam tylko parafrazowałam Twój samopis. To jednak różnica. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shear napisał:

brawo, tylko kilka dni zajął krok w dobrym kierunku.

twoje żałosne nie idź 

trzeba było głupoty pisać? 

trollowanie jest tym z czym walczę 

No to zacznij tę walkę od siebie. 

Popracuj też nad kulturą wypowiedzi. 

O czytaniu ze zrozumieniem już wspominałem. 

Powodzenia na trudnej drodze rozwoju osobistego. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jędrek napisał:

Powodzenia na trudnej drodze rozwoju osobistego. 

Próżny trud. Naprawdę nie ma sensu wdawać się w dyskusje na takim poziomie. Z bełkotu tego kolegi wynika tylko jedno - albo stwierdzimy ze ma rację albo jesteśmy głupi?

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shear 

1 godzinę temu, Shear napisał:

 Może jednak moja "gównoburza" odniosła jakiś skutek ? 

Naprawdę tak sądzisz.... o matko... Ty masz mniemanie o sobie...?

1 godzinę temu, Shear napisał:

"Obecnie jak zapewne wiesz jest w Tatrach lawinowa 3 powyżej 1600m, a do 1600m jest 2-jka. To nie jest niski stopień, więc należy zachować ostrożnie...

Mimo tego, ostatnie kilka dni bez opadów z dość znacznym mrozem powinny związać na tyle pokrywę, że wejście tam w sobotę w godzinach porannych nie powinno stanowić większego zagrożenia. Prognozy mówią o wprowadzeniu drugiego stopnia w najbliższych dniach również na wysokości powyżej 1600m. Niemniej dla zminimalizowania ryzyka, polecałbym mimo wszystko bardziej szlak przez Boczań. Oczywiście z zachowaniem standardowych środków ostrożności i z odpowiednim wyposażeniem (raczki powinny wystarczyć). Śledź na bieżąco pogodę, bo jeszcze do soboty 2 dni i coś się może zmienić."

@Shear  moja propozycja jest taka - rozpisz skrypty odpowiedzi na potencjalne pytania. Tylko wtedy nie będziemy popełnić tych karygodnych, niewybaczalnych błędów.

 @Jędrek chyba nie mam sensu...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shear- jako "członek kółka wzajemnej adoracji", posiadający narzędzia służące moderacji dyskusji, zwracam CI uwagę, że wbrew temu, do czego usilnie próbujesz  nas przekonywać - Twoje wpisy są sprzeczne z podstawowymi zasadami netykiety. Wycieczek osobistych, deprecjonowania forum i jego użytkowników tolerował nie będę. I dopóki będę tu adminem nie dopuszczę do tego, żeby nasze forum przypominało śmietnik rozlewający się w mediach społecznościowych. 

Nie sztuką jest się we wszystkim zgadzać, sztuką jest się pięknie różnić - zawsze z szacunkiem do interlokutora. 

Wierzę, że Twoja emocjonalna, rzekłbym nawet, że zaczepna retoryka spowodowana jest tylko i wyłącznie emocjami związanymi z rychłym wyjazdem w góry. 

Apeluję o większą kulturę i powściągliwość w dyskusji.

Dziękuję za uwagę. 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shear napisał:

Bawi mnie jak bardzo nie widzicie tego, że robicie dokładnie to co Wam zarzuciłem ? 

@Jędrekma rację. Kłania się elementarna umiejetność czytania ze zrozumieniem. My, Wy - takiej nomenklatury używano w czasach słusznie minionych. Domyślam się jednak, że jako młody człowiek, wychowany w dobie social mediów i dominującego tam hejtu możesz ich nie pamiętać. 

 

1 godzinę temu, Shear napisał:

Wpadł tu ktoś z kompletnie innym zdaniem na ten temat. Jedyne co potraficie to wzajemnie klepać się po plecach ?

 

Mieć swoje zdanie to jedno. A potrafić je kulturalnie wyartykułować to drugie. Poszukaj jakichś podręczników o zasadach dyskusji, które obowiązują na forach, trochę tego jest w Internecie. Wybacz, ale ja Ciebie dobrych manier uczył nie będę.

 

1 godzinę temu, Shear napisał:

Siedźcie tu we własnym sosie.... na FB fanpage 500k subów, a na forum pisze w kółko te same 5 osób. Zastanówcie się czemu - choć pewnie jakakolwiek refleksja jest Wam tu obca, potraficie tylko odwracać kota ogonem ?

Twoje wpisy jedynie utwierdzają mnie w przekonaniu, że dobrze robię w życiu, kierując się pryncypialną zasadą: zawsze jakość ponad ilość. 

 

1 godzinę temu, Shear napisał:

PS. czekam po weekendzie na fotki z tego morderczego i niebezpiecznego szlaku na halę Gąsienicową.... ??? No ale do tego tematu już się nikt nie odnosi, bo generalnie fakty i rzeczywista sytuacja na szlaku Was zaorała jak Boryna? 

Jeśli już powołujesz się na bohatera "Chłopów", to przypatrz się dokładniej głównej postaci - Boryna to chłop z zasadami, wierny swej ziemi i służbie. Skoro mnie nie słuchasz, to  chociaż weź przykład ze stworzonego przez Reymonta bohatera, na którego tak ochoczo się powołujesz.

A, i jeszcze jedno, nie wiem, jak inni, ale ja się absolutnie nie czuję zaorany. Nie schlebiaj już tak sobie ? 

1 godzinę temu, Shear napisał:

PS. a w górach mieszkam, więc wniosek znów błędny. Komentuję widząc jaka jest sytuacja. Sądząc po jakości Waszych komentarzy to chyba czołówka forum komentuje za to z Warszafki ? 

A jakie to ma znaczenie, czy ktoś jest z Warszawy, Koziej Wólki, czy Białegostoku? Uleganie stereotypom, młody człowieku, ocenianie ludzi, stygmatyzowanie ich z powodu miejsca zamieszkania już nawet nie jest słabe i głupie. Jest po prostu wyrazem albo Twoich kompleksów, albo Twojej niedojrzałości. 

Mimo że to moje ostatnie ostrzeżenie, wciąż liczę na to, że się ogarniesz. W przeciwnym razie odpoczniesz sobie jakieś 2 tygodnie od forum. 

 

  • Lubię to ! 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zakończenia tematu podam warunki z dnia dzisiejszego ? otóż wybrałam szlak przez Boczań jako, że nie podchodziłam nim jeszcze zimą. Szlak dobrze wydeptany ale mocno wyjeżdżony przez narciarzy więc śliski (polecam na zejście raki lub raczki chociaż są miejsca gdzie śliski fragment przysypany warstwą sypkiego śniegu jest głębszy niż zęby raczków :)). Ostatni odcinek przed przełęczą jest dość mocno eksponowany, wąsko wydeptany a zejście z niego kończy się wpadnięciem po kolana w zaspę ? Ogólnie nie było żadnego problemu z dostaniem się na Halę Gąsienicową. Jeśli chodzi o szlak na Czarny Staw Gąsienicowy to szlak "oficjalny" jest bardzo słabo przetarty (na początku ok, później brnie się w śniegu). Da się przejść ale ostrożność i kije mocno wskazane. Poniżej szlaku (bliżej strumienia) wydeptany jest drugi szlak, który łączy się z głównym w odcinku dobrze wydeptanym (nim schodziliśmy i było znacznie przyjemniej). Ogólnie dużo chmur, odcinkowo mocno wiało ale ludzi było sporo: pieszo i na nartach. Zmęczeni, zadowoleni, wszyscy cali i zdrowi. Szlak z Kuźnic na Halę + staw i powrót tą samą drogą zajął nam niespełna 5h (z odpoczynkiem nad stawem) więc myślę, że nie jest źle ? widzę na kamerach, że teraz tatry zaszły mgłą więc cieszę się, że zdążyliśmy skorzystać ? dziękuję za mniej i bardziej pomocne odpowiedzi i zamykam temacik ?

20230211_101825.jpg

20230211_102205.jpg

20230211_091350.jpg

20230211_091732.jpg

20230211_075357.jpg

  • Lubię to ! 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shear napisał:

Czytałaś co tu się działo w tym wątku? ? O czym tu myśleć.

A skąd - oczywiście że nie czytałem ?..

Ale zachowując sie jak rozkapryszona licealistka to wiesz co prowokujesz (powinieneś wiedzieć to znacznie lepiej niż Jan czy ja)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Shear napisał:

Właśnie nie trzeba, bo można sobie takie forum darować. Bo do takiego poziomu odpowiedzi na sensownie zadane pytanie dostosowywać się nie zamierzam ? 

 

 

Podobno faceta poznaje się po tym, jak kończy.... Ty kończysz w bardzo słabym stylu... Smutne....ale mam nadzieję, że nie zabraknie Tobie konsekwencji i sam opuścisz to beznadziejne forum. Powodzenia życzę! 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jaaga76 napisał:

Podobno faceta poznaje się po tym, jak kończy.... 

Skończył (?) tak samo jak zaczął. Dajmy już spokój bo z gościem jest ewidentnie coś nie tak. Zaczął od obrażenia kogoś bo nie spodobało mu się co ten ktoś napisał i ma pretensje że inni nie tolerują jego braku kultury. Obraża innych chociaż sam nic na forum nie wniósł. No sorry ale chyba brak mu piątej klepki (pozostałych czterech tez).

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...