Skocz do zawartości

Nocowanie w Chatkach Pasterskich (Koliba pod Klinom)(Koliba pod pustym)


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem jesienią ubiegłego roku w tej pod Klinom. Zrobili w niej coś w rodzaju galerii z fotografiami z wypasu owiec w Liptovie ale miejsce do spania też jest bodajże dla 6 osób.  W necie gdzieś kiedyś czytałem regulamin w którym było napisane że można nocować ale nie więcej niż 1 noc. Przed kolibą stoi zadaszony stół z ławkami którego nie ma na zdjęciu i jest miejsce na ognisko.

 

Tutaj można też zerknąć

https://hiking.sk/hk/ar/114/koliba_pod_klinom.html

http://boudy.info/bouda.php?txt=cz&id=12

A tu więcej o kolibach na Słowacji 

http://boudy.info/hledat.php?txt=cz&zeme=sk

Edytowane przez Sebek81
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podrzucenie linków ? z tego co przetłumaczyłem translatorem z tej tablicy informacyjnej("v kolibe je prisne zakazane prespavat ") zanczy to niestety, że w chacie surowo zabrania się spać ?no chyba że się coś zmieniło ostatnio no ale szkoda trochę, fajny plan był aby ruszyć z Siwej Polany przez Trzydniowiański Wierch-Kończysty Wierch- Starobociański Wierch i zejść do Koliby pod klinom tam nocleg a w drodze powrotnej Błyszcz -Bystra-Ornak-Siwa Polana:) no chyba nielegal pozostaje ale do tego jestem zbyt prawilny:)

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Słowakami sprawy te są strasznie zagmatwane bo z reguły koliby ani grunty na których stoją nie są własnością TANAPu. Temat rzeka. To samo z chodzeniem od 1.11 do 15.06 ja np schodząc w tym okresie z Bystrej do Przybyliny przechodzilem obok tej koliby pod Klinom, siedział przed nią pracownik TANAPu (tak mi się przynajmniej zdaje bo dalej w lesie na drodze stał samochód którym tam podjechał ), odpowiedział ładnie dzień dobry i poszedłem dalej, nie czepiał się ☺️ Też staram się być "prawilnym" ale jakbym chciał tam przekimać to zaplanowałbym tak wędrówkę żeby zjawić się tam przed zmrokiem i w razie czego mieć wymówkę że to awaryjny nocleg ☺️ Alternatywą jest koliba w dolinie Jamnickiej. Czytałem gdzieś komentarze gdzie wypowiadał się gość który nią zarządza i niby tam nawet toaletę ostatnio organizował bo "turyści załatwiali się gdzie popadnie", był też trochę wkurwiony bo mu stamtąd latarki i inne rzeczy pokradli i nie uiszczali nawet opłaty (5€ przelewem) na utrzymanie koliby przez Klub Turystyczny który jest właścicielem gruntu. Czyli wszystko jest dla ludzi a w ogóle "jak czegoś nie wolno a się bardzo chce to można" ? 

Dane do przelewu (5€):

Klub kokavských turistov a lyžiarov, č.2621366258/0200

 SK11 0200 0000 0026 2136 6258

 BIC: SUBASKBX

IČO: 42066182.

Tytuł: Koliba-útulňa Pod Pustým albo w Jamnickej doline. 

Edytowane przez Sebek81
  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie!Dzięki jeszcze raz za przydatne informacje:) to ta Koliba Pod Pustym będzie dobrą alternatywą tylko plany trasy lekko zmienić start z Siwej Polany przez-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Koliba ? powrót przez Jarząbczy Wierch- Kończysty Wierch-Trzydniowiański Wierch-Siwa Polana . Jak tylko przekonam do tego pomysłu współtowarzyszy moich wędrówek i pogoda wróci to może uda się na początku września zrealizować:) oczywiście opisze jak to wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...