Skocz do zawartości

Buty - wysokie czy niskie?


ImWyżejTymLepiej

Buty trekkingowe  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego typu buty trekkingowe nosisz w górach?

    • wysokie
      44
    • niskie
      22
    • zależy od specyfikacji szlaku
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.12.2019 o 21:05, Jacek napisał:

Drodzy, pytanie mam i proszę o szczerą odpowiedź. Właśnie dostałem prywatną wiadomość od jednego z forumowiczów, który wzywa mnie do usunięcia tego posta, twierdząc, ze jest obraźliwy ? Czy ten obrazek obraża czyjeś odczucia, czy ktokolwiek poczuł się dotknięty? Trochę nie rozumiem, o co to larum, ale na wszelki wypadek wolę się zapytać. 

Tak na marginesie obrazek ten przesłał mi zaprzyjaźniony dominikanin, który od zawsze powtarza, że Pan Bóg ma poczucie humoru ?

Miałem się nie wypowiadać ale jako nauczyciel może dwa słowa o kulturze. Nie obrażając nikogo napiszę że ten obrazek jest po prostu na bardzo niskim poziomie. Nie jestem przesadnie religijny i nie obraża on moich uczuć ale używanie wulgaryzmów w przestrzeni publicznej trochę razi a całość nie broni się nawet tym że jest śmieszna bo po prostu nie jest. Staram się wpajać moim uczniom szacunek do ludzi bez względu na poglądy ale jak szanować Dominikanina który obraża podstawy swojej wiary ? Szanujmy nawzajem siebie i swoje poglądy a na forum górskim rozmawiajmy o górach. Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ok.uznajemy że słowo wytrzymałe jest skreślone,Proszę o inne modele.

A swoją drogą but za kilka stów  i po sezonie się rozwaliły maskara. Dobrze .że na gwarancji były i reklamacja uwzględniona ?.Wcześniej miałem jakieś Salomony kilka lat  i nic się im nie działało dopiero w ogrodzie je dokończyłem przy robotach ziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Daerkopolo said:

Salomony kilka lat

Moje salomony przeżyły kilka wypadów w Tatry i kaputt (konkretnie to trzy wypady, po dwie nocki)

Tanie, przyczepne i wygodne mogę polecić TNF Verbera i TNF Hedgehog Trek.

Przyczepne i lekkie syntetyki np. LaSportiva Blade, Aku Selvatica, albo Salewy Ultra Flex (moje obecne do ciorania na szlakach)

Mniej przyczepne, ale kilka wyjść w góry przeżyją, bez większego uszczerbku na zdrowiu np. Scarpa ZG Pro czy AKU La val (te mam jako miejskie)

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Daerkopolo said:

wygoda (twardą podeszwą)

Tu chyba jest kolejna nieścisłość, gdyż dla mnie wygoda = miękka, amortyzująca podeszwa ?

By zaistniała przyczepność, mieszanka gumy, z której wykonano podeszwę musi być miękka - a to zaś zaprzecza jej trwałości. Dlatego nie jeździ się na oponach zimowych latem, gdyż bieźnik na asfalcie starłby się po miesiącu.

Ja bym radził przywyknąć do corocznych reklamacji, a nie przejmować trwałością...

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daerkopolo napisał:

Nie chodzi o kasę.moge dać tyle ile potrzeba żeby but był wytrzymały wygodny i nie śliski na mokrym kamieniu chodzi tylko jakie?

Już Ci miałam doradzić, że jeśli pieniądze nie mają znaczenia to kup trzy pary, ale widzę, że sam na to wpadłeś

19 godzin temu, Daerkopolo napisał:

Podsumowując czy możesz mi wybrać. trzy pary butów które Ty byś kupił,nie patrzymy na cenę tylko:

wygoda (twardą podeszwą)

Dobra przyczepność

Wytrzymałość.

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z LS TX4 women ? ( rzecz jasna) i co moge powiedzieć to są wygodne i raczej mają dobrą przyczepność (wypróbowane podczas ulewy.... mimo ze w środku kałuża to po mokrych kamieniach raczej nie przypominam sobie zeby się ślizgały)

napewno jest to wąski but raczej na wąskie stopy, nawet dość ciężko się je wkłada... nie wiem jak inne modele i jak męskie, ale z tego co patrze na te LS buty tak mi raczej wszystkie wyglądają... za co dobrze przylegają do stopy więc może to też zaleta ....

@Zośka zakupy to jednak przyjemność prawda ? a juz wogóle przyjemnie się kupuje te wszystkie trekkingowe ciuszki czy buciki ? na przyszłe sezony ??

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zanim @Mnich Moderator nas upomni ze mało merytoryki to ja coś merytorycznego napiszę. W tym sezonie postanowiłam pożegnać moje ukochane Salewy. Zarówno wysokie jak i niskie, które służyły mi wiernie przez kilka sezonów. Wiem ze obecnie nie mają najlepszej opinii ale moje Trainery naprawdę świetnie się spisywały na wielu górskich szlakach i pozaszlakowych ścieżkach. Wytrwale znosiły błoto, ulewy, potknięcia, uderzenia w kamienie i nawet rzucanie nimi kiedy jeden jedyny raz mnie otarły i miałam pęcherze. Właściwie nie mogę mieć do nich żadnych zastrzeżeń i jestem bardzo zadowolona z faktu że te kilka górskich sezonów było udanych także ze względu na komfort chodzenia w nich. Są twarde ale ja jestem z tych "twardolubnych" więc dla mnie to był atut a nie wada i niesamowicie wytrzymałe co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Nie zrobiłam im jeszcze pogrzebu bo są w tak dobrym stanie że postanowiłam używać ich zimą i błotnistą wiosną do leśnych spacerów a jesienią na grzybobranie. Nie wiem czy moje następne buty (Montura Yaru Tekno) też będą równie wygodne i wytrzymałe ale już czekam na kuriera żeby je przetestować i oczywiście napisać tu opinię?

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...