Skocz do zawartości

Damskie buty podejściowe. Jakie wybrac


Doksa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Anuś napisał:

Buty od wczoraj już mam... faktycznie są dość mocno dopasowane... na styk ? muszę je wypróbować ?

Jeśli masz na styk, to nie dobrze. Powinnaś mieć kilka mm odczuwalnego luzu. Pochodź trochę w domu, w grubszej skarpecie. Pamiętaj, że po wielogodzinnym trekkingu, noga puchnie. Model LS TX4 ma trochę zaniżoną numerację, o czym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 09:40, Mnich Moderator napisał:

Jeśli masz na styk, to nie dobrze. Powinnaś mieć kilka mm odczuwalnego luzu. Pochodź trochę w domu, w grubszej skarpecie. Pamiętaj, że po wielogodzinnym trekkingu, noga puchnie. Model LS TX4 ma trochę zaniżoną numerację, o czym pisałem wyżej.

@Mnich ModeratorOdesłałam  dzisiaj gdyż w grubej skarpecie to noga ledwo wchodziła w but. Zamówię większe ?

Szkoda, ale z doświadczenia wiem, że wygodne buty to podstawa ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, Fibi napisał:

Dziewczyny, a czy te wasze butki mają membranę? Szukam na lato czegoś bez Gore-Texu i wszystko co mi się podoba go ma☹️

@FibiSą modele z membraną i bez, ja chciałam bez i takie kupiłam. Zależało mi głównie na dobrej przyczepności i wygląda na to że taką właśnie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Esti napisał:

A dla mnie te la sportivy są za twarde, chyba nie jestem przyzwyczajona do takiego typu obuwia i teraz dalej zostaje bez butów a niestety u mnie w pobliżu nie ma sklepów z dużym wyborem ?

A który dokładnie model LS mierzyłaś?Pytam, bo Sportivki robią raczej miękkie obuwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fibi napisał:

Dziewczyny, a czy te wasze butki mają membranę? Szukam na lato czegoś bez Gore-Texu i wszystko co mi się podoba go ma☹️

@Fibi - jeśli szukasz obuwia typowo letniego, dobrze oddychającego, przewiewnego, to luknij sobie na LS model TX2.

Mega wygodne i lekkie są także kultowe Scarpy Mojito. To takie trampki na vibramie. Są mega wygodne, lekkie i mają fajny dizajn. Nie są to jednak buty na bardziej wymagające trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mnich Moderator napisał:

@Fibi -

Mega wygodne i lekkie są także kultowe Scarpy Mojito.

Tożto są podejściówki do baru i dlatego nazywają się jak drink ? Dla mnie za ładne, ja za bardzo tyram buty po górachi potrzebuję czegoś bardziej pancernego do chodzenia po krzywych kamieniach w tarach Słowackich ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fibi napisał:

Tożto są podejściówki do baru i dlatego nazywają się jak drink ? Dla mnie za ładne, ja za bardzo tyram buty po górachi potrzebuję czegoś bardziej pancernego do chodzenia po krzywych kamieniach w tarach Słowackich ?

A wiesz, ile osób widziałem w tych Scarpach w Tatrach wysokich? ? Oczywiście - ja bym się nigdy nie odważył, ale na Tatry Zachodnie, czy jako obuwie zamienne w schroniskach są zajefajne. W zeszłym roku kupiłem dwie pary: dla siebie i swojej lubej. Który kolor ładniejszy? ?

2769FD90-BDE4-497C-9942-ED02073836F2.jpeg

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zośka napisał:

@Esti Lekkie i przewiewne a kupione po taniości na Allegro  ? Przez tydzień męczone w Beskidach a wczoraj w Tatrach dały radę. Może nie na Orlą ale na Czerwone mogą być ?

Merrele na Vibramie za niecałe 300 PLN.

 

 

Jeśli jest to model Moab, a po zdjęciu wnoszę, że jest, to w te cenie jest to zdecydowanie najlepszy wybór lekkich butów na lato ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Esti napisał:

Zamówiłam model Scarpa Mescalito i wydają się wygodne i takie zrobione pode mnie ? lepiej się w nich czuję niż w La sportiva tx4, które wcześniej mierzylam i uważałam jak dla mnie za sztywne, ale obawiam się że będą się ślizgać na mokrych skałach przez swoją twardą podeszwę? Zrobiłam test na kafelkach i ostro się ślizgały a moje zwykłe buty trekingowe marki no name, w których byłam już praktycznie wszędzie w Tatrach są już zajechane i stawy w nich dostają za to trzymają się super ? but nie jest tani, wyjazd niedługo a ja dalej w miejscu z butami ??

 

 

Scarpa Mescalito to bardzo dobra podejsciówka, ale najlepiej się sprawdzi na skale, czy via feratach. Mam świadomość, że każdy ma "inne" czucie, ale generalnie to dość miękki but. Ja go miałem na nodze i pewnie w przyszłym roku będę polował na jakąś fajną promocję. 

CMP raczej bym nie polecał, może są i wygodne, ale nie słyną z trwałości. Jeśli Mescalito i TX4 Ci nie podeszły, to zainteresuj się jeszcze modelem Scarpa Zen Pro. Jeśli na koniec miałbym Ci coś doradzić, znajdź kompromis między wygodą (amortyzacją), a sztywnością podeszwy. Miękki but po prostu będzie bajecznie wygodny na łatwej trasie, ale jak zamierzasz chodzić po skałach, będziesz czuła na stopie każdy kamyczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Esti napisał:

Scarpa mi podeszła tylko się właśnie zastanawiam czy nie będę się w razie co ślizgać jak mnie pogoda zaskoczy. Mi się udało je dorwać za 400 zł więc cena bardzo dobra i szkoda mi by było z nich zrezygnować. Chyba szukam buta uniwersalnego bo w góry jeżdżę max 2 razu w roku i nie mam zamiaru kupować kilku par stąd takie moje dylematy ? ?

 

 

4 stówki to świetna cena. Gdyby były męskie w moim rozmiarze, to w tej cenie kupiłbym od ręki. O przyczepność się nie bój - one mają podeszwę Megagrip, najbardziej przyczepną i sprawdzoną podeszwę od Vibram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Monika _ napisał:

Witam.

Jak dobrze, że tu trafiłam.

Właśnie staję przed wyborem zakupu butów.

I miałam dylemat czy te:

https://8a.pl/damskie-buty-podejsciowe-la-sportiva-tx4-carbon-aqua

czy te:

https://www.skalnik.pl/buty-wildfire-edge-women-malta-vivacious-674307

i chyba wezmę LS.

Akurat ten model Salewek nie jest zły, ale TX4 lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...