Skocz do zawartości

Z Doliny 5 stawów do Morskiego Oka.


Bolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Im szybciej będziesz szedł, tym szybciej dojdziesz ?

A na poważnie to normalnym tempem to jest ok. 1h 20min przez Świstówkę. Wszystko zależy od kondycji, zdrowia i pogody.
W lecie nie powinieneś mieć większych problemów z przejściem. W sezonie zimowym szlak jest zamknięty.

Polecam stronkę: https://mapa-turystyczna.pl/ gdzie można "przeklikać" szlaki i dowiedzieć się o długości szlaku, średnim czasie przejścia, profilu wysokościowym etc.

Edytowane przez ImWyżejTymLepiej
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając od Wodogrzmotów Mickiewicza i wybierając któryś z poniższych szlaków masz wycieczkę na cały dzień zapewnioną, co do trudności wersja a) wydaje się być najłatwiejszą opcją ale nie zmienia to faktu że rozwiązanie b) też możesz rozważyć bo nie jest to Orla Perć. 
Wszystko zależy jaki szlak wybierzesz - a) przez Świstówkę Roztocką - wyszło mi około 50min ale z przerwami na zdjęcia, herbatkę i kabanosa to coś więcej. Druga opcja b) przez Szpiglasową Przełęcz, tutaj już jest inna bajka, otóż samo podejście a później jeszcze zejście będzie mogło się wydać delikatnie męczące - a to zestawienie dałbym sobie spokojnie jakieś 3 godziny, może mniej - ale to też jest zależne od Twojej kondycji. 
Pozdrawiam i daj znać jak było ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa nie wymagająca, trochę kondycji trzeba mieć. 

W 8-9 godzin na spokojnie można zrobić. => https://mapa-turystyczna.pl/route/61r2 

Jak dziecko daje radę, to chyba każdy starszy przejdzie ?

Chociaż nie, jak się ktoś zaprze to nie... http://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/swistowka-turystka-z-blokada-psychomotoryczna-konieczny-byl-smiglowiec,2479

Ale to wyjątkowe sytuacje, trudno oceniać jak się tam nie było.

No a tu jeszcze wizualizacja trasy:

 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bolunio napisał:

Hej ? ile zajmie mi przejście z Doliny 5 Stawów do Morskiego Oka? I czy trasa jest trudna? Wybieram się na 5 Stawów i chciałabym odwiedzić też Morskie ? 

Ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów do Morskiego Oka idzie się najkrócej i najszybciej szlakiem niebieskim. Dokładne to jest 4,1 km czyli jakieś 2h spokojnym tempem z zapasem na zdjęcia i postoje. Szlak jest łatwy, każdy z lekkim doświadczeniem w Tatrach da radęgo bez problemu przejść.

Można iść jeszcze przez Szpiglasową Przełęcz. 8,2 km, czasowo około 4h. Szlak trudniejszy i jest też element z łańcuchami, więc trochę doświadczenia trzeba mieć. Jednak włożony wysiłek i pot w pokonywanie trasy wynagradzają widoki. Dokładny przebieg to: Schronisko Pięciu Stawów > Wielki Staw Polski > Odejście na Krzyżne > Odejście na Kozi Wierch > Odejście na Szpiglasową Przełęcz > Szpiglasowa Przełęcz > Dolina Za Mnichem > Morskie Oko.

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu szliśmy trasą Dolina Roztoki - Siklawa - D5SP - Świstówka Roztocka - Morskie Oko przy dobrej pogodzie trasa zajęła nam 8h (jednak ostatecznie do MO nie doszliśmy, po wyjściu na asfalt zaczęliśmy od razu schodzić w dół ze względu na późną porę). Czas zależy od kondycji, pogody i ilości turystów na szlaku (miejscami lepiej przeczekać aż przejdą turyści w przeciwnym kierunku), spokojne przejście z przerwami i dojściem do MO powinno zająć ok. 9h ? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Świstówkę Roztocką to szłam tym szlakiem tuż po otwarciu go w tym roku początkiem czerwca. Spotkałam na nim zaledwie kilku turystów. Miejscami zalegało jeszcze trochę śniegu. Bardzo przyjemna, piękna widokowo trasa. Podejście może być trochę męczące dla osoby bez kondycji, zejście do Morskiego Oka raczej proste. Cała trasa bez przystanków zajmie około 6,5-7h , ale jak tu się nie zatrzymać na dłużej w Pięciu Stawach?  ?

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

11 czerwca br. Schronisko w Roztoce - Dolina Roztoki - Siklawa - D5SP - Świstówka - Morskie - Asfalt - Schronisko w Roztoce. Pochmurna aura i wisząca w powietrzu burza zmusiły nas do zrezygnowania z wejścia na Zawrat. Warunki dobre, gdzieniegdzie (okolice Wodospadu i Świstówki) zalegał jeszcze śnieg. Raczki zbędne, obuwie turystyczne z dobrą przyczepnością bezwzględnie wskazane. Deszcz złapał nas przy schodzeniu ze Świstówki. Kamienie w mgnieniu oka zrobiły się śliskie, turysta schodzący przede mną w obuwiu z kiepskim bieżnikiem co chwila lądował na tyłku. W Morskim Oku multum turystów (długi weekend). Kolejka za piwem i ciepłą strawą długa jak wyciąg na Kasprowy. Towarzystwo miałem przednie - moja lepsza połowa i trzy przyjaciółki. Czułem się jak przysłowiowy rodzynek, choć moje współtowarzyszki ochrzciły mnie mianem "marszałka". ?

Następnego dnia dołączyła do nas @Kacha, ale o tym napiszę innym razem ?

IMG_7781.JPG

IMG_7821.JPG

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...