Skocz do zawartości

Słowacki Raj


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywa dla Tatr, szczególnie gdy chmury wędrują zbyt nisko. Góry niezbyt wysokie, za to malownicze, mi przypominają trochę nasze Pieniny. Wytyczone szlaki są bardzo ciekawe, fajne i nietrudne. We wrześniu w niepogodę Słowacki Raj świeci pustkami. Kto nie był zachęcam do odwiedzenia. Polecam przełom Hornadu i Sucha Bela. Szlaki te obfitują w drabinki, wodospady i piękne miejsca. Poniżej kilka zdjęć. 

IMG_20190906_082220.jpg

IMG_20190906_091007.jpg

IMG_20190906_115704.jpg

IMG_20190906_150958.jpg

IMG_20190906_133235_1.jpg

IMG_20190909_121516_1.jpg

IMG_20190909_114829_1.jpg

IMG_20190909_125007.jpg

IMG_20190906_155158_1.jpg

IMG_20190906_152735.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Słowacki Raj odwiedziłam w zeszłym roku w wakacje. Jak na lipiec ludzi było niewielu... Miejsce to chodziło juz za mną od dawna ... Więc musiało to nastąpić ? zamówiłam mapę Słowackiego Raju i gdy tylko przyszła zabrałam się za studiowanie.... pierwsze spojrzenie - oczopląs ? drugie i trzecie podobnie. Jako, że trzy dni miał trwać nasz tam pobyt tradycyjnie wybieram: przełom Hornadu, Tomaszowski widok i drugi dzień- Sucha Bela i Klasztorisko. Bedąc dłuzej i mając tą świetną mapę to naprawdę można kombinować, atrakcji i możliwości jest wiele....? 

Przełom Hornadu to spacerek nad rzeką czy tez przy niej, przy wapiennych zboczach, ktore miejscami sięgają 300 m wysokości. Spacer ułatwiają a nawet umożliwiają stopnie przymocowane do skały, mostki wiszące i całe mnóstwo łańcuchów. Nie jest to trasa trudna, całkiem przyjemna... dająca fajną adrenalinke... niektóre stopnie mają już sporo lat co widać na pierwszy rzut oka, pod nogami troche sie gibają co dostarcza dodatkowych emocji gdy się spojrzy w dół kilkanaście metrów ? na płynącą pod nami rzekę ...

Warto pójść na taras widokowy Tomaszewski Widok, trzeba z pół godzinki podreptać stromo w górę zielonym szlakiem ale warto gdyz ładne tam widoki ponoć widać Tatry ja nie widziała chyba schowały się za chmurami....? 

Polecam tą trase rodzinom ze starszymi dziećmi, będzie to dla nich spora atrakcja. 

20200922_100132.jpg

20200922_100432.jpg

20200922_100418.jpg

20200922_100945.jpg

20200922_100302.jpg

20200922_100834.jpg

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucha Bela ... i klasztorisko 

Początkowo idziemy przyjemnym dnem doliny, wszędzie powalone drzewa, ktore trzeba ominąć. W porze deszczowej ponoć jest tu bardzo mokro więc polecane dobre wysokie buty ? całe mnóstwo drabinek i kładek, często bardzo śliskich więc lepiej uważać! Drabinki są imponujące jak sie na nie patrzy z dołu, wydają się nie mieć końca....raczej nie dla kogoś kto ma lęk wysokości ale można spróbować swoich sił ? zabawa jest przednia, nie da się nudzić. Fajny wyskok na spędzenie dnia gdy np w Tatrach załamanie pogody. Mozna odwiedzić polane z ruinami klasztoru to niestety + godzinny spacer lasem ( nudny), ale warto odwiedzić, na polanie jest tez mała "restauracja" gdzie mozna zjeść czy tez wypić zimne piwko lub kto woli polecaną przeze mnie kofole ??

20200922_110738.jpg

20200922_110639.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo ludzi tam naprawde niewielu, przy drabinkach tylko mozna było czasem kogoś spotkać... tak praktycznie sami na szlaku .... można w pełni cieszyć się przyrodą i rozkoszować ciszą ? nie wiem jak ten rok tam wyglądał w dobie pandemii mogło być tłoczniej .... bo i po drugiej stronie naszych Tatr było ponoć więcej turystów...

Ale naprawde miejsce urocze i malownicze krajobraz trochę mi przypominał nasz Wąwóz Kraków + atrakcje ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaaga76 napisał:

@Anuś @Mateusz Z narobiliście mu apetytu. Jak w Raju wygląda w maju? Orientujecie się? 

Nie byłam w maju, ale z tego co wiem ( czytałam gdzieś... ) to moze być jeszcze sporo wody po zimie na niektórych trasach ale pewnie nie jest to regułą.... 

Lepiej żeby się wypowiedział ktoś kto był... 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...