Skocz do zawartości

O oscypkach i góralskim sposobie na inflacje..


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wiele osób z was wracając z tatrzańskich wojaży zaopatruje sie w oscypki tudzież inne wyroby oscypkopodobne - jako i ja czynie. Wracając w poniedziałek z gór zatrzymałem sie gdzieś w Rabce coby rzeczone serki nabyć, co też uczyniłem. W domu gdy żona zobaczyła co kupiłem zapytała - gdzie takie miniaturki sprzedają? Serki uformowano sprytnie, obwód odpowiada "staremu" lecz cieniutki brzeg jest większy i  wszystko jest "chudsze" o jakieś 1/3 (strzelam).

W taki to sposób cena pozostanie na 2,5zł więc i gazda syty i ceper cały...przynajmniej mu sie tak zdaje..

Smacznego ?

IMG_0444.thumb.jpg.f8a924a234ea86fb704ac98f1d35657d.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

oczywiście jak na 100% krowi serek

Redykołka może być krówska , zresztą teraz wyrobów z owczego nie ma bo owce się nie doją. Chyba że trafisz na robionego w celu długotrwałego przechowywania tzn takiego że jak za kimś rzucisz to zabijesz a i gwoździe też można nim wbijać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zośka napisał:

Ciężko teraz znaleźć dobre oscypki.

Polecam Bacówke u Korzenia (przy drodze z Nowego Targu w strone Waksmundu - pareset metrów za rondem (tam gdzie sie skręca na Białke Tatrzańską). Zaopatruje sie tam w sezonie odkąd bacówka istnieje (kilkanaście lat pewnie) - wyroby wielokrotnie nagradzane i ludzie uczciwi ....a z tym bywa różnie ..

Dzisiaj już kupiłem w normalnym rozmiarze...

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...