Skocz do zawartości

Nasze plany górskie na rok 2020


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Rok zaliczam do udanych chociaż wiadomo, że zawsze chciałoby się więcej ? Z planu wypadła Rusinowa z Gęsią oraz D5SP i powrót Świstówką do MOka za to wpadły po części Czerwone Wierchy (od Kasprowego do Kopy) i co wyszło spontanicznie - Giewont. Niestety jeden dzień tak lało, że przesiedziałyśmy w hotelu a na drugi dzień też pogoda była kiepska, chmury nisko więc tylko spacerkiem Sarnia Skała.

Na przyszły rok plany są ambitniejsze bo już wiem na jakie trasy mogę zabrać kuzynkę (była pierwszy raz w Tatrach i się zakochała a na łańcuchy do Smoczej Jamy i na Giewont zareagowała "Marta kolejne trasy szukaj z łańcuchami" ? ). W planach też jest nocka w jakimś schronisku żeby poczuć inny klimat gór.

To co nam się udało to: Nosal, Kalatówki, Gąsienicowa z Czarnym Stawem, Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami, Sarnia Skała i dolina Strążyska, Kościeliska, Wąwóz Kraków, Smocza Jama, Smreczyński Staw, Kasprowy, Kopa Kondracka, Giewont, Hala Kondratowa.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, martuś said:

W planach też jest nocka w jakimś schronisku żeby poczuć inny klimat gór.

Na 2222 może się znajdzie jakiś termin, jeśli teraz zaczniesz rezerwować.

 

Ja ten rok raczej zaliczam do nieudanych - jak nie podła pogoda, to księżyc, to brak czasu i praktycznie nie zrealizowałem któregokolwiek z planów ;/

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ornaku i Chochołowskiej terminy nie są aż tak odległe .... możliwa rezerwacja np na dwa tygodnie przed planowanym noclegiem .... przynajmniej tak mogłam zarezerwować dzwoniąc w zeszłym roku... ( niestety nie wypaliło z mojej strony...)  

Oczywiście jeśli się zna datę wyjazdu to lepiej rezerwować wcześniej.... 

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Anuś napisał:

W Ornaku i Chochołowskiej terminy nie są aż tak odległe .... możliwa rezerwacja np na dwa tygodnie przed planowanym noclegiem .... przynajmniej tak mogłam zarezerwować dzwoniąc w zeszłym roku... ( niestety nie wypaliło z mojej strony...)  

Oczywiście jeśli się zna datę wyjazdu to lepiej rezerwować wcześniej.... 

 

 

Jeśli zależy Wam na mniejszym pokoju i znacie datę to w przypadku takich schronisk jak Roztoka lub 5-ki już bym rezerwowala. W styczniu tego roku chciałam zrobić rezerwację na maj i już nie dało rady.  Teraz już nie czekałam i wyjazd w maju 2021 zaplanowany i zaklepany??? 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2020 o 17:50, peter1 napisał:

Jak się idzie po raz pierwszy to trochę orientacyjne na początku. Potem jeden fragment na grani(ale można go obejść wychodząc od razu na Pośrednią Spadową Przełączkę z pominięciem Niżniej Przełączki). Na grani przepięknie! Potem już łatwo do samego szczytu.:) Zejście na polską stronę to już bułka z masłem.?

Tutaj ładnie widać całą trasę:

IMG_9113.thumb.JPG.f36e599a9ae76c7598d08e0cd82515d7.JPG

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2020 o 17:35, peter1 napisał:

Dla mnie też jedna z najpiękniejszych dolin! Byłem dwa razy, raz szedłem na Wagę i potem na Rysy(to było moje marzenie wejść na Rysy od Ciężkiej), a drugi raz rewelacyjną drogą na Niżnie Rysy.:) Na Niżnie chętnie powrócę więc jakbyśmy się spotkali kiedyś w górach to skoczymy...?

Na Wagę raz mi wystarczy. Piękna ale cholernie uciążliwa trasa, strasznie sypko, piargi wręcz płyną pod stopami. I jakie nachylenie!

A tu kilka fotek spod Wagi:

IMG_9117.thumb.JPG.964db15f7c8cda0e8c99e114063df9a8.JPGIMG_9121.thumb.JPG.9badaa38a85f82eabef4709e58bd9e2a.JPGIMG_9122.thumb.JPG.048932b407c09eba32ce594713f8f51f.JPGIMG_9123.thumb.JPG.ac479eecff3628756d65f070826a71cd.JPGIMG_9125.thumb.JPG.c1135149443886e74a4dcc509bc219c0.JPGIMG_9127.thumb.JPG.0497a01a9e0ad75b57967ef6a7e60aef.JPG

  • Lubię to ! 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kruszyzna. Trochę wygląda jak szlak przed remontem na Krzyżne z Gąsienicowej. :) Zdjęcia bardzo ładne. I Ty tak przez jeden wyjazd wszystko zdobywasz?

@martuś w schronie tylko gleba :) Najlepsze przygody są i klimat. Pukanie po zamknięciu kuchni, czy jeszcze czteropaczek można :D 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mateusz Z napisał:

Ale kruszyzna. Trochę wygląda jak szlak przed remontem na Krzyżne z Gąsienicowej. ? Zdjęcia bardzo ładne. I Ty tak przez jeden wyjazd wszystko zdobywasz?

Nie. Te fotki to akurat z 2018 są. Zwykle jadę na pełne 2 tygodnie zawsze w sierpniu co rok. Mam plan na każdy rok(na następny też już mam) i wszystko praktycznie zależy od pogody tylko.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q'bot napisał:

Prawda. Ale to od pogody zwykle zależy, czy w ogóle jadę, czy nie ? Pogoda przez dwa tygodnie to już mocno wyśrubowane wymagania

Dokładnie tak samo robię. Czekam na pogodę i jadę. A jak się trafi trochę deszczu podczas pobytu to dobrze bo odpoczywam wtedy. Loteria to jest gdy mam przewodnika zaklepanego i trzeba jechać. Ale np. w tym roku miałem 2 tygodnie pogody bez przerwy(brat miał prawie 3). Sierpień po prostu jest najpewniejszy pogodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem, że nie mogę szybciej zaplanować wyjazdu ?‍♀️ Myślę, że jedną nockę uda się gdzieś zaklepać. Glebą też nie pogardzimy bo na biwakach w różnych warunkach się spało (albo udawało się, że się śpi) ? Plus spędzenia nocki w schronisku jest taki, że można mega szybko wyjść i unika się wtedy tłumu na szlakach.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok planowałam Tatry po słowackiej stronie i to się udało. Całkiem fajny rok, oprócz Tatr troche Gorców, Beskidów. I Bieszczady, które były bardzo krótkie ale rozbudziły we mnie tyle planów na przyszły rok, że już się nie mogę go doczekać. Póki co palcem po mapie planuję trasy i miejsca warte zobaczenia. mam nadzieję, że sie uda tam pojechać.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...