Skocz do zawartości

Nasze plany górskie na rok 2020


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Czy macie jakieś plany górskie na rok 2020? Czy marzy Wam się zdobycie jakiegoś szczytu/miejsca i chcecie tam wejść w tym roku? 

 

Patrząc w tą daleką przyszłość chciałbym zahaczyć kilka szczytów z WKT - Kończysta, Baranie, Lodowy, Gerlach może Kieżmar. Na pewno Siroka. :) (Odkładam już $ na przewodnika :))

Ze szlakowych to Orla jednego dnia w piękną pogodę, grań Rohaczy (może grań zachodnich do Kamienistej jak pogoda i wirus pozwoli), Koprowy, Lodowa przełęcz z Czerwoną Ławką must have. 

Poza Tatrami oczywiście po raz kolejny Babia Góra - tym razem przejście od Pilska. Beskid żywiecki Racze - Pilsko przez Oszusta. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy Lodowy. Jak szłam na Lodową Przełęcz albo Czerwoną Ławkę to oglądałam go sobie z daleka i z bliska... Może uda się też dokończyć Grań Rohaczy bo na razie tylko Ostry i Płaczliwy a chciałabym aż do Banikova. Myślę też o Pilsku ale to tak bardziej we wrześniu bo latem jak się wszystko dobrze ułoży to raczej tylko Tatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nobody napisał:

Mi się marzy Lodowy.

To jest mój drugi najgłówniejszy cel tego roku :) Zobaczymy jak pogoda dopisze w tym roku. Październik był praktycznie cały piękny, zresztą Wrzesień też. Oby się to powtórzyło to cała WKT moja będzie :D 

Edytowane przez Mateusz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, zwłaszcza teraz kiedy prognozy pogody coraz lepsze! Chyba trzeba będzie drzwi na kłódkę zamknąć? od zewnątrz oczywiście, bo coraz trudniej wytrzymać tymi ograniczeniami. A teraz poważnie! W tym roku planuję najpierw dokończyć to, co nie wyszło w zeszłym, czyli Koprowy, Polski Grzebień i Mała Wysoka. Następny plan to Rysy od słowackiej strony i dwa wielkie marzenia: Krywań i Sławkowski!!! Oprócz tego mam jeszcze jeden taki  inny pomysł, który bardzo chciałabym w tym roku zrealizować, oczywiście przy okazji zdobywania szczytów. Chciałabym odwiedzić 71 stawów ujętych w regulaminie odznaki "Tatrzańskie stawy"! Nie wiem czy uda się wszystkie w tym roku ale sporo z nich dobrze znam i próbuję właśnie planować trasy tak, żeby za jednym wyjściem ogarnąć ich jak najwięcej. Zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tatromen
2 godziny temu, Mateusz Z napisał:

Patrząc w tą daleką przyszłość chciałbym zahaczyć kilka szczytów z WKT - Kończysta, Baranie, Lodowy, Gerlach może Kieżmar. Na pewno Siroka. ? (Odkładam już $ na przewodnika :))

Podać Ci numer konta ???? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może odwiedzę Dolinę Żabich Stawów Biełczańskich i Dolinę Rówienki oraz Czarną Jaworową. Ale nie wiążę z którąkolwiek z lokalizacji większych nadziei na dobre widoki.

4 hours ago, Agunia said:

Marzy mi się, żeby w ogóle można było pójść w góry w tym roku..

Póki nie postawią dookoła gór muru i wieżyczek strzelniczych, to można będzie wchodzić i wychodzić. W Berlinie parę lat im ta budowa zajęła...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Q'bot said:

Ja może odwiedzę Dolinę Żabich Stawów Biełczańskich i Dolinę Rówienki oraz Czarną Jaworową. Ale nie wiążę z którąkolwiek z lokalizacji większych nadziei na dobre widoki.

Póki nie postawią dookoła gór muru i wieżyczek strzelniczych, to można będzie wchodzić i wychodzić. W Berlinie parę lat im ta budowa zajęła...

Na razie nie ma muru, a chodzić nie wolno..

Apropo stawów, nie wspomniałam o Zielonym Stawie Kieżmarskim, który odwiedzam przynajmniej raz w roku. 

Właściwie wszędzie w Tatrach jest pięknie.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja marzę już tylko o tym żebyśmy jakoś ten czas wszyscy przetrwali i żeby można chodzić po górach bezpiecznie. Tego Nam Wszystkim życzę ?Miałam dużo planów ale jak widać przyszedł czas na weryfikację i gdziekolwiek da radę iść to pójdę i nie będę narzekać?

Edytowane przez Nobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nobody napisał:

A ja marzę już tylko o tym żebyśmy jakoś ten czas wszyscy przetrwali i żeby można chodzić po górach bezpiecznie. Tego Nam Wszystkim życzę ?Miałam dużo planów ale jak widać przyszedł czas na weryfikację i gdziekolwiek da radę iść to pójdę i nie będę narzekać?

Może tym razem zdecydujesz się na Dolinę za Bramką, skoro Dziura już zaliczona? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Mam nadzieję że tak źle nie będzie? A wiecie że kilkadziesiąt lat temu z Dolinki za Bramką można było przejść szlakiem do Strążyskiej ? Teraz górna część to obszar ochrony ścisłej i nie można tam iść, za to można obejrzeć Jasiowe Skałki na których kiedyś można było się wspinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lavinka napisał:

Ja trochę skromniej od Was, bo chciałabym w tym roku wybrać się na Szpiglasowy Wierch od D5S, Krzyżne i może na Rysy od słowackiej strony ?

 

Powodzenia ! To wcale nie takie skromne , biorąc jeszcze pod uwagę że dla wielu to marzenie ! Tu chyba z forum kilka osób na Rysy od Słowacji się wybiera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nobody napisał:

Oj! Mam nadzieję że tak źle nie będzie? A wiecie że kilkadziesiąt lat temu z Dolinki za Bramką można było przejść szlakiem do Strążyskiej ? Teraz górna część to obszar ochrony ścisłej i nie można tam iść, za to można obejrzeć Jasiowe Skałki na których kiedyś można było się wspinać.

 

Wiem, dobrze pamiętam ?

Dolina za Bramką, czy Ku Dziurze to zestaw obowiązkowy, gdy jadę w Tatry z małymi brzdącami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja przed  koronką planowałem bardziej odkryć Słowacką stronę, ale chyba zmienie plany i zrobię sobie lato z moimi najbardziej sentymentalnymi szlakami w Polsce, przy okazji w lipcu jak wszystko będzie dobrze to zabiore swoich znajomych na ich pierwsze taterkowanie ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy uda mi się być w Tatrach w tym roku, pierwszy wypad w czerwcu ze znajomymi więc będziemy raczej chodzić po dolinkach. Dłuższy urlop spędzę w Tatrach zapewne sama, wtedy chciałabym zrealizować plany wejścia na 3 gory: Kościelec, Rysy oraz Kozi Wierch z Piątki. Póki co nie mam odwagi żeby przejść Orlą Perć, więc stopniowo dozuję sobie doznania ?byłam już na Świnicy, Zawracie, w zeszłym roku zaliczyłam Krzyżne. Teraz właśnie Kozi Wierch, jeszcze zostanie mi wejść na Granaty i może dopiero za rok czy dwa połączę te punkty idąc Orlą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...