Skocz do zawartości

Beskidomaniacy


ImWyżejTymLepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Zosia szukała wiosny na Rysiance ja na Pilsku. Też nie znalazłam.  Wiało okrutnie, zaczęło przy schronisku na Hali Miziowej, a im wyżej tym bardziej. Na szczycie nie dało się posiedzieć, więc tylko jedno Pilsko, drugie Pilsko i nawrót.  Wyszliśmy z Korbielowa żółtym szlakiem i wracaliśmy przez Halę Górową. U góry śniegu sporo, szlaki niżej błotniste, a jeszcze drobny deszczyk leciał z nieba w drodze powrotnej to to to błotko czynił jeszcze większym błotkiem.Wyżej było trochę narciarzy, trochę wędrowców, jedni drugim nie przeszkadzali. Właściwie to przyjemnie się patrzyło na ich zjazdy. Ogólnie bardzo fajna wycieczka.Zdjęcia marne, ale to w końcu nie forum fotograficzne więc wrzucam.

 

IMG_20210412_072050.jpg

IMG_20210412_072711.jpg

IMG_20210412_072222.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mateusz Z napisał:

wiosnę znalazłem w weekend na Mogielicy, Lubaniu i Koziarzu ? widoczki były przepiękne 

Rzeczywiście, śliczne widoki miałeś. Cudowne zdjęcia, oprawić i podziwiać. 

We mnie ta wieża na Mogielicy zawsze wywoływała trochę obaw. Nigdy nie weszłam na samą górę, do połowy to max

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wjesna napisał:

Pieniny w ogóle wydają mi się być bardziej kolorowe, zwłaszcza jesienią.  

 

Jeżeli chcesz delektować się wiosennymi kolorami Pienin to poczekaj jeszcze troszkę bo na razie dominuje szarość. Dlatego też planuje w najbliższym czasie powtórzyć szlak i oczywiście jeszcze go wydłużyć?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, beskidomaniacy! 

Początkiem kwietnia, tzn. w lany poniedziałek wybrałam pętelkę:  Żabnica Skałka - Hala Boracza - Redykalna, Lipowska, Rysianka - Żabnica Skałka. Piękne, jeszcze zimowe warunki, widoczność super, trochę wiało, ale było pięknie. Trochę fotek rzucam.... ? 

Oczywiście na Boraczej nie mogło zabraknąć jagodzianki. 

Nasze Tatry pięknie było widać 

DSC_1768.JPG

DSC_1772.JPG

DSC_1807.JPG

DSC_1835.JPG

DSC_1868.JPG

DSC_1846.JPG

DSC_1870.JPG

  • Lubię to ! 6
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wycieczka a jak Taterki było widać to już w ogóle mega ☺️.  Zdjęcia też super !

Też mam w najbliższym czasie w planach Rysiankę i Lipowską nie wiem jeszcze tylko jaki wariant trasy wybiorę ale marzy mi się od Przełaczy Glinka przez Krawców Wierch dalej Rysianka i Lipowska  właśnie. Taka pętelka tylko to wychodzi jakieś ponad 30km i nie wiem na ile to jest realne do zrobienia bo nie znam dobrze tych terenów w okolicy Krawców. A nie chciałbym się też jakoś specjalnie spinać.

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ dzięki za rady ? na pewno skorzystam. Tak naprawdę to bardziej zależy mi na Krawcowym i okolicach bo ich nie znam za dobrze ale żeby się też trochę zmęczyć pomyślałem o połączeniu z Rysianką i Lipowską ?.

Wiem też z innego wątku, że jesteś ekspertem od samej Krawculi  i okolic ? może mógłbyś polecić jakąś jeszcze fajną ciekawą pętelkę na pieszą wyrypkę tak 20-30km z relaksem po wycieczce oczywiście ? ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luk_ napisał:

Co do Krawculi to załoga tej bacówki przygotowała własne trasy, ale część z nich przebiega przez terytorium Słowacji

Ok, w takim razie Krawculę chyba trzeba  zostawić na lepsze czasy ?.

2 godziny temu, Luk_ napisał:

Jak szukasz pętelki na 20-30 km to pomyśl o starcie z Sopotni na Romankę, dalej na Rysiankę, Pilsko i z powrotem do Sopotni ?

Ten szlak już znam sprzed roku co prawda w nieco skróconej wersji bez Romanki (z Sopotni niebieskim bezpośrednio na Rysiankę i dalej Pilsko ..... ) też super trasa ..... polecam. Z Romanką to fajna koncepcja ?.

 @Luk_ Wielka Raczę - Przegibek - Bendoszkę Wielką i Rycerzową znam każdej strony i mogę z czystym sumieniem Wszystkim  polecić ?.

2 godziny temu, Luk_ napisał:

A jeśli dystans może przekroczyć lekko 30km to pomyśl nad trasą Złatna - Krawców - Trzy Kopce- Pilsko - Rysianka, Lipowska - Złatna. Wtedy ilość nieciekawych momentów zrówna się z tymi ciekawymi ? 

Te ciekawe znam, wychodzi na to reszta jest mniej ciekawa ? ale na pewną pogodę do rozważenia.

 

2 godziny temu, Luk_ napisał:

A na relaks po wycieczce to polecam Ochodzitę, zbocza Rachowca, ewentualnie Rycerzową ? Na pierwsze dwa szczyty niemal wjedziesz autem, na ostatni podjeżdżasz autem jak najwyżej się da w Soblówce

Rycerzowa z Soblówki to też fajna koncepcja na relaks ? i jeszcze te ......oscypki, super ?.

@Luk_ dzięki za ciekawe rady ?. Mała rozkmina i kilka ciekawych szlaków z tego będzie do zrobienia ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luk_ napisał:

Jeszcze możesz rozważyć Muńcuł (a raczej polanę pod szczytem od strony Ujsół, bo sam szczyt tak widokowo to 0/10). Fajny dodatek, z Rycerzowej niedaleko

Ok, to z Soblówki na Rycerzową w drodze powrotnej faktycznie można zahaczyć o tą polankę też ciekawa opcja ☺️.

 

4 godziny temu, Luk_ napisał:

Podobno ok jest też szlak ze Zwardonia na Raczę, ale osobiście nigdy tam nie byłem

To też może być ciekawy szlak ale tu aż się prosi wracać szlakami po stronie Słowackiej czyli jak już wrócą normalne czasy ?.

@Luk_ raz jeszcze dzięki za propozycje ciekawych wycieczek ?

Jeszcze taki listopadowy widoczek z Raczy ?

20191111_141549.thumb.jpg.8f42f8296dc2e969fac4027c4e93d874.jpg

 

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...