Skocz do zawartości

Skąd focić Tatry? Czyli miejscówki dla fotografów


Woytech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeglądnąłem forum i nie znalazłem odpowiedzi więc założyłem nowy temat, gdzie chciałbym abyśmy dzielili się wiedzą skąd focić, aby zrobić ładne zdjęcia Tatr?

Ja fociłem z Beskidu, po drodze na Świnicę, z polany Rusinowej, z Łapszanki. Trochę z Chochołowskiej i Kościeliskiej, z Hali Gąsienicowej, z Czorsztyna i Kacwina, a także z Krakowa ?

W sumie planuję wyjście do Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów, aby pofocić Tatry odbijające się w wodzie, ale to już po kwarantannie.

 

PS

Szkoda krokusów w tym roku ?

Edytowane przez Woytech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej pogodzie super wyglądają z Babiej Góry?

Świetnie wychodzą na fotografiach Tatry Wysokie z Popradu?

A tak naprawdę to zewsząd ! Z każdego szczytu jest inny widok a im wyżej tym piękniej. Ja bardzo lubię widoki z Małej Wysokiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy widok na Tatry jest ze Spiszu. Jest takie świetne miejsce w Czarnej Górze. Poza tym na Orawie są dobre miejsca widokowe. Jednym z moich ulubionych jest widok na Tatry i Babią Górę z Jeziora Orawskiego. Ciekawe połączenie wody i gór!? No i oczywiście Gorce! Z zielonego szlaku jest ładny widok na Tatry. I jeszcze jedno miejsce na Słowacji, to jest Leśnickie Sedlo, między Czerwonym Klasztorem i Leśnicą! Oczywiście to tylko niektóre warte polecenia!

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tatromen
2 minuty temu, Nobody napisał:

Na razie z Małej ? ale mam nadzieję że z Wysokiej też obejrzę ?

A ja tam chętnie wrócę kolejny raz , bo  stamtąd widoki są cudowne ! ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Aby zrekompensować brak mobilności i śniegu w tym sezonie, dzielę się panoramą Tatr z wspomnianej wyżej Łapszanki. Tutaj załączam w niskiej jakości, pełna wersja JPEG o wymiarach 33989x5800, czyli 197 MegaPixeli i wielkości 83.7 MB dostępny jest pod tym linkiem - https://we.tl/t-RLWJ9CjH03

Trzymajcie się zdrowo

 

Pano Tatr WA-1.jpg

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
19 hours ago, Luk_ said:

Ooo, z Krakowa :)? Wyczuwam jakieś Dalekie Obserwacje! Jak możesz to pochwal się fotkami z KRK ?

Oczywiśćie, problem w tym, że do tej pory nie miałem wystarczająco długiego obiektywu więc cropowałem z 24Mpiz i 105mm ? Oto najlepsza fota jaką udało mi się ustrzelić z Zielonek na północ od Krakowa, który widoczny po drodze z kościołem Mariackim między blokami przy Krowoderskich Zuchów w Krakowie ?

Tatry z Zielonek-1

 

 

a to z Sikornika między Kopcem Kościuszki a Laskiem Wolskim - musiałem mocno wyciągać Tatry w LightRoomie

Kopce-3

też Sikornik, ładniejsze zdjęcie ale mało Tatr widać

Kopce-1-6

A to może nie z Krakowa, ale i tak fajne - panorama z Mavic'a Pro z nad Łękawicy, koło Wadowic - po lewej widać Tatry a na środku jezioro Mucharskie, czyli nowy zalew na Skawie

Kalwaria_Mucharskie-2

 

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...