Jump to content
Mili Wi

Kościelec

Recommended Posts

Byłam wczoraj na Przełęczy Karb i poszłam tak jak doradziliście- dobrze, że Was dopytałam, bo nie wyobrażam sobie schodzenia w stronę Czarnego Stawu- kolana by pewnie płakały 😛 Podejście było męczące, ale do przeżycia, no a zejście do Zielonej Doliny Gąsienicowej to sama przyjemność. No i ujrzałam w końcu podnóże Kościelca, który mi się zawsze marzył, a którego się niezmiernie boję 🙂 Ale kiedyś może się odważę. Oglądałam wczoraj filmy pokazujące przebieg szlaku na Kościelec i przyznam, że te płaskie skały, gdzie nieszczególnie jest się czego chwycić mnie przeraziły, podobnie jak i elementy wspinaczkowe, no ale ja we wspinaniu nie mam żadnego doświadczenia, a i jestem dość niska i to tylko potęguje mój strach 😛

• Like ! 2

Na filmach przeważnie wydaje się bardziej stromo niż w rzeczywistości 🙂 Kościelec to może nie Kasprowy ale naprawdę nie ma się czego obawiać!!! 

• Like ! 1

Przedwczoraj byłem 3 raz (z tego raz zimowo) i nie wierz filmom - serio nie jest tak strasznie, przy suchej skale jest naprawdę przyczepnie, te płytowe przejścia przechodzi się po rysie która blokuje ruch stopy, owszem są ze dwie "wspinaczki" ale dosłownie każda 2-3 ruchy z dobrym chwytem. Nie ma się co bać, tylko w górę w górę :D no a potem w dół :D   

• Like ! 2

Pierwsza góra z tych "trudniejszych" na jaką się wgramoliłem. Zaraz po tym zacząłem szukać sensownych butów, bo tanie Quechuy, które sprawdziły się na Kasprowym i Giewoncie na Kościelcu już zawodziły. Spora satysfakcja, póki rok później nie wybrałem się na Granaty uważałem go za najciekawszą wycieczkę tatrzańską na jakiej byłem. Najtrudniejsze miejsce tuż przed szczytem.

Wejście od Czarnego, zejście do Zielonego.

Edited by Gieferg
  • Like ! 1