Skocz do zawartości

Krywań 2022-10-09


Grzech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum, więc mam nadzieję, że nie popełnię żadnych faux pas. Dzisiaj, pierwszy raz od bardzo dawna pojawiłem się w Słowackich górach (ostatni raz w 1999). Co prawda dwa tygodnie temu miałem przyjemność wyjść na Bystrą z ekipą z Taromaniaka, którą spotkałem za Siwym Zwornikiem, i dzięki której trafiłem na to forum, pozdrawiam ich bardzo serdecznie ? Jednakże tak by pojechać by chodzić tylko po słowackich tatrach, nie byłem.

 

Przechodząc do opisu, wyjechałem z Krakowa o 3 w nocy, trochę za wcześnie, bo byłem (w sumie byliśmy, bo tym razem nie wyrwałem się sam) przed 6 na parkingu (Parkovisko Tri studničky, koszt 5 euro za dzień). Sama droga średnio przyjemna, mgła i trochę kropiło. O 6 wyruszyliśmy z parkingu czerwonym szlakiem do Jamské pleso, ładnie ale jednak droga w lesie i trochę nudno. Chyba usłyszałem odgłosy z rykowiska ale powiedziano mi, że to raczej nie jelenie. To smutne z uwagi, że jednak wychowałem się obok dośc dużego lasu i myślałem, że potrafię rozpoznawać jelenie. Z Jamské plesa niebieskim szlakiem prosto na Krywań. Trasa do Krivánskiego žľabu bez śniegu, skały suche, słonecznie choć trochę wiało. Kilka przyjemnych widoków. Ciekawie zaczęło się od Krivánsky žľab, czyli już podejście pod sam Krywań. Skały były suche ale trzeba było w pewnym momencie ubrać raki (w sumie raczki by wystarczyły). Prognoza nie zapowiadała się dobrze jeśli chodzi o słońce i wiatr ale jednak mieliśmy szczęście, co widać na poniższych zdjęciach. Nie było ani jakiegoś porywistego wiatru, były dłuższe chwile bezwietrzne chwile a słońce, naprawdę dawno nie trafiłem w Tatrach na tak piękną pogodę. Powrót zielonym szlakiem, na którym widoki również były piękne. Cóż, chyba częściej będę wpadał na Słowację.

 

 

 

 

20221009_063914.jpg

20221009_074430.jpg

20221009_093406.jpg

20221009_093504.jpg

20221009_101909.jpg

20221009_113301.jpg

20221009_113323.jpg

20221009_093414.jpg

  • Lubię to ! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...