Skocz do zawartości

Buty w niskie góry


radszer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Szukam butów do chodzenia codziennie w zimę oraz do chodzenia po górach.

Góry raczej będą jakieś niskie oraz mało wymagające jak góry stołowe ale zależy mi na wygodzie a mało się znam na tym.

Zastanawiają mnie buty od firmy caterpillar ponieważ dwóch moich kolegów ma i bardzo polecają co o nich sądzicie?

Zastanawiam się nad tymi 3 modelami:

1. https://www.eobuwie.com.pl/trekkingi-caterpillar-supersede-p719133-czarny.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_GMC_MAIN_MP&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_GMC_MAIN_MP&gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnBt_E3W6BFaUYH0EPjt8onQF2x79cq3GY8Jz4iAIhQqXNgK5dFhfKBoC3pcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

2. https://www.eobuwie.com.pl/trapery-caterpillar-striver-bump-st-s3-p724913-black.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_GMC_MAIN_MP&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_GMC_MAIN_MP&gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnFMsw9SZJ2gQAHCMlFDDWwq15DY8JYNpnOKGDaqtYzP4WGiwJe9lORoCwFQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

3. https://www.eobuwie.com.pl/trapery-caterpillar-stickshift-p712705-sundance.html?snrai_campaign=acQIbt76sJLK&snrai_id=89878af7-79a7-4b63-974b-655995e86919

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zośka nie szukam butów w jakieś wysokie góry czy trudne szlaki, bardziej stawiam na wygodę, jak jestem w górach to chodzę według mnie dość łatwymi szlakami, na razie chodziłem po górach stołowych(szczeliniec wielki, śnieżnik itd.) i po Beskidach Zachodnich(babia góra) i nie czułem potrzeby jakiś specyficznych butów tylko raczej żeby podeszwa była antypoślizgowa i but był za kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caterpilary,takie jak nr 3 tylko trochę inne.  Chodzę w nich z psem po wertepach,  po lasach,  nawet i w Tatrach w  nich byłam, to takie moje rezerwowe. Tak, że da się, tylko wadę mają taką, że przemakają dość szybko.  I że jak uderzę w palce to czuje to uderzenie. I podeszwa trochę miękka jsk dla mnie. To może jednak kup inne:)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi znajomi teraz testują Columbie z tym że nie skórzane. Jakieś w miarę sensowne opinie to może przyszłym latem. Jeśli koniecznie chcesz klasyczne buty w starym stylu to szukaj tutaj:https://www.sklep.hanzel.pl/

ja noszę takie jako całoroczne i jestem zadowolony https://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Grel-G022/147

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, barbie609 napisał:

 

Nasi znajomi teraz testują Columbie

 

Z kolumbii nosze takie specyficzne klapko-sandały, będzie już ze 20 lat….znaczy sie 4-5 para. Nawet po małych górkach w nich pomykałem na Teneryfie onegdaj ale na Teide sie w nich nie odważyłem. Bardzo udany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2022 o 15:54, radszer napisał:

 

Szukam butów do chodzenia codziennie w zimę oraz do chodzenia po górach.

Chodzenie w butach "górskich" na co dzień nie ma moim zdaniem większego sensu, tylko zniszczysz podeszwy i ogólnie zużyjesz buty "do wyższych celów" ⛰️ przeznaczone. Jeśli trafisz model który przypasuje ci w górach, należy go zachować tylko do tego, a nawet szybko zakupić drugą parę, bo producenci mają teraz durny moim zdaniem zwyczaj częstego udoskonalania tego co było dobre. 

No chyba że trafi się nieudany model, to można go dobić na nizinach, zanim się wyrzuci.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2022 o 21:37, Zośka napisał:

Nie wiem dlaczego producenci myślą że kwiatek, różowe wykończenie albo pstrokate sznurówki pasują kobietom?

Bo maja mnie ma myśli:)

Mam buty np. w motyle, w kwiatki,  wiązane na kokardy, z kolorowymi przeszyciami a teraz kupiłam błyszczące z doszywanymi kwiatkami.  Tylko wszystko to nie w góry.  ?

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Należy pamiętać, że ta marka obuwia specjalizuje się w obuwiu roboczym. Każdy model na oryginalnej stronie producenta ma opis do czego jest przeznaczony. Budowa, leśnictwo, platformy wiertnicze, warsztat itd. itp co nie oznacza, że nie nadają się do innego używania. Miałem kiedyś Malamuty i były świetne. Chodziłem w nich po Beskidach. Nawet zimą na oślej łączce mogłem bez problemu podbiegać ciągnąc dziecko na sankach. Na skałki jakiekolwiek podeszwa jest za miękka. Na co dzień i chłodna porę roku są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...